Wpis z mikrobloga

Mireczki zamówiłem kontener na gruz i stare graty z piwnicy, przyjechał 30 grudnia, po nowym roku załadowałem elegancko, dzwonię że jest gotowy do odbioru, a gość mi mówi przez telefon że przepisy się zmieniły od nowego roku i nie mogą odbierać kontenerów od osób fizycznych, tylko od firm z rejestru odpadów.

Więc jak robicie remont albo czyścicie piwnicę, wywieźcie to wszystko od razu do lasu albo wrzućcie do jeziora, ustawodawca widocznie tak to widzi.

#polska #prawo #gorzkiezale #remontujzwykopem #remont #ekonomia
  • 80
  • Odpowiedz
monopolem na wywóz jakichkolwiek odpadów od osób fizycznych przez firmy, które wygrywają w danej gminie przetargi i ustaleniem nierynkowej ceny


@UowcaTroli: halo witaj w polsce, tak jest u nas od kilku lat. wcześniej był wolny rynek
  • Odpowiedz
@majk90: masz rację wpisu do BDO można było dokonać jakiś czas temu, jednak platforma ewidencji została uruchomiona dopiero od 01.01.20. Wiele firm, szczególnie mniejszych w ogóle nie miała o tym pojęcia, albo olali temat , stąd teraz jest taki cyrk.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Qubn: Nawet mi nie mów. W mojej gminie NIE MOGE przywiesc im popiolu. Kosz nornalnymi smieciami zapchany a zbieraja RAZ w miesiacum kontener 400zl a i tak nie przyjma popiolu tylko gruz.. Wiec sypie popiol z tylu mojego placu liczac ze trawa przetrawi..
  • Odpowiedz
@Qubn: w polsce jak w lesie. A w niemczech cyk, co 3 miesiace #!$%@? wszystko przed chałupe bez limitu, meble, plastiki, wszystko co mi sie nawinie i place za to smieszne 15 euro wiecej w czynszu...
  • Odpowiedz
W poprzednim roku chciałem zrobić dokładnie tak samo, ale na miejscu poinformowano mnie dokładnie o tym o czym napisałeś - "Odbiór jedynie od firm z umowami".


@Aiden7: to chyba zależy od gminy. W zeszłym roku wywoziłem i bez problemu przyjmowali do 0,5t/posesję/rok.

@wxx71: "gabaryty" raz na kwartał też u nas wywożą bez żadnych dopłat. Problem jest np. z gruzem.

@Niebadzlosiem: jak popiół nie kwaśny to trawka będzie super rosła
  • Odpowiedz
@Qubn: witam serdecznie, z tej strony szofer z takiej własnie firmy z kontenerami, normalnie w robocie średnio 2h nadgodzin dziennie robimy bo tyle roboty, aktualnie na wolnym drugi dzień bo z racji BDO firma nie może odbierać kontenerów z dużej części punktów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@dzana na przyczepkę i do punktu odbioru. Dzisiaj byłem i przyjęli bez problemu. Jedyne czego wymagali to potwierdzenia, że jestem lokatorem, więc pokazałem akt notarialny i gitara.
  • Odpowiedz
twierdzil ze on to po 50 groszy za tone sprzedaje. xD


Wiec sami dzwonimy do skupu i rozmowa z kolejnym Januszem:

-Mamy tone tektury, ile pan placi?

-Panie, w papierni nie chca brac, za darmo moze pan przywiezc, teraz to nawet 3gr/kg nie zaplace.

-Dobrze to poczekamy na lepsze czasy, miejsca mam pod dostatkiem.

-No w drodze wyjatku moge dac 15 groszy.


@WezniePrzestrzeleCiKolano: to jest, jakby nie było, 150 złotych za
  • Odpowiedz