Wpis z mikrobloga

#programowanie
Pytanie 1: W jaki sposób w #cpp ustawic limit danej wartosci np ze nie moze przekroczyc 5000
Pytanie 2: W jaki sposób napisac ze np mam ustawiona wartosc 6 od razu zmieni sie na 1 to cos sie stanie
prosze o nakierowanie, z gory dzieki
  • 10
@Holinice: A jaki problem chciałbyś rozwiązać? Potrzebujesz to do logiki programu, czy chcesz znaleźć jakiś błąd?

Jeśli chcesz znaleźć błąd w swoim kodzie, możesz użyć debuggera i conditional breakpoint (twój kod się zatrzyma, jeśli jakaś zmienna będzie miała jakąś wartość).

Jeśli potrzebujesz to do logiki programu - nie da się zmienić domyślnych zakresów w programie. Musisz dodać ify (tak jak kolega wyżej napisał).
@b33zon: ogolnie chodzi mi o biegi w samochodzie chce dac warunek ze jezeli mam wrzucona 6 i potem wrzucę powiedzmy 1 bieg to cos sie stanie tylko nie wiem jak to napisac a w google nie moge znalezc podobnego problemu
engine exception? xD

@Holinice: A tak serio to potrzebujesz po prostu napisać logikę do swojego programu. Czyli if cośtam zrób cośtam. Nie ma "magicznych" sposobów na kontrolowanie wartości, wszystko się dzieje wprost tak jak zaimplementujesz. ify, dodawania, odejmowanie