Wpis z mikrobloga

Dotyczy: https://www.wykop.pl/link/5218735/kuwetowy-plac-zabaw-w-poznaniu-we-wnece-budynku/

Kompletnie nic nie mam do tego osiedla, a do tego miasta ponad 100km, ale byłem w okresie świeżo po uprawnieniach i z ciekawości napisałem do poznańskiego PINBu z pytaniem:

Dzień dobry,
Chciałbym zwrócić uwagę na miejsce placu zabaw przy ul. Piątkowskiej 10 w Poznaniu. Czy aby na pewno spełnia wymagania paragrafu 40 z Dz.U.2019.0.1065 t.j. - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie?

Nie jestem mieszkańcem, ale jestem zaniepokojony wyczynami deweloperów w różnych miastach ostatnimi czasy.

Z poważaniem.


Pewnie deweloper ma wtyki i rozejdzie się po kościach, ale ciekawe xD
#architektura #poznan #ciekawostki #deweloperka
booolooo - Dotyczy: https://www.wykop.pl/link/5218735/kuwetowy-plac-zabaw-w-poznaniu-...

źródło: comment_VeOCVkZ6HemdfwxQlEPjh0QVKJxV8xdj.jpg

Pobierz
  • 19
@Niekumaty_ Z opisu na stronie wynika, że w mieszkaniach nie ma scian, więc dzieci na placu zabaw będą w nie wbiegać. A i nie pada. O trafo nic nie ma.

Z jednej strony dziecko nie zmoknie podczas zabawy. Z drugiej: nie ulepi niczego z piasku bez doniesienia wody z zewnątrz  A to najmniejszy problem. Uderzenie głową w mur może być dosyć bolesne. Znakomity pomysł na umiejscowienie placu zabaw!
@Mordall: Za rok nie zrobią nic? Jak będę pamiętał dam znać do jakiegokolwiek brukowca, a tam dalej sprawę poprowadzi praktykant.

Sprawa dla praktykanta xD Ogólnie to gówno sprawa, wiem. Ale co raz więcej takich prowadzi do co raz większych patologii deweloperów, które są akceptowalne...
Wtedy niech rodzice się biją z deweloperem, bo nie mają placu zabaw, a mieli mieć.


@booolooo: Myślisz że w umowie sprzedaży mieszkania był zapis że 50m od wejścia do klatki będzie plac zabaw? Jak będzie coś nie tak to deweloper zamknie i tak przekaże do wspólnoty która będzie musiała ponosić koszty dostosowania albo usunięcia. Jeśli ten teren już nie należy do wspólnoty.
@booolooo: Pisz pisz, w urzędach uwielbiają takich narwańców, ja to trenuję z radą osiedla, maja wszystko w głębokim, ale nawet mogą udać, że się sprawą zajmą.

ps. placyk zlikwidują i co świat będzie lepszy? prawo i tak wszyscy olewają