Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie nachalne promowanie ekologii. Namawianie do trzymania pięciu kubłów na odpady w domu i #!$%@? z własnym kubkiem do kawiarni...Później wchodzę w internety i widzę jak wygląda ekologia na całym świecie.
W Indiach ciężarówki podjeżdżają nad brzeg oceanu i #!$%@?ą śmieci do wody, a cały naród wrzuca bieżące odpady do rzek lub kanałów. W Rosji wszyscy palą odpadami w piecach. W fawelach brazylijskich wszystko zrzucają na zbocza wzgórz. W USA i Chinach palą węglem jak #!$%@?. O Afryce nawet szkoda się rozpisywać, tam to nawet nie ogarniają, że chorują od picia wody do której wcześniej nasrali.

Tak to wygląda w skali globalnej a teraz ja mam nosić kubek w kieszeni lub nie pić przez słomkę, żeby dbać o planetę. Brzmi jak żart. Dodać łyżkę miodu do beczki gówna i liczyć, że zawartość będzie słodka. Gdybym miał z tego jakąś korzyść to jeszcze rozumiem ale politycy wprowadzają obowiązkową segregację śmieci i podnoszą opłaty za wywóz.
Ja tego nie rozumiem. Nie dość, że tracę swój czas na segregację to jeszcze dostaję po kieszeni, a firmy zajmujące się wywozem zarabiają na tym fortunę. Cały czas widzę, że w miejscach gdzie zarabia się pieniądze nikt nie dba o ekologie, tylko plebs jest przyciskany butem i zmuszany do dbania o środowisko. Nie mogę kupić zwykłej reklamówki w sklepie, tylko taką ekologiczną na której zarobi sklep a jak sobie zamówię guzik z aliexpress to przyjdzie w folii bombelkowej, w kartonie owiniętym jeszcze kilkoma warstwami folii. Szara rzeczywistość, pod pozorną ekologią koszenie hajsu na społeczeństwie. Ludzie są wykorzystywani i jeszcze się cieszą bo myślą, że ratują planetę. #!$%@? suchego chleba nie uratuje świata.
W bieda krajach ludzie mnożą się jak #!$%@? i to sprawia, że planet jest zanieczyszczona. Jestem pewien, że gdy szala się przechyli za mocno to przyroda doprowadzi do równowagi jak ma to w zwyczaju. Populacja trochę się przerzedzi i pomału ekosystem się zregeneruje. Nie widzę sensu, żeby marnować czas i siły na odciąganie nieuniknionego. Życie macie tylko jedno.

Oczywiście nie mówię, że #!$%@? śmieci do lasu lub palenie butelkami jest ok. Życie w czystym miejscu i oddychanie czystym powietrzem przynosi nam wyraźne korzyści i tego powinniśmy się trzymać, robić rzeczy które mają znaczenie!
Ale jak ktoś chce obrzydzać sobie życie #!$%@? nadgniłych owoców, noszeniem wszędzie kubka, traceniem czasu na jazdę komunikacją miejską i odwalaniem czarnej roboty przy segregacji śmieci to powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekologia #zerowaste #shitwykopsays #takaprawda #gownowpis #przemyslenia #przemysleniazdupy
jutokintumi - Wkurza mnie nachalne promowanie ekologii. Namawianie do trzymania pięci...

źródło: comment_5CatpZaLRk27yhFwsvnzGl91u8cKpUAG.jpg

Pobierz
  • 67
@jutokintumi:
Rozmawiasz do betonu. Tacy ludzie jak w komentarzach nie wiedza nawet ilu ludzi żyje w Chinach i Indiach. Postawa godna kawiorowej lewicy - robić jakieś gowno na pokaz żeby oczyścić własne sumienie. Jeśli ktoś myśli, ze te słomki cokolwiek zmieniają w kwestii globalnej to równie dobrze możemy przestać mówić o biedzie na świecie, bo Kaczyński wprowadził w Polsce 500+. Ma to dokładnie tyle samo sensu.
@jutokintumi: zrozum ze jesteś w Europie. Miejscu gdzie się tworzy kulturę od początków istnienia tej ziemi. My damy przykład i zapoczątkujemy świadomość ekologii a za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat reszta świata będzie się na tym wzorować. Poczuj się ze to ty to zapoczatkujesz i poczuj ze jesteś lepszy niż ta cała reszta.
@smyl: haha Niemiec tych samych co ten posegregowany syf nam wysyłali ? Albo tych samych co się węglem brzydzą ? Otwórz oczy. Po renie pływa więcej węgla jak my wydobywamy. W Holandii w Belgii robią kasę na ciężkim paliwie i nikt się nie przejmuje ze potem to do atmosfery idzie.
  • 21
@Flypho haha, i kto tu mówi o betonie czy zaspokojaniu własnego sumienia? Najwygodniejsze podejście to jest właśnie takie jak twoje i OPa - "bo w biednych krajach nie przestrzega się ekologii to i ja nie będę tego robił." Sami się zrownujecie do Hindusow srajacych na ulicy.

To ogolnie mentalność typowego polaka-robaka, który nie sprzatnie kupy po swoim psie, bo sąsiedzi też tego nie robią, więc w jego rozumowaniu on też nie musi
wyrzucaj więc pety na ulicę czy nie sprzataj po psie, bo przecież i tak to nic nie zmieni w krajowej skali zanieczyszczenia ulic.


@waro:
Nie no, jak przyjdą naturalne katastrofy albo zaleje nas woda to zajebiśćie będzie się liczyła skala krajowa xD. Jak nasze wnuki będą zdychać to twój powie, że jego dziadek przynajmniej pety do kosza #!$%@?ł. #!$%@? z tym, że przez niego umiera - ale przynajmniej było czysto xD.
@jutokintumi: pięknie sobie zracjonalizowałaś własne nieróbstwo i wyjebongo na ekologię. Bawi szczególnie w kontekście tego, że emisja CO2 per capita w Polsce jest jedna z największych na świecie, znacznie większa niż ta w Chinach, o Indiach nie mówiąc. To, że te kraje emitują tak dużo sumarycznie wynika z ogromnej ilości ludzi, którzy tam żyją. Chińczycy poza tym mocno stawiają na ekologię i na ostro stawiają na OZE.

https://www.ucsusa.org/resources/each-countrys-share-co2-emissions
http://odnawialnezrodlaenergii.pl/energia-wiatrowa-aktualnosci/item/2659-chiny-potega-na-swiatowym-rynku-energii-wiatrowej
https://forsal.pl/artykuly/1426410,czy-chiny-beda-swiatowym-liderem-w-dziedzinie-zielonych-technologii.html
bacaa90 - @jutokintumi: pięknie sobie zracjonalizowałaś własne nieróbstwo i wyjebongo...

źródło: comment_yAMIgnRI2cfUDcIZ7Hy3DsgDRZCeygfR.jpg

Pobierz
  • 15
@Flypho tak czy owak są ludzie którzy chcą coś zmienić (na lepsze) a wysmiewać ich za to może tylko zwyczajny dzban.

Nikt wam nie przystawia pistoletów do głowy, nikt za nic nie karze. Jest tylko edukacja i promocja i to was tak niemiłosiernie wkurza. No po prostu XD

Chyba jednak podswiadomie czujecie się dzbanami i to was tak wkurza, a nie promocja ekologii sama w sobie.
tak czy owak są ludzie którzy chcą coś zmienić (na lepsze) a wysmiewać ich za to może tylko zwyczajny dzban.


@waro:
Ludzie chcą myśleć, że coś zmieniają. Chcesz coś zmienić? Idź na wojnę z Chinami, Indiami i USA. Jesteś gotowy? Chyba na #!$%@? głupot na Wykopie. Chcesz zredukować ilość CO2 per capita w Polsce to przestań od dziś korzystać z prądu. Całkowicie.

Chyba jednak podswiadomie czujecie się dzbanami i to was
  • 17
@Flypho czy ty myślisz że spoleczne osiągnięcia Europy - np. w kwestii legalizacji związków homoseksualnych czy przyznania praw wyborczych kobietom - były na zasadzie że miliony ludzi wpadło nagle na pomysł "hej, może właściwie przyznajmy te prawa kobietom? No, brzmi świetnie! "

Nie, były to wieloletnie walki i edukacja społeczna. W kwestii ekologii jest to samo. Czy ty myślisz że w takiej Holandii miliony ludzi z dnia na dzień przesiadlo się z
Nie, były to wieloletnie walki i edukacja społeczna. W kwestii ekologii jest to samo. Czy ty myślisz że w takiej Holandii miliony ludzi z dnia na dzień przesiadlo się z samochodow na rowery? Działa tutaj zasada kuli śnieżnej, ale taką musi ktoś wpierw nakręcić. i nie widzę żadnych powodów przeciw, by nie miała zrobić tego Europa.


@waro:
To mam nadzieje, że dogadaliście się z Ziemią i klimatem, żeby poczekała zanim nas
@Flypho:

Okłamujesz ludzi i samego siebie, że masz na cokolwiek wpływ i twoje słomki cokolwiek zmienią. Nie zmienią. Możesz promować co chcesz, powiedz wszystkim tylko wprost, że to bez sensu i marnują czas.


Dlatego ja np. Wyrzucam śmieci do wora, a wór do jeziora. W końcu i tak w Indiach całe ciężarówki śmieci lądują w oceanie ¯\_(ツ)_/¯
W końcu i tak w Indiach całe ciężarówki śmieci lądują w oceanie


@Royal_Email:
Prawie, zły jest tylko końcowy wniosek - końcu i tak wszyscy umrzemy z powodu ocieplenia klimatu xD. I ci Polacy którzy segregowali i ci Hindusi, co srali na ulicy. Wszyscy. Jedyna różnica będzie taka, że może twoje truchło zgnije w czystszej ziemi. Może.