Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie nachalne promowanie ekologii. Namawianie do trzymania pięciu kubłów na odpady w domu i z-----------a z własnym kubkiem do kawiarni...Później wchodzę w internety i widzę jak wygląda ekologia na całym świecie.
W Indiach ciężarówki podjeżdżają nad brzeg oceanu i w----------ą śmieci do wody, a cały naród wrzuca bieżące odpady do rzek lub kanałów. W Rosji wszyscy palą odpadami w piecach. W fawelach brazylijskich wszystko zrzucają na zbocza wzgórz. W USA i Chinach palą węglem jak p------i. O Afryce nawet szkoda się rozpisywać, tam to nawet nie ogarniają, że chorują od picia wody do której wcześniej nasrali.

Tak to wygląda w skali globalnej a teraz ja mam nosić kubek w kieszeni lub nie pić przez słomkę, żeby dbać o planetę. Brzmi jak żart. Dodać łyżkę miodu do beczki gówna i liczyć, że zawartość będzie słodka. Gdybym miał z tego jakąś korzyść to jeszcze rozumiem ale politycy wprowadzają obowiązkową segregację śmieci i podnoszą opłaty za wywóz.
Ja tego nie rozumiem. Nie dość, że tracę swój czas na segregację to jeszcze dostaję po kieszeni, a firmy zajmujące się wywozem zarabiają na tym fortunę. Cały czas widzę, że w miejscach gdzie zarabia się pieniądze nikt nie dba o ekologie, tylko plebs jest przyciskany butem i zmuszany do dbania o środowisko. Nie mogę kupić zwykłej reklamówki w sklepie, tylko taką ekologiczną na której zarobi sklep a jak sobie zamówię guzik z aliexpress to przyjdzie w folii b---------j, w kartonie owiniętym jeszcze kilkoma warstwami folii. Szara rzeczywistość, pod pozorną ekologią koszenie hajsu na społeczeństwie. Ludzie są wykorzystywani i jeszcze się cieszą bo myślą, że ratują planetę. W----------e suchego chleba nie uratuje świata.
W bieda krajach ludzie mnożą się jak p------i i to sprawia, że planet jest zanieczyszczona. Jestem pewien, że gdy szala się przechyli za mocno to przyroda doprowadzi do równowagi jak ma to w zwyczaju. Populacja trochę się przerzedzi i pomału ekosystem się zregeneruje. Nie widzę sensu, żeby marnować czas i siły na odciąganie nieuniknionego. Życie macie tylko jedno.

Oczywiście nie mówię, że w-----------e śmieci do lasu lub palenie butelkami jest ok. Życie w czystym miejscu i oddychanie czystym powietrzem przynosi nam wyraźne korzyści i tego powinniśmy się trzymać, robić rzeczy które mają znaczenie!
Ale jak ktoś chce obrzydzać sobie życie w-----------m nadgniłych owoców, noszeniem wszędzie kubka, traceniem czasu na jazdę komunikacją miejską i odwalaniem czarnej roboty przy segregacji śmieci to powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekologia #zerowaste #shitwykopsays #takaprawda #gownowpis #przemyslenia #przemysleniazdupy
jutokintumi - Wkurza mnie nachalne promowanie ekologii. Namawianie do trzymania pięci...

źródło: comment_5CatpZaLRk27yhFwsvnzGl91u8cKpUAG.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie dość, że tracę swój czas na segregację to jeszcze dostaję po kieszeni


@jutokintumi: W Indiach srają na chodniku a mi każą płacić za ścieki. Zaraz wracam, będę pod sklepem, nie dam się j***ać na kasę! A ile zaoszczędzę wywalając śmieci do lasu - ohoho, kiedyś myślałem że to nieprzyzwoite śmiecić, ale w Indiach ciężarówki podjeżdżają nad brzeg oceanu i w----------ą śmieci do wody, to ja też mogę.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: oczywiście masz rację z tym, że na ekologi trzepie się gruby hajs. Niestety bo mimo, że cel jest często szczytny to ludzie są negatywnie do tego nastawieni przez to, że ktoś ewidentnie na tym hajs trzepie.

Jednak tak jak napisałaś są wymierne korzyści z oszczędności plastiku a przede wszystkim z świadomości/nawyku jaki ludzie w Europie mają. Jeżeli wszystko będzie szlo w takim kierunku w jakim idzie to ludzie na plażach będą po sobie sprzątać a butelki po coli nie będą leciały do wody i dryfowały przy plaży na której się kąpiesz przez kolejne 1000 lat.

Kolejnym aspektem są np kraje wysoko rozwinięte takie jak USA które spokojnie mogą sobie pozwolić na znaczną redukcję zużycia plastiku ale tego nie robią bo po prostu ludzie nie mają takiej świadomości. Oczywiście Afryki i innych krajów trzeciego świata tak łatwo nie zmienisz ale w USA jest to do zrobienia a to już by było
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smyl: zgadzam się z tobą że trzeba aspirować wyżej, tylko że ta cywilizowana Europa o której mówisz wysyła swoje śmieci do nas i do Afryki. Pozatym największym importerem chińskich produktów jest Unia Europejska, więc gadanie że papierowe słomki uratują ziemię gdy poziom konsumpcji przeciętnego Europejczyka cały czas rośnie jest co najmniej śmieszne.

W Polsce większość tych inicjatyw to przekręt gdzie władze mają układ ze śmieciarzami. Każda gmina nagle musi kupować
  • Odpowiedz