Wpis z mikrobloga

@adibor: Jest to solidna płaca i godna i tyle. Po prostu trochę mnie śmieszy wrzucanie zarobków lekarzy na poziomie 2500 czy nawet 4000, gdzie wiadomo że w perspektywie będzie dużo więcej, porównanie do kasjerki z biedry jest o kant d--y rozbić biorąc to pod uwagę.
  • Odpowiedz
@Strahl: W Tarnowie, który przynajmniej na papierze jest większy niż 80k mieszkańców, za 1200 można wynająć 3 pokojowe mieszkanie ok. 50m2 w nowym budownictwie. Jeżeli to dla ciebie jest pokój jak studenciak to ok, tylko nie rozumiem jak zarabiając 2,5k można pchać się w wynajem czegoś za ponad 1700zł w małym mieście. Widać że baitujesz albo co najmniej naginasz swoją historię do granic.
  • Odpowiedz
@mango2018: sprawdź fakty na własną rękę zamiast powtarzać głupoty z internetu.

A skoro nauczyciele maja tak pięknie, 2h pracy dziennie i 3 miesiące wakacji, to kto ci broni nauczać? Idź Pan na studia, zatrudnij się w szkole i żyj jak pączek w maśle.
  • Odpowiedz
  • 0
@zauwazylem_ze no wychodzi na to ze mamy za duzo magistrów, a za mało kasjerow. Kolejna rzecz, na siłę prywatyzują służbę zdrowia. Przez prywatyzacje mam na mysli: Chca zostawić publiczna służbę zdrowia, skladki trzeba płacić, ale jak chcesz sie leczyć to musisz isc prywatnie. Jak w Anglii np.
Nie widzę w tych cyfrach nic nowego. Nic co by sie nie dzialo już od dawna.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ustawa jasno i wyraźnie określa wymiar etatu nauczyciela, określa również jego czas wolny, więc kolego nie są to brednie.

A co do zatrudnienia w szkole - nie nie zatrudnię się, ale też to nie kwiczę przez cały rok i narzekam, nie obwieszam miasta plakatami, nie odwołuje lekcji i nie drę mordy jak mi źle.
Skoro nauczycielom tak źle - to niech oni zatrudnią się gdzieś indziej
  • Odpowiedz
@arteria: to poproś ją o roczne zestawienie, obstawiam, że ta średnia będzie wyraźnie wyższa niż minimalna.

bo jest to określone ustawą? xD


@arteria: no właśnie nie. Ustawą jest określona część wynagrodzenia. Można zarobić więcej i to jest istotne czy zarobek faktycznie jest taki jak ustawa mówi czy jednak wyższy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cyslav: ale skąd pomysł, że mieszkałem w mieście o którym wspomniałem w kontekście MR? Wiem skąd do nas byli kierowani pacjenci na badania i wiem jakim sprzętem dysponowały mniej więcej poszczególne jednostki w okolicy. A cała wspominka o braku MR to przytyk, bo tutaj MR stoją w największych dziurach I ciężko wyobrazić sobie placówkę bez sensownej pracowni radiologicznej. ;-)
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: wytłumacz mi jak stażysta mający ograniczone prawo wykonywania zawodu ma zarobić więcej? Na czym? Na wystawianiu recept których nie może samodzielnie wystawić? Mylisz rezydenta który dorabia sobie dyżurami ze stażystą. To co innego.
  • Odpowiedz
min. 3k złotych za dyżur.


@lwc32:
Dobrze że każdy ma podobną wiedzę, umiejętności i odpowiedzialność a przede wszystkim jest tak bardzo poszukiwany. Przez co na wolnym rynku nie musi zgadzać się na głodowe stawki, bo pomyślał o tym kilka lat wcześniej. Tak kończy się właśnie ruchanie rzadkich i potrzebnych specjalistów. Skoro nie zarabiają rynkowo na etacie w szpitalu to odbijają to sobie w inny sposób tak żeby wyjść na tym
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ustawa jasno i wyraźnie określa wymiar etatu nauczyciela, określa również jego czas wolny, więc kolego nie są to brednie.


@mango2018: Pokaż mi więc tą ustawę, która rzecze o 3 miesiącach wolnych. Nie linka do strony z bredniami, nie artykułu a wspomnianą ustawę.

@ATAT-2: ustawa jasno i wyraźnie określa wymiar etatu nauczyciela,


@mango2018: Pokaż również zapis o 14 godzinach pracy tygodniowo. Ciekaw jestem gdzie
  • Odpowiedz
Pokaż również zapis o 14 godzinach pracy tygodniowo. Ciekaw jestem gdzie ten zapis istnieje, w czasie gdy 90 proc nauczycieli pracuje więcej.


@ATAT-2: pełen etat nauczyciela to 18 godzin lekcyjnych po 45 minut. Czyli około 14 pełnych godzin.
Skoro pracują więcej, to znaczy, że pracują ponad swój pełen etat oo wykonują pracę za dodatkowe wynagrodzenie.

Dalej 3 miesiące wole
  • Odpowiedz
@ATAT-2:
Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (nazywany pensum), określony jest dla większości nauczycieli w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela. Wynosi od 15 do 30 godzin. Najwięcej nauczycieli ma 18-godzinne pensum.

przepisy Karty Nauczyciela określają pensum w wymiarze tygodniowym
  • Odpowiedz
> @ATAT-2: pełen etat nauczyciela to 18 godzin lekcyjnych po 45 minut. Czyli około 14 pełnych godzin.
>Skoro pracują więcej, to znaczy, że pracują ponad swój pełen etat oo wykonują pracę za dodatkowe wynagrodzenie.

@mango2018: Nie nie kolego, piszesz mi o ustawie, która to reguluję to proszę mi ją podać.

Bo na ten moment to powtarzasz kłamstewka puszczane szeroko w internecie, szczególnie podczas podburzania ludzi
  • Odpowiedz