Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: a więc dalej

Zgodnie z prawem nauczyciel ma 6 tygodni urlopu w wakacje i 2 tygodnie w ferie. W sumie daje to 56 dni. Przez resztę roku pozostaje do dyspozycji dyrektora. Jest jeszcze kilka dni w roku, które szkoła może ogłosić jako wolne: ze względów na egzaminy lub święta.

Czyli z dodatkowym wolnym więcej niż 60 dni, więc dwa bite miesiące wolnego.
Z trzema to trochę przesadziłem, ale jak
  • Odpowiedz
@Carlos_9400: nie tylko lekarze mają wiedzę i umiejętności w tym kraju, nie można robić z żadnej grupy zawodowej świętej krowy(bo polityka), jakie źródła mam ci pokazać zdjęcia dokumentacji która kontroluje w ramach stosunku pracy mój przyjaciel? Mało tego ten człowiek z uwagi na pełnioną funkcje przyjaźni się z wieloma lekarzami, i uwierz, mają apanaże większe (I DOBRZE) od kasjera w sklepie a także czas żeby je w nieskrępowany sposób wydawać,
  • Odpowiedz
Zgodnie z prawem nauczyciel ma 6 tygodni urlopu w wakacje i 2 tygodnie w ferie. W sumie daje to 56 dni. Przez resztę roku pozostaje do dyspozycji dyrektora. Jest jeszcze kilka dni w roku, które szkoła może ogłosić jako wolne: ze względów na egzaminy lub święta.


@mango2018: Super, fajnie tylko, że znowu wklejasz tekst z jakiejś stronki nie wiadomego pochodzenia. Miał być zapis z ustawy, nie pamiętasz?

I, jak to w przypadku randomowych stron bywa, informacje często są z d--y i nieprawdziwe. Czemu? Bo nawet zakładając prawdziwość tych liczb, wyliczenia są
  • Odpowiedz
Super, link do karty nauczyciela gdzie sam widzisz, iż czas pracy nauczyciela, np. w wychowaniu początkowym, sięga do 30 godzin.


@ATAT-2: no wow, 30 godzin.
Ale..... ogromna większość nauczycieli ma 18 godzin lekcyjnych - więc ten tego.

Co do dni wolnych, ..... zwracam honor, mój błąd.
Tylko zastanawiam się tylko, co Ci nauczyciele robią przez 2 miesiące, kiedy placówki pozamykane są na 4 spusty, a działa może jedna czy dwie
  • Odpowiedz
@lwc32: ziomek, mam dziewczynę lekarza (i to od kilku dobrych lat jeszcze jak byliśmy studentami) więc info mam że tak powiem z pierwszej ręki. :)
Czy zarobki są duże i adekwatne? Powiem tylko, że kończąc studia (parę lat temu) na etacie dostawałem netto tyle co rezydent teraz brutto a rocket science to nie robiłem.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no wow, 30 godzin.


@mango2018: Doliczając do tego czas konieczny na przygotowanie materiałów, sprawdzanie prac, odpowiedzi na pytania rodziców, uzupełnianie dzienników - wierz mi, potrafi wyjść pełny etat.

Mało osób wie, że kiedyś wprowadzono testowy program, kiedy to nauczyciele wczesnoszkolni spędzali w placówce pełne 8h dziennie. Po swoich zajęciach mieli czas właśnie na powyższe sprawy.
Wiesz dlaczego temat umarł i nikt o tym nie mówi? Bo szybko się okazało, że w wielu przypadkach te 8h nie wystarcza i trzeba było robić nadgodziny. A
  • Odpowiedz
  • 0
@Strahl j--------e po technikum więcej zarabiałem od lekarza wstyd dla kraju. Dobrze że wyjechałeś mam nadzieję że tobie się dobrze wiedzie
  • Odpowiedz
@maciej-kozien: chce pracę w zawodzie proste. Po c--j mam budować swoje CV na g---o pracach pokroju Lidl? Zresztą to tak jakbyś powiedział lekarzowi że niech się cieszy ze ma ten staż za minimalna bo normalnie musiałby budować cv na pracy w macu bo bez doświadczenia nikt cię nie zatrudni ( ͡ ͜ʖ ͡) a to byłby dopiero absurd no bo jak to po medycynie w
  • Odpowiedz
+ prezenty od dzieci


@KUPUI: Ja wszystko rozumiem ale to już mnie rozbawiło nieźle. Raz dostałem koszulkę z napisem, a innym razem skarpety. Inni nauczyciele dostają jakieś kwiatki, czy tam kubeczki. Ale mowa tylko o wychowawcach, bo nauczyciel bez wychowawstwa w sumie od nikogo nic nie dostanie. A ile roboty i odpowiedzialności jest za wychowawstwo, fiu fiu... kiedyś płacone było różnie, nawet i 100 zł miesiąc, teraz wow 300 zł
  • Odpowiedz
Inżynier programowania automatyki, elektrotechnik po studiach mgr, automatyk, projektant instalacji tele, projektant instalacji el., stawka startowa we Wrocławiu 2000-2200 netto czyli 3000 brutto. Studia cięższe od medycyny i informatyki.


@KrS1: Ty chyba jesteś jakiś ciężko poszkodowany na umyśle, żeby nie powiedzieć gorzej. mgr inż here i nigdy bym tak nie porównał studiów medycznych z jakąkolwiek Polibudą w tym kraju z dykty.

Z jednym się zgodzę - w elektryce inżynier zarabia
  • Odpowiedz
Po swoich zajęciach mieli czas właśnie na powyższe sprawy.

Wiesz dlaczego temat umarł i nikt o tym nie mówi? Bo szybko się okazało, że w wielu przypadkach te 8h nie wystarcza i trzeba było robić nadgodziny. A to już kiepsko wyglądało.


@ATAT-2: Ja słyszałem inną wersję.
Związki zawodowe podniosły lament, że
  • Odpowiedz
A jak brakuje czasu, to trzeba więcej nauczycieli zatrudnić i koniec.

I wtedy nie będzie żadnych niejasności.


@mango2018: Nie ma chętnych do zawodu nauczyciela. Oferty pracy na dziś w mazowieckim: https://mbopn.kuratorium.waw.pl/#/
A styczeń czy grudzień to nie czas na szukanie nauczycieli tylko od kwietnia do sierpnia max. Wiadomo, Warszawa jest specyficzna, ale
  • Odpowiedz
Związki zawodowe podniosły lament, że hohohoh


@mango2018: Nie, było to w fazie testowej ale sie nie sprawdziło.

A jak brakuje czasu, to trzeba więcej nauczycieli zatrudnić i
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Staż jest elementem nauki. Lekarz ma staż aby się nauczyć zawodu. Oczywiście po stażu powinien zarabiać godnie. Jeżeli chodzi o inne zawody też powinny być jakieś staże. Ale nie oszukujmy się o pracy po studiach to niewiele się wie, szczególnie w PL gdzie wpspółpraca szkolnictwa z biznesem jest ciągle marna.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie dziwię się, że uciekają z tego zawodu. Walczyć z 30 rozwydrzonymi bachorami za pensje kasjerki. I jeszcze potem z madkami Grażynami, którym się wszystko należy. Zostają w zawodzie albo pasjonaci albo przyparci z biedy do muru.
  • Odpowiedz
+ prezenty od dzieci

@KUPUI: Ja wszystko rozumiem ale to już mnie rozbawiło nieźle. Raz dostałem koszulkę z napisem, a innym razem skarpety. Inni nauczyciele dostają jakieś kwiatki, czy tam kubeczki.


@Asd15: To jest tak samo trafny argument jak ten powtarzany kiedyś, że nauczyciele jeżdżą sobie raz po raz na darmowe wycieczki xD
  • Odpowiedz