Wpis z mikrobloga

Oto moje cele na ten 2020 rok:
- odłożyć na koncie 30k (cholernie ciężko bo jestem zwykłym szarakiem a nie #programista15k)
- minus co najmniej 20kg zbędnego balastu noszonego na sobie
- język angielski B2/C1
- pomyśleć nad przebranżowieniem się
- 500km biegów
- 1000km na rowerze
- 20 przeczytanych książek(w tym 5 o finansach osobistych)

Jak ktoś chce mnie zmotywować to zostaw plusika a zawołam 01.01.2021.


#nowyrok #2020 #oswiadczenie
  • 90
@Czerstwa_Bagietka: Pozwolę sobie zapisać kilka mini uwag: 12 miesięcy to i mało i dużo, lepiej robić plany kwartalne i duże zmiany podzielić na mniejsze cele. Konkretnie, krok po kroku. Łatwo jest powiedzieć, będę mieć fluent english i schudnę o 30% masy ciała, ale to jest zbyt ciężkie samo w sobie, a do rzeczy trudnych ciężej się człowiekowi zebrać. Lepiej będzie to sobie podzielić i rozpisać na mniejsze kroki. Trzymam kciuki (
@ImYourPastClaire Osobiście lubię stawiać sobie wielkie cele. Przy małych nie widać postepu

Przykładowo jak chciałem mieć dobrą sylwetkę, to w 2 miesiące schudlem 15kg. Był hardcore, ale warto.

Jak się za coś brać to całym sobą, konkretnie, albo w ogóle. Przynajmniej ja tak mam
@Xtreme2007: Finalnie i tak dążysz do dużego, przyjmijmy te 20kg co chce zrzucić. Większość ludzi nigdy tego nie osiągnie bo to trwa dobrych kilka czasem kilkanaście miesięcy, za długo się na tę gratyfikacje czeka. A tak jak sobie to podzieli, na cele po powiedzmy 5kg które zajmą o wiele mniej czasu to trudniej będzie mu się zniechęcić. Oczywiście rozumiem, że masz inaczej - ale większość jednak jest częścią statystyki i swoje
@aardwolf: I #!$%@? trzeba się do czegoś #!$%@?ć. Może nie ambitne dla ciebie, ale dla kogoś kto w ogóle nie biega ponad kilometr dziennie i prawie trzy rowerem to nie jest tak mało na start. Prawdopodobnie jak będzie się trzymał celu to jeszcze w połowie roku skończy, ale zacząć najtrudniej. Jednak to wykop, tu nic nie może być ok
@Czerstwa_Bagietka: Ja mam w planach czytać codziennie 20 stron książki, co daje ok 24 książki w roku (licząc, że średnio książka ma 300 stron). Jeśli chcesz to możemy się codziennie sprawdzać, zawsze będzie jakaś motywacja większą. ()
@Czerstwa_Bagietka: WG mnie lista jest zbyt długa. Wybierz 2-3 najważniejsze reszta jako dodatkowe. Poza tym "pomyśleć o prze.." to mało konkretny cel. Zakładaj cele, które będziesz mógł w pełni zrealizować to i satysfakcja będzie większa. W każdym razie powodzenia.
@Czerstwa_Bagietka: szacun mirku, mam podobne cele, jedna uwaga tylko, odkladanie kasy na koncie gdy podaz pieniadza rosnie nieustanie to dobrowolne nakladanie na siebie podatku kilka % rocznie.

Zobacz co NBP mowi ci o podazy m3 w ostatnich pieciu latach, 2015 styczen - 2019 listopad, wzrost podazy 50%.
50% wiecej kasy w obiegu od stycznia 2015, czyli twoje 30k (hipotetycznie) odlozone piec lat temu zachowalo tylko 2/3 sily nabywczej po pieciu latach,