Wpis z mikrobloga

Oto moje cele na ten 2020 rok:
- odłożyć na koncie 30k (cholernie ciężko bo jestem zwykłym szarakiem a nie #programista15k)
- minus co najmniej 20kg zbędnego balastu noszonego na sobie
- język angielski B2/C1
- pomyśleć nad przebranżowieniem się
- 500km biegów
- 1000km na rowerze
- 20 przeczytanych książek(w tym 5 o finansach osobistych)

Jak ktoś chce mnie zmotywować to zostaw plusika a zawołam 01.01.2021.


#nowyrok #2020 #oswiadczenie
  • 90
@wojskowy-onanista1: > No właśnie. Taka rada jest bezużyteczna.
Normalne że nie da się doradzić kto jaką ma otworzyć działalność.
Natomiast moim zdaniem działalność to jedyna droga, bo pracując u kogoś w większość przypadków zarobki staną na kwocie 5-8 tysięcy i już ciężko jest to przeskoczyć.

Fachu nie potrzebujesz, ale wiedzy już tak.

Oczywiście, że potrzebujesz wiedzę (którą możesz szybko zdobyć za darmo w internecie).
Jak nie umiesz nic, a do tego
@Shatter: Jakieś tam mam. Dla przykładu, że nie potrzeba nawet dużego kapitału to kilka lat temu kupiłem Fiata Punto za coś około 3k, a dwa tygodnie później sprzedałem go za 5k (wystarczyło wypolerować zniszczony lakier).

A) Dlatego konieczne jest zdobycie wiedzy z internetu
B) Nie bawię się w handlarza bo zarabiam w inny sposób, ale pomagałem ostatnio kupić samochód szwagrowi i tych handlarzy, aż tak wielu nie było.
- odłożyć na koncie 30k (cholernie ciężko bo jestem zwykłym szarakiem a nie #programista15k)


@Czerstwa_Bagietka: człowieku ale skończ już żyć tym 15k tak samo jak inni ludzie. Programista k.rwa w tym kraju to nie jest jedyny zawód w którym można tyle zarabiać, a żeby tyle zarabiać trzeba naprawdę poświęcić kawał życia.

Jest kupa innych zawodów w których można robić większy hajs mając zarazem ukończoną zawodówkę.
Jak mnie #!$%@? to jojczenie,