Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich !

Wiem, ze proszenie obcych ludzi o rady z reguły nie jest dobrym pomysłem, ale mimo wszystko spróbuję gdyż nie wiem gdzie jeszcze mogę uzyskać pomoc. Pozwólcie, ze podzielę się swoim mini-lamentem.

Ogólnie jestem w klasie maturalnej ("humanista"- nie lubię współczesnej definicji tego słowa) i przeżywam kryzys związany z tym jak bardzo s---------m sobie życie wybierając ten właśnie profil. Jedyna moja nadzieje wiążę z tym , ze nie jestem kompletną nogą z matematyki. Dotychczasowo moim głównym celem było studiowaniem dobrze wam znanego prawa ( ͡° ʖ̯ ͡°), lecz nie satysfakcjonuje mnie fakt iż po 5 latach studiowania czekają mnie jeszcze dodatkowe 3 lata aplikacji. Moim drugim wyborem (który narodził się w mojej głowie stosunkowo niedawno) jest fir. Mój wybór prawa wiąże się z tym, że w przyszłości chciałbym wykonywać zawód doradcy podatkowego z uwagi na jego stosunkowo niemałą niszowość. Patrząc na obecną sytuacje nie interesują mnie aplikacje prokuratorskie ani sędziowskie, nie posiadam także żadnych pleców w postaci rodzinnej kancelarii, więc aplikacja adwokacka raczej odpada. Właśnie z tych powodów coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem firu, zwłaszcza, ze po nim również mógłbym być doradcą podatkowym. Sądzę także, ze skończenie firu da mi większe perspektywy pracy od prawa. Myślałem tez o połączeniu tego z IT (jakaś analiza danych np.) z drugiej strony nie wiem czy nie rezygnuje z prawa zbyt pochopnie patrząc tylko na obecną sytuację na rynku pracy. Studiowanie prawa dawałoby mi przyjemność, a chyba to jest w życiu najważniejsze?

Spodziewam się zlotu programistów15k, którzy będą naśmiewać się z mojego marnego losu, ale może znajdzie się ktoś kto znajduje/znajdował się w podobnej sytuacji i chce podzielić się własnymi spostrzeżeniami.
#studbaza #finanseirachunkowosc #prawo #licbaza #matura #fir
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XxMaxiKingxX: pochodzę z wiochy, z-------m maturę. Poszedłem na studia, które mnie nie satysfakcjonowały. Rzuciłem je, napisałem wniosek na dotacje unijną i otworzyłem firmę. Polecam taką drogę.
  • Odpowiedz
@XxMaxiKingxX: Całe życie kombinowałem i jakoś mi się wszystko udawało na farcie. Sporo zleceń które wykonywałem to były moje pierwsze strzały jeśli chodziło o dany typ usługi a klienci i tak byli szczęśliwi xD
  • Odpowiedz
@XxMaxiKingxX: fir to nienajgorszy kierunek z tego co się orientuję, co do łączenia tego z analizą danych czy data science to średnio to widzę. Z mojej wiedzy na temat fir jest mało przedmiotów które są bardzo przydatne w da i pracodawcy krzywo na to patrzą, chyba, że planujesz robić jakies kursy etc.
  • Odpowiedz
@Pager777: Dzięki za komentarz :) Wiem, ze fir sam w sobie ma dosyć małe powiązania z it dlatego resztę będę musiał się już sam doedukować poprzez kursy bądź studia zaoczne
  • Odpowiedz
@XxMaxiKingxX: Z IT nawet bardzo małe bym powiedział, raczej nacisk na excele i ewentualnie jakieś podstawowe bazy danych itp. Ja studiuję czystą matmę ze specjalizowaniem się w stacie i analityce danych i wszystko co mam w tych zagadnieniach to jest pisanie skryptów itp. więc jeśli się zdecydujesz kombinować z DS to w wolnym czasie polecam się chociaż przymierzać do programowania wysokopoziomowego (python jest bardzo ceniony, R również).
  • Odpowiedz