Wpis z mikrobloga

@wund3r:

Za kasę z gier próbuje nadrobić straty na konsoli.

sony tracilo kiedys na konsoli, teraz juz nie i to byla swiadoma, wykalkulowana decyzja bo spodziewali sie tego ze odrobia to na grach

Producenci konsol zazwyczaj tracą na produkcji sprzętu, ale odbijają to sobie na
  • Odpowiedz
@wund3r: Typie weź już się nie kompromituj. Słyszałeś o Steam Machine? Steam Link? Jakie to były niewypały finansowe. Czy połasili się na pieniądze graczy? Nie. Steam regularnie oferuje promocje. Czy żąda za to dodatkowej opłaty? Nie. Steam oferuje ci zbieranie kart i ich sprzedawanie. Bierze za to pieniądze? Nie.

Jedyną wadą Steam jest brak możliwości odsprzedaży. Jak ci gra nie podejdzie to z nią zostajesz. I tutaj dochodzimy do punktu kulminacyjnego jakim są zwroty. Steam oraz Xbox pozwalają zwrócić grę zakupioną bezpośrednio u nich. Masz na to 2 tygodnie i nie możesz mieć przegrane więcej niż 2h. Zwrot kaski jest albo do portfela sklepu albo na konto bankowe. Jak to wygląda u Sony? Zwrot przyjmą jeśli nie pobrałeś gry. I tylko zwrot do portfela PSN. Jest to jawne plucie w twarz klientowi. Ale pewnie znajdziesz i na to argument i będziesz zadowolony że Sony ma ciebie jako klienta gdzieś.

To że wszystko kosztuje, wiadomo ale nie rób z nich męczenników. PlayStation uratowało Sony przed pójściem na dno więc nie wmawiaj ludziom dookoła że gówno na tym zarabiają. Wyżej dostałeś wykres pokazujący zarobki i że sprzedaż konsol jest ich głównym źródlem dochodu i nadal swoje trzepiesz że konsole im się nie
  • Odpowiedz
@aleroc:

chce ci tez powiedziec ze wiele gier uzywa matchmakingu w technologii p2p czyli to na uzytkowniku spoczywa w glownej mierze hostowanie rozgrywki, jak wytlumaczysz to? xD


Mireczku, nie chce mi się tłumaczyć tak prostych rzeczy.... ale oke... PSN nic nie ma do hostowania gier, nie dają serwerów pod gry z tego co wiem tylko udostępniają usługi takie jak
- Kupowanie
  • Odpowiedz
@wund3r: te wszystkie funkcje ktore wymieniles zakladam ze to sa grosze w porownaniu do tego co sony na tym zarabia, mozesz sobie jakos racjonalizowac ze tak wcale nie jest, ze 5% spadek subskrypcji ps+ wpedzilby w depresje prezesa sony i moze tak jest, bo nikt z nas nie ma i bedzie mial dostepu do sprawozdan finansowych sony ale ja jednak wole zostac sceptykiem i otwarcie mowic ze to zdzierstwo bo
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor:

Typie weź już się nie kompromituj. Słyszałeś o Steam Machine? Steam Link? Jakie to były niewypały finansowe. Czy połasili się na pieniądze graczy? Nie. Steam regularnie oferuje promocje. Czy żąda za to dodatkowej opłaty? Nie. Steam oferuje ci zbieranie kart i ich sprzedawanie. Bierze za to pieniądze? Nie.
  • Odpowiedz
@aleroc:

te wszystkie funkcje ktore wymieniles zakladam ze to sa grosze w porownaniu do tego co sony na tym zarabia,


Nie wiem czy to są grosze. Patrząc po zarobkach ludzi z branży IT mogę wnioskować, że są to grube setki milionów :D nie mniej, nie moja sprawa kto ile i na czym
  • Odpowiedz
@wund3r: o ja #!$%@? bronienie tego #!$%@? haraczu XDDDD jak można być takim dzbanem. sam kupiłem ps4 niedawno ale jak miałbym kupić ps plus to by mi chyba ręka uschła xD wszystkie gry w jakie będę chciał grać na multi kupię na pc, jakoś tam magicznie da się to zrobić za darmo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@slodziak: Sprzedaj ps4 i graj na kompie. Mam prawo do takiej opinii i nawet podałem argumenty wyżej dlaczego Sony i MS nie moga tego zrobić za darmo ¯_(ツ)_/¯a Ty nie masz prawa mnie nazywać dzbanem :)
  • Odpowiedz
@wund3r: idź nadstaw dupe prezesowi Sony. Dostajesz info ze konsole rozchodzą się jak ciepłe bułki, to przeczysz i mówisz ze są biedakami i muszą zebrać o pieniądze. Weź wyjdź.

Dla ciebie 96 gier w 4 lata są lepszą opcją? A ile z tych gier odpalileś? Ile przeszedłeś? No i najważniejsze- żadna z tych gier nie była twoim wyborem. Musiałeś nadstawić dupsko, zostać wyruchanym przez Sony i w nagrodę rzucali ci
  • Odpowiedz
@wund3r: Super promocje na ps store XDDD, Częściej opłaca się kupić wersje pudełkową bo jest o wiele niższa niż w ich wirtualnym sklepie(np. Ich śmieszna promocja na death stranding) już pomijając fakt, że wersję pudełkową zawsze możesz sprzedać.

Osoby broniące tej usługi to największy rak (°°
  • Odpowiedz
W zasadzie mam gdzieś ich gry "za darmo", płacenie 200 zł rocznie żeby czasem pograć w multi to jest jak strzał w pysk. Ale fanboje będą przeliczać jak wiele pieniędzy zaoszczędzili bo dostali gierki, ja w te gry nigdy nie zagram ale muszę płacić żeby pobawić się w multi przez takich ludzi jak kolega wyżej.
  • Odpowiedz
@Ennox: Napisałem 12 gier AAA, a w miesiącu dostajesz dwie gry (do tego indyka), więc wszystko dobrze napisałem.

@ciemny_kolor: Daj argument, a nie robisz ragequit. Płaczesz jak dziecko, wymyślasz i przypisujesz mi słowa, których nie napisałem ani nie wypowiedziałem. Nie jesteś poważnym człowiekiem :x

@Narilan: Nie łączmy sprzedaży gier cyfrowych z PS Plusem, dwie rożne rzeczy, akurat też mnie potężnie wkurza zawyżanie cen za nowe gry cyfrowe... Tutaj się z Tobą w pełni zgodzę, ale tak czy siak nie łączy się to z PS Plusem, za który
  • Odpowiedz