Wpis z mikrobloga

#!$%@? panowie, jaka inba wczoraj przy stole to ja #!$%@?. Wujas ma działalność i #!$%@? bo „on płaci podatki” a my na umówię o pracy to nic nie płacimy bo płaci pracodawca czyli on. No i tłumaczymy debilowi ze przecież to idzie z naszej pensji ale #!$%@? nie, płaci pracodawca a nie pracownik. Mówię mu ze jakbym był na b2b to przecież różnica jedynie taka ze przelew idzie z mojego konta a nie od pracodawcy bezpośrednio. No żaden argument nie trafia. No to pytam ile #!$%@? tych podatków zapłaciłeś za 2019 mniej więcej. A ten mi zaczyna mówić ze on ma KRUS (wiec w #!$%@? niski ZUS) i generalnie jedzie prawie na stracie wiec dochodowego prawie wcale. I takie #!$%@? osoby mówią mi ze nie płace podatków bo przelew nie idzie z mojego konta. #!$%@? jakbym mu PIT pokazał to on przez pół życia tyle podatków nie zapłacił. Oczywiście PiS zajebisty, PO złodzieje. #!$%@? Polska powiatowa, nigdy tu nie będzie dobrze z takimi amebami.

Idę gotować bigos na uspokojenie.

#niepasta #zalesie #polskapowiatowa #podatki #b2b
  • 70
  • Odpowiedz
@GoodPain: Też jestem tego zdania. Jak przepije, spłaci długi, etc. zamiast podziałkować się z ZUSem (nazywanym Zakładem Utylizacji Szmalu), to niech później ma starość w noclegowni dla bezdomnych albo pod innym płotem.
Chciałbyś jednak, żeby ludzie blisko 40% tego co zarobią oddawali własnoręcznie do ZUS, NFZ, US, na FP czy FGŚP? Przecież by się barany zorientowały, że są strzyżone, a to grozi rebelią i obaleniem rządu. A tak, łatwiej prostemu
  • Odpowiedz
@isildur15: co tu ma do rzeczy czy PIS czy PO czy moze Lewica, Wiosna czy inny wymysl partyjny?to i tak tylko marionetki wykonujace rozkazy i sluzace do sklocania ludzi, robiace teatr dla mas by ludzie mieli sie czym zajac i za co as sie nienawidzic. Jakby byla jedna partia okupowany kraj bylby zjednoczony, po to jest kilka by rozbic nas od srodka i bysmy zamiast nienawidzic wroga, okupanta ktory bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@isildur15: Stąd prosty wniosek, że pracownicy to tylko generują straty, bo im więcej pracowników, tym więcej trzeba odprowadzić podatków. Najlepiej niech wujek pracuje samemu.

@Kundlozol3000: No właśnie tak jest w tym chorym systemie. Lepiej mieć jednego pracownika i płacić mu 2000, niż dwóch pracowników za 1000, bo wtedy musiałbyś płacić dwa razy więcej składek.
  • Odpowiedz