Wpis z mikrobloga

#!$%@? panowie, jaka inba wczoraj przy stole to ja #!$%@?. Wujas ma działalność i #!$%@? bo „on płaci podatki” a my na umówię o pracy to nic nie płacimy bo płaci pracodawca czyli on. No i tłumaczymy debilowi ze przecież to idzie z naszej pensji ale #!$%@? nie, płaci pracodawca a nie pracownik. Mówię mu ze jakbym był na b2b to przecież różnica jedynie taka ze przelew idzie z mojego konta a nie od pracodawcy bezpośrednio. No żaden argument nie trafia. No to pytam ile #!$%@? tych podatków zapłaciłeś za 2019 mniej więcej. A ten mi zaczyna mówić ze on ma KRUS (wiec w #!$%@? niski ZUS) i generalnie jedzie prawie na stracie wiec dochodowego prawie wcale. I takie #!$%@? osoby mówią mi ze nie płace podatków bo przelew nie idzie z mojego konta. #!$%@? jakbym mu PIT pokazał to on przez pół życia tyle podatków nie zapłacił. Oczywiście PiS zajebisty, PO złodzieje. #!$%@? Polska powiatowa, nigdy tu nie będzie dobrze z takimi amebami.

Idę gotować bigos na uspokojenie.

#niepasta #zalesie #polskapowiatowa #podatki #b2b
  • 70
  • Odpowiedz
@isildur15: Myślę, że Ty jesteś głupi i Twój wujek.
Ty płacisz bo masz kwotę brutto, ale dostajesz netto. Masz rację.
Twój wujek też ma rację, bo on dając pracownikowi 3000 zł brutto musi zapłacić powiedzmy 4500 zł, bo ma też swoje koszty.
  • Odpowiedz
  • 1
@Reiter: nie zrozumiałeś do końca. Jemu chodziło jedynie o to ze on robi przelew a nie o to ze brutto z umowy nie jest ani dla pracodawcy ostatecznym kosztem ani dla pracownika kwota która otrzyma
  • Odpowiedz
  • 1
@eltrial: Tego co napisałeś nie da się osiągnąć, wez sobie jakiś kalkulator wynagrodzeń i policz. Zgadzam się natomiast ze brutto jest kwota z dupy bo ani to ostateczny koszt pracodawcy ani wynagrodzenie pracownika
  • Odpowiedz
  • 3
@sunkillmoon: Jego nie interesuje ile on płaci ale sam fakt ze wykonuje przelew wiec w jego mniemaniu ON płaci podatki a jego pracownik nie. Wiem ze brutto nijak się ma do ostatecznego kosztu pracodawcy ale w jego przykładzie nie o to chodziło.
  • Odpowiedz
@isildur15 znam też takie historie. Jakiś znajomy mojego taty dziwił się czemu ma słabą prognozę emerytury jak on płaci ZUS za siebie i jeszcze za swoich pracowników xD
  • Odpowiedz
@Kundlozol3000: w ogóle pracodawca nie powinien odprowadzać żadnych pieniędzy. Pracownik powinien dostawać na konto te 5k i samemu co miesiąc wplacać sobie ZUS, dochodowy, składkę na ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
@isildur15: Dlatego śmieszy mnie to #!$%@? biednych Januszy w stylu "chlip chlip, no jo bym doł więcej, ale to państwo tyle zabiera i tyle kosztuje mnie utrzymanie jednego pracownika chlip chlip". Po pierwsze, to nie Janusz traci tylko pracownik, bo to idzie z jego pensji, a w związku z tym po drugie,

UWAGA UWAGA

Januszex to nie instytucja charytatywna i pracownik musi zarobić nie dość że tyle ile w sumie
  • Odpowiedz