Wpis z mikrobloga

#!$%@? panowie, jaka inba wczoraj przy stole to ja #!$%@?. Wujas ma działalność i #!$%@? bo „on płaci podatki” a my na umówię o pracy to nic nie płacimy bo płaci pracodawca czyli on. No i tłumaczymy debilowi ze przecież to idzie z naszej pensji ale #!$%@? nie, płaci pracodawca a nie pracownik. Mówię mu ze jakbym był na b2b to przecież różnica jedynie taka ze przelew idzie z mojego konta a nie od pracodawcy bezpośrednio. No żaden argument nie trafia. No to pytam ile #!$%@? tych podatków zapłaciłeś za 2019 mniej więcej. A ten mi zaczyna mówić ze on ma KRUS (wiec w #!$%@? niski ZUS) i generalnie jedzie prawie na stracie wiec dochodowego prawie wcale. I takie #!$%@? osoby mówią mi ze nie płace podatków bo przelew nie idzie z mojego konta. #!$%@? jakbym mu PIT pokazał to on przez pół życia tyle podatków nie zapłacił. Oczywiście PiS zajebisty, PO złodzieje. #!$%@? Polska powiatowa, nigdy tu nie będzie dobrze z takimi amebami.

Idę gotować bigos na uspokojenie.

#niepasta #zalesie #polskapowiatowa #podatki #b2b
  • 70
@sunkillmoon no niby tak, ale mam wrażenie że wszyscy zapominaja, że pracownik to kolejny koszt w firmie, więc suma summarum płacisz mniej dochodowego o te 18/19 procent. Przy 5k brutto koszty pracodawcy to niby 5800, ale od dochodowego odliczy 1100, więc wyjdzie mu 4700 ;)