Wpis z mikrobloga

Uwaga, ważne ogłoszenie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jutro o godz. 20:00 nastąpi premiera mojego największego projektu z ostatnich miesięcy: 6-odcinkowego serialu "AI w grach wideo", w całości poświęconego sztucznej inteligencji w grach komputerowych.

Tu link do premiery: https://www.youtube.com/watch?v=dcs6GTZJZKs

Na zachętę lista odcinków:
1. Specyfika gier komputerowych. Czym jest AI?
2. Pathfinding, czyli z punktu A do punktu B.
3. Proces decyzyjny, czyli o maszynach stanowych.
4. Fizyka, uczenie się, sieci neuronowe.
5. Taktyka i strategia.
6. Przyszłość AI i gier wideo.

W serialu pojawiają się trzej goście-eksperci:
* dr Jan Argasiński: Zakład Technologii Gier, UJ;
* Łukasz Lesicki; programista, Nano Games;
* Patryk "Rojo" Rojewski: socjolog gier, "zawodowy gracz";)

Ogólnie spędziłem przy tym ładnych parę miesięcy, ucząc się, planując, nagrywając, jeżdżąc po lokalizacjach... Przemek Kopeć, z którym robię "Czytamy naturę", sfilmował i pomontował to wszystko naprawdę kozacko. Ja jestem w każdym razie zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°), a mnie niełatwo zadowolić. Tak więc oficjalnie #chwalesie.

Jutro o 20:00 najpierw ukaże się odcinek nr 1, a bezpośrednio potem reszta. Całość trwa ok. 2 godziny, więc można to sobie zaplanować jako "wieczór z AI i grami". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja i przynajmniej niektórzy moi goście-eksperci będziemy do dyspozycji na YT na żywo w trakcie premiery. Do zobaczenia!

Aha, powstrzymajcie się przed dodaniem znaleziska, ja to zrobię jutro, jeżeli ktoś mnie nie ubiegnie.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #sztucznainteligencja #gry #grykomputerowe #conowegownejczer
LukaszLamza - Uwaga, ważne ogłoszenie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jutro o godz. 20:00 nastąpi pre...

źródło: comment_Vyz9J3of8K5kDgeSIy61FrM2IHmQDdHG.jpg

Pobierz
  • 31
@Chemical_Brother: Ale wykopki to jednak #!$%@?ęte są xD

socjolog gier XD raczej specjalista darcia japy do patyka z tesco


Średnio rozgarniętej małpie zajęło by minutę znalezienie w internecie informacji, że owszem, czy wam się to podoba czy nie - typ z wykształcenia jest socjologiem specjalizującym się w branży gier wideo, ale oczywiście wykopki wiedzą lepiej, że gość na pewno #!$%@? wie bo drze ryja pod publiczkę na swoich materiałach. Jestem ciekaw,
@Chemical_Brother: dobrze napisane, rojo uważa się za niewiadomo jakiego gracza a pierwszy lepszy dzieciak złoił by mu dupę w każdej gierce. Tak samo jak rock który wczuwał się tak w battlefielda że 3/4 mapy przechodził na kucaka żeby dostać oneshota od randomowego przebiegająceg gościa. ¯\_(ツ)_/¯ Nie wiem jak tacy ludzie mogą się wypowiadać o gierkach jak ich styl gry i skill pozostawia wiele do życzenia.