Wpis z mikrobloga

The Witcher s01e05

Sodomia (bym napisał inaczej, ale upośledzona moderacja wywaliłaby cały wpis) już na samym początku, a chwilę później mamy białego mężczyznę klęczącego przed murzynką. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do intencji lewaków?

Zrobienie z dopplera psychopatę-pedofila to kolejne naplucie w twarz fanom książek (czy nawet gier). Czytania w myślach też w książkach nie było (choć Geralt powiedział, że dopplery potrafią kopiować myśli nie było na to dowodów w książce, kopiował psychikę, maniery czy charakterystyczne wyrażenia, ale czytania w myślach nie pamiętam), jego przemiany były "instynktowne" i przejmował pewne cechy charakteru i myśli, ale nie w takim stopniu jak to ukazano tutaj. Do tego dopplerów już praktycznie nie było, a te co były miały łagodne usposobienie i nie potrafiły kopiować cech które stały w sprzeczności z ich własnym charakterem.

Znowu murzynka i międzyrasowe związki, :honk: honk:

Niby czemu driady z Brooklynu sądziły, że Ciri jest kluczem do ich ocalenia? I jakim cudem poznały jej prawdziwe imię, chyba przegapiłem fragment, w którym wyjawiła jak się naprawdę nazywa, bo jeszcze w poprzednim odcinku mówiono do niej "Fiona".

Geralt próbujący wyłowić dżina z rzeki (jeziora?) tylko dlatego, że nie mógł zasnąć to kolejna głupota największego kalibru. Niby jakim cudem wiedział, że jest tam naczynie z nim? I jakim cudem sieć by takie naczynie schwyciło (no chyba że unosiło się na wodzie, ale wówczas po co sieć)? A jeśli to była rzeka to nawet gdyby przez jakiś czas to naczynie tam było to raczej nie na długo.

Zresztą cała rozmowa z Jaskrem była żałosna i był to pokaz wyjątkowo marnych umiejętności aktorskich (patrz załącznik).

You're probably right. But what if you're not?
That's a bit of an anticlimax. Or is it?
Widzę, że on lub scenarzysta szkolił się u Jeremiego Clarksona.

Pierwszym życzeniem Jaskra było zabicie jakiegoś randoma, zrobili z niego żałosnego, tchórzliwego psychopatę, a do tego głupka, czyli całkowite przeciwieństwo postaci z książek czy polskiego serialu.

Yen nagle pragnąca dziecka po monologu z poprzedniego odcinka... Śmiech na sali (inb4: "minęło wiele lat od tego czasu" - no i co z tego, to tylko świadczy o tym, że scenarzyści to debile i w ogóle nie czytają tego co piszą i nie przewidują konsekwencji swoich działań). To samo tyczy się Yen ustawiającej Tissaię, czyli jedną z najpotężniejszych (jeśli nie najpotężniejszą) czarodziejek w sadze. G---t na Wiedźminie, dosłownie.

Kolejny goły facet płaszczy się przed babą, widzę że te scenarzystki/reżyserki muszą być wyjątkowo niespełnione i sfrustrowane...

O, wrzućmy orgię, na pewno nam skoczy oglądalność. Sorry, ale to było tak żałosne, tak niepasujące i tak komiczne, że już za samo to można dać 1/10 odcinkowi. Yennefer nie była prymitywem, dla którego nadrzędnym celem były zwierzęce instynkty, ale kobietą z klasą, ze stylem. A odcinek wcześniej w monologu sama mówiła, że s--s jest przereklamowany, "fun for a bit" i tyle. Debilizm over 9000. Ale najgłupsze w tym wszystkim było to, że potrafiła masowo kontrolować ludzi. Gdyby czarodziejki to potrafiły to na tronach zasiadałyby tylko one (tudzież inni czarodzieje), a nie zwykli śmiertelnicy. Debilizm over 9000^2.

Że nie wspomnę o Yen posiadającej węch Wiedźmina, skoro jak twierdziła była w stanie podać cechy charakterystyczne konia na którym jeździł (nie wyglądało to na ironię czy przechwałki, po prostu to jest poziom debilizmu scenarzystek). Albo o tym, że Yen owinęła Geralta wokół palca robiąc z niego jakiegoś pachołka, kogoś kogo mogła bez problemów zmanipulować, co nie jest prawdą. "I will not deviate from the books" my ass.

No i sposób w jaki próbowano zaakcentować jej inteligencję (ośmieszając przy okazji Geralta):

Yen: - How many wishes did the bard express before he lost his voice?
Geralt: - You need Jaskier to make his last wish so you can capture it.
Yen: So that's two then

No shit Sherlock.

Strażnik/klawisz poniewierający Geraltem wpisywało się świetnie w całość, po prostu zrobili g---o z serialu i nawet nie próbują tego ukrywać.

____________________
Odcinek 1: https://www.wykop.pl/wpis/46242119/s01e01-serial-to-dno-totalne-wycieto-co-lepsze-dia/
Odcinek 2: https://www.wykop.pl/wpis/46254199/the-witcher-s01e02-jeszcze-gorszy-odcinek-niz-popr/
Odcinek 3: https://www.wykop.pl/wpis/46262255/the-witcher-s01e03-moge-juz-porzucic-wszelka-nadzi/
Odcinek 4: https://www.wykop.pl/wpis/46283621/the-witcher-s01e04-wow-po-prostu-wow-naprawde-nie-/
Moja opinia o polskim serialu: https://www.wykop.pl/wpis/24182617/obejrzalem-w-koncu-serial-wiedzmin-i-jestem-zszoko/
Moja opinia o książkach: https://www.wykop.pl/wpis/24416195/przeczytalem-wiedzmina-bez-sezonu-burz-i-jestem-mo/

#seriale #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa #ksiazki #fantastyka #sapkowski #heheszki #humorobrazkowy #zalesie
Bethesdasucks - The Witcher s01e05

Sodomia (bym napisał inaczej, ale upośledzona m...

źródło: comment_8nQk9wXpw0KnriBtp6sQg1tWf40ZP6mf.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@onuceSzatana:

Geralt z Jaskrem faktycznie wylowili naczynie siecia

Tylko, że łowili suma, a dzbanek z dżinem trafił się przypadkiem, co nie jest bez sensu i dodaje kolorytu oraz humoru. W serialu zaś na pytanie Jaskra, Geralt mówi że celowo łowi dżina - co jest kompletnie z d--y, bo skąd niby wie, że gdzieś w tym mule jest jakimś magiczny dzban. Dodatkowo podwójnie z d--y jest po co mu niby ten
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks Jak dobrze, że ja zobaczyłem najpierw serial (podobał mi się), a dopiero teraz zabieram się za materiał źródłowy. Wy jesteście bardziej walnięci na tym punkcie, niż autor materiału źródłowego. Sapek w którymś wywiadzie powiedział, że adaptacją rządzi się swoimi prawami i że zmiany są ok, bo szanuje wolność artystyczną. Wyluzujcie. Nie podoba się? Nie oglądajcie. Może to nie serial dla was. Idźcie walić do Żebrowskiego.
  • Odpowiedz
Poza tym nie zauważyłeś nawet, że myszowór nie musiał pić wody ukazującej jego rzeczywiste intencje co jest największą dziurą w fabule, bo pokazuje niespójność świata serialu, pomijając nawet książkę.


@Tytanowy: Ta woda, wg serialu ukazywała jedynie złe intencje wobec driad (nie pamiętam już nawet czy tak było w książkach), a on miał złe intencje wobec Ciri. A na niektóre rzeczy nie zwracam uwagi, bo oglądając piszę i chcąc nie chcąc
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Jeżeli uważasz, że polska wersja jest ZNACZNIE lepsza, to.... brak słów. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Netflix nie wykupił za grosze gotowego, znacznie lepszego serialu, tylko bez sensu wydał kasę na swoją wersję.

Poza tym, zestawiająć twój nick z wypocinami o serialu, który generalnie się wszystkim więcej niż podoba, mam obraz zatwardziałego krytykanta, który zawsze widzi wszystko na opak, tylko po to, żeby można było się powymądrzać.
  • Odpowiedz