Wpis z mikrobloga

Skoro dawanie za darmo demoralizuje i rozleniwia, dlaczego korwiniści uważają, ze spadki to dobra rzecz?
Nie chodzi mi o prawo człowieka do robienia co chce ze swoimi pieniędzmi.
Mi chodzi w jaki sposób logicznie uzasadnić, że dawanie ludziom spadków, na które samodzielnie nie zarobili, nie rozleniwia ich i nie niszczy społeczeństwa, skoro pieniądz "za darmo" od państwa to robi.

#ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #gospodarka #pieniadze
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solstafir: Własnych innowacji w komuniźmie było bardzo mało bo nie warto się było wychylać za jakiś marny dodatek żywnościowy czy nawet za nic, tylko będąc okradzionym z pomysłu i narażonym na zazdrość i podkładanie kłód pod nogi przez głupszych decydentów.
  • Odpowiedz
@LeonardoDaWincyj: polemizowalbym. Moze Formbi mnie wyreczy. Powiem tylko ze to co znasz pod pojeciem "komunizm" startowalo z nizszegi pulapu. Ale mniejsza z tym. Problem w tym ze masz glupie bi-polarne postrzeganie. Takie ideologiczne gdzie sa tylko dwie strony (przy okazji jedna niby jest nieistniejace zsrr).PS. W ogole co to co napisales ma wspolnego z watkiem do c---a?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solstafir: Samo wydawanie milionów na jachty i samochody czy prywatne samoloty mnie by nie ruszało gdyby te pieniądze były wydawane w swoim kraju, mi też się nie podobają oligarchowie ale głównie przez to że wydają swoje pieniądze za granicą zamiast dać zarobić swoim. W USA kapitalizm dobrze działał właśnie dlatego produkowano tam wszystko co potrzeba że kupowano u siebie. Podobnie w Niemczech i Japonii. Akurat to były swego czasu trzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeonardoDaWincyj: Nie widzisz powiązania z wątkiem głównym? Piszesz o rozdawaniu po śmierci wszystkim po równo i gromadzenia kapitału ale też wszystkim po równo. Brzmi jak komunizm a nawet tam aż tak nie było w niektórych państwach, jak w Polsce.
  • Odpowiedz
Bo żeby dać jednemu zasiłek trzeba zabrać drugiemu wbrew jego woli. Nikt nie zabrania nikomu dobrowolnie wspierać potrzebujących poprzez np. fundacje. Spadek jest...


@Dzieban: No właśnie jeśli chodzi o spadki to nie trzeba nikomu zabierać żeby dać. Trupowi się przecież nie bierze bo trup nie jest właścicielem niczego. Dziecku trupa też się nic nie bierze ponieważ on jeszcze nic nie dostał, nie przeszło to przez jego ręce, tylko od razu
  • Odpowiedz
@avvar: Nie jest umową ale wszystko z wymienionych jest dobrowolne. A spadku można się zrzec. Może użyłem złych słów ale chodziło mi o wskazanie wolności w rozporządzaniu w przeciwieństwie do zasiłków.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego

30 lat bandy czworga. Nie szkoda życia marnować?


Szkoda i jestem rozczarowany tym, że ludzie głosują na tych którzy najwięcej naobiecują. Podejrzewam że jak za kilka lat ktoś wpadnie na pomysł dodrukowanie pieniędzy i rozdania ludziom to też niektórzy pomyślą że będą bogatsi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ipratropium: Nie. Także społeczny, jeśli takie zdemoralizowane jednostki głosują na władzę czy oddziałują z innymi ludźmi.


@Fan_Morawieckiego: czyli jedna zdemoralizowana przez spadek osoba jest problemem, ale p-------------e 16% PKB na pomoc socjalną już nie? Ewidentnie masz komuszy ból d--y, ewentualnie jesteś trollem.

@LeonardoDaWincyj: Dlatego powinien być wysoki podatek od spadkobierców fotun i dać to wielu innym dzieciom i wnukom. Bardziej tego potrzebują niż Kulczykowa helikopter.


@
  • Odpowiedz
czyli jedna zdemoralizowana przez spadek osoba jest problemem, ale p-------------e 16% PKB na pomoc socjalną już nie? Ewidentnie masz komuszy ból d--y, ewentualnie jesteś trollem.


@Ipratropium: Dlaczego mam mieć ból d--y?
I nie - to nie jedna osoba zdemoralizowana, bo nie tylko jedna osoba dostała spadek.

Szkoda i jestem rozczarowany tym, że ludzie głosują na tych którzy najwięcej naobiecują. Podejrzewam że jak za kilka lat ktoś wpadnie na pomysł dodrukowanie pieniędzy i rozdania ludziom to też niektórzy pomyślą że będą
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego
Bo żyję na tyle dobrze, że nie muszę emigrować. To nie zmienia faktu, że chciałbym żeby było lepiej,
dlatego próbuję wpłynąć na zmiany choćby chodząc na wybory.
No i nie ma miejsca w którym wszystko byłoby idealne, a sytuacja w Polsce na tle świata jest niezła.
  • Odpowiedz
@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus: Najczęściej? A coś na poparcie tezy? I analiza konsekwencji: do czego prowadzi demoralizacja takich ludzi? Bo jeśli do ich upadku, to z punktu widzenia społeczności jest to korzystne, że zdemoralizowana persona wpada w niższy próg społeczny - jej cały majątek przejmują pośrednio inni ludzie i nawet, jak miliony p----------i na głupoty, to ktoś ogarnięty na tym skorzysta.
  • Odpowiedz
widzę towarzysz odnalazłby się świetnie za PRLu


@Ipratropium: Ty za IIIRP i rządach PiS który obniża opodatkowanie spadków.

Ja za to bym się bardziej odnalazł u Niemców, gdzie podatek od dziedziczenia dużych fortun wynosi jak dobrze pamiętam 50%.
  • Odpowiedz