Wpis z mikrobloga

Skoro dawanie za darmo demoralizuje i rozleniwia, dlaczego korwiniści uważają, ze spadki to dobra rzecz?
Nie chodzi mi o prawo człowieka do robienia co chce ze swoimi pieniędzmi.
Mi chodzi w jaki sposób logicznie uzasadnić, że dawanie ludziom spadków, na które samodzielnie nie zarobili, nie rozleniwia ich i nie niszczy społeczeństwa, skoro pieniądz "za darmo" od państwa to robi.

#ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #gospodarka #pieniadze
  • 108
  • Odpowiedz
@Solstafir: XD Biedny też może dostać spadek tak jak bogaty wziąć jakieś świadczenia. Chodzi o to, że swój majątek możesz zapisać nawet menelowi i nic nikomu do tego, ale na państwo składamy się wszyscy, rozumiesz już?
  • Odpowiedz
@Solstafir: nie wiesz na czym polega statystyka? Myślę że powinieneś przeczytać jakąś książkę do matmy na poziomie licealnym żeby zrozumieć takie pojęcia jak chociażby średnia. "Bogaci ludzie są inteligentni" to krzywdzące stwierdzenie? A "inteligentni ludzie są bogaci" dobre? Nie wiem czy trolujesz czy naprawdę wierzysz w te nielogiczne rzeczy które tu wygłaszasz xD
  • Odpowiedz
Nie zmieniaj obywatelstwa. Zmien władzę.


@mako111: 30 lat bandy czworga. Nie szkoda życia marnować?

Nie chodzi o to, że wzbogacenie się rozleniwia. Problem bardziej polega na tym, że (uwaga liczby wzięte z dupy) mając do wyboru dostać zasiłek 1000 złotych za darmo albo wypłate 1500 złotych za ciężką pracę, część osób wybierze zasiłek lub pracę na czarno, tak aby miec niski dochód "na papierze" i łapać się na różnego rodzaju
  • Odpowiedz
@Solstafir:

Czyli zaglądajmy do kieszeni biednych i oceniajmy ich moralność, ale broń boże nie krytykujmy o moralności bogatych. Nie wolno.


Ale ty potrafisz czytać, czy przerasta cie to? Tak, spadek rozleniwia zarówno biednych jak i bogatych. Zasadnicza różnica jest taka, ze np moj dziadek dobrowolnie oddal mi swój majątek, a takie mazgające sie biedaki jak ty, chca silą (podatkami) zmusić do dzielenia się swoimi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego kompletnie bez sensu temat. Bo żeby ograniczyć spadki, musiałbyś ograniczyć całe zarządzanie swoim majątkiem. I o ironio, w tej samej kategorii co spadek byłoby dawanie hajsu komukolwiek z jakiegokolwiek powodu, czyli m.in. dawanie drobnych menelowi.
  • Odpowiedz
Zasadnicza różnica jest taka, ze np moj dziadek dobrowolnie oddal mi swój majątek


@kezioezio: Ale ja chcę żeby państwo dobrowolnie ściągnęło tę kasę z bogatych i dało biednym i żeby biedni dobrowolnie mogli to przyjąć (bo teraz nie mogą mimo że naprawdę chcą i naprawdę jest to dobre).

BTW. Dziadek dobrowolnie też umarł, czy po prostu najpierw umarł a potem ktoś inny dał ci jego majątek? Bo przed śmiercią (czyli
  • Odpowiedz
Biedny też może dostać spadek


@Fermiol: Aha, czyli mógł ale "dobrowolnie" nie wziął 10 milionów.
#!$%@?, co wy #!$%@? masakra...

"Bogaci ludzie są inteligentni" to
  • Odpowiedz
Slyszalem o czymś takim jak testament?


@kezioezio: Wystarczy zmienić prawo spadkowe i ten testament to będziesz se mógł wsadzić w dupę.

Nikt mi sila dziadka pieniędzy nie przekazał, on sam wyraził na to
  • Odpowiedz
*dokładnie to bogaci rzeczywiście są inteligetniejsi, ale taki manipulant Szymon już nie wspomni swoim skretyniałym widzom o chociażby możliwości że związek przyczynowo skutkowy jest inny.... A jest inny. Bogaci nie są bogaci dzięki temu że są inteligetniejsi. Bogaci są inteligetniejsi dzięki temu że są bogaci. Po prostu dostają w życiu lepsze wykształcenie i lepsze ciekawsze rozrywki, a nawet podróże, tak że to zaprocentuje potem i statystycznie będą mieli nieznacznie wyższe IQ. Podobnie
  • Odpowiedz
@Solstafir: Co jest dziwnego w tym, że większosc ludzi ma w dupie los innych ludzi i nie pracuje/prowadzi firmę po to, żeby utrzymywac obcych ludzi?

Wiekszych glupot od twoich wysrywow juz dawno nie czytalem. Co mi panstwo dalo? XD Przeciez notariusz ma gowno do powiedzenia.

Wystarczy zmienić prawo spadkowe i ten testament to będziesz se mógł wsadzić w dupę.


Ale nikt tego nie zrobi, bo takich złodziejów bez rigczu jak
  • Odpowiedz
Sprawdzono dane i to sprawa genetyczna


@Fan_Morawieckiego: Zapomniałeś że znowu tym co sprawdzał dane i ci o tym powiedział że zostały sprawdzone to znowu Szymonek, tylko że te "informacje" jakie przekazuje gówno mają wspólnego z wiedzą naukową. On podobnie jak ma w nazwie ścieku jaki prowadzi, nie prowadzi rzetelnego kanału informacyjnego, tylko wojnę idii. #!$%@? o religii, propaguje idee. Jak nauka mówi co innego niż jego idee to tym gorzej dla nauki.

Prawda jest też taka że IQ jest genetyczne. Ale prawda jest też taka że jest zmienne, można się wytrenować w tym. Tak jak mięśnie - rzecz genetyczna, ale i tak każdy jak pójdzie na siłownię to nabierze mięśni, a jak będzie siedział w fotelu to straci.
Różnice między bogatymi a biednymi w IQ są śmiesznie małe, i to w stosunku do różnic jakie występują u ludzi genetycznie, i to w stosunku do różnic w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: Może dlatego że jest to tradycja, tak było zawsze, widać z jakiegoś powodu. Pewnie mamy już taki wrodzony odruch że chcemy dbać o swoje dzieci i wnuki i ich przyszłość. Poza tym bogacenie się tylko dla swoich zachcianek to trochę słaby impuls do powiększania firmy i gromadzenia bogactw. A bez gromadzenia kapitału nie byłoby takiego rozwoju technicznego i cywilizacyjnego, on się zdarzył tylko w krajach kapitalistycznej Europy.
  • Odpowiedz
Pewnie mamy już taki wrodzony odruch że chcemy dbać o swoje dzieci i wnuki i ich przyszłość


@LeonardoDaWincyj: Dlatego powinien być wysoki podatek od spadkobierców fotun i dać to wielu innym dzieciom i wnukom. Bardziej tego potrzebują niż Kulczykowa helikopter.

A bez gromadzenia kapitału nie byłoby takiego rozwoju technicznego i cywilizacyjnego, on się zdarzył tylko w krajach kapitalistycznej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solstafir: Chodziło mi o gromadzenie kapitału w jednej dużej firmie którą dzięki temu stać na wprowadzanie kosztownych i ryzykownych innowacji.

Rozdawanie wszystkim po równo było w komuniźmie gdzie się kopiowało pomysły z Zachodu.
  • Odpowiedz