Wpis z mikrobloga

Skoro dawanie za darmo demoralizuje i rozleniwia, dlaczego korwiniści uważają, ze spadki to dobra rzecz?
Nie chodzi mi o prawo człowieka do robienia co chce ze swoimi pieniędzmi.
Mi chodzi w jaki sposób logicznie uzasadnić, że dawanie ludziom spadków, na które samodzielnie nie zarobili, nie rozleniwia ich i nie niszczy społeczeństwa, skoro pieniądz "za darmo" od państwa to robi.

#ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #gospodarka #pieniadze
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@heniek_8: Nie wiem, bo nigdy nie czytałem ani nie słuchałem Lenina, ale jestem pewien że p--------z bzdury, prawie nikt nie powtarza za Leninem xD A już na pewno nie politycy ani w ogóle w TV. Brednie wolnorynkowców pojawiają się ciągle i są popularne.
Nawet w skandalistach widziałem (po raz kolejny z resztą) Korwina i korwinistkę nawet. Ale jakoś Lenin i leninistka mi umknęli :D Tak samo jak istnienie partii o
  • Odpowiedz
@Solstafir: ile lat ma Korwin? chyba 75 czy jakoś tak
niedługo zniknie z przyczyn naturalnych
I co, naprawdę mam wierzyć że wtedy wszystko się poprawi i będzie jak w raju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@heniek_8: Nie, tłumaczyłem ci że są inni prokapitalistyczni politycy. Ciebie trza trzy razy powtarzać?
Korwin jest z jednej strony szkodliwy, z drugiej pożyteczny bo ośmiesza te wolnorynkowe środowiska i jednocześnie sprawia że ludzie nie darzą ich sympatią.
Ale młodzi dają się nabierać skutecznie.
  • Odpowiedz
@Solstafir: a może by tak kupić jakąś wyspę i wszyscy tacy nieszczęśliwi jak ty którzy się męczą z wolnorynkowcami mogliby tam pojechac i tworzyć nowe społeczeństwo

Tylko ze nawet do tego potrzebny jest kapitał
  • Odpowiedz
@Solstafir: czy ty wlasnie uprawiasz komusze wizje i masz pretensje, ze zaraz sie zlecą kuce i zwyzywaja cie od komunistow? Czlowieku, moj pradziad, dziadek i ojciec nie po to z----------i cale swoje zycia by teraz jakis gimnazjalista chcial rozdac calą ich krwawice randomowym ludziom. Pracowali nie tylko by utrzymac siebie, ale i swoje dzieci. Swoje, nie cudze.
  • Odpowiedz
Czemu Wy nie wyjeżdżacie, tylko tkwicie w naszym systemie opresji?


@Fan_Morawieckiego: ale ja nie narzekam, w ogóle nie zajmuję pozycji w tym "sporze"
I na korwinistow i na komunistów patrzę beznamiętnie
To wy się chlopaki jaracie, krzyczycie coś o debilach
Ja jestem pogodzony ze światem na którym żyję
  • Odpowiedz
@Millerntor: w milionach dolarow nie, ale na tyle duzo, by przez jakis czas miec stabilnosc finansowa. Ale mi nie chodzi o kwoty, tylko o zasadę. Nie wazne ile zostawili, zostawili swoim potomkom a nie potomkom ludzi z drugiego konca kraju.
  • Odpowiedz
a może by tak kupić jakąś wyspę i wszyscy tacy nieszczęśliwi jak ty którzy się męczą z wolnorynkowcami mogliby tam pojechac i tworzyć nowe społeczeństwo


@heniek_8: To samo chcemy również im zaproponować! Ustąpimy im nawet pierwszeństwa.

Nie wazne ile zostawili, zostawili swoim potomkom a nie potomkom ludzi z drugiego konca kraju.


@smutna_rzaba: No to też jest trochę problem na wolnym rynku. Taki kapitalista Jan Kulczyk płacił podatki we
  • Odpowiedz
@smutna_rzaba: No tak. @Fan_Morawieckiego: Korwin przekonuje ze on jako kapitalista nie chce sie dzieliec poniewaz on nie chce demoralizowac ludzi a ponadto nie dzielac sie zwieksza w ten sposob bogactwo biednych. Brzmi niedorzecznie? Jest niedorzeczne. Ale serio, oni tak mysla, a przynajmniej maja taka propagande. Znany kuc o imieniu Szymon, prowadzacy kanal (a raczej sciek) o nazwie wojna idei, przekonuje ze jak da sie biednym pieniadze to oni
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: mysle, że drugim zdaniem pozbawiasz szans na dobrą odpowiedź. Dlaczego wolnościowcy uważają, że mogą dysponować swoimi pieniędzmi jak chcą? No bo są wolnościowcami. Zasiłki są złe bo wynikają z przymusu, spadki dobre bo wynikają z wolnej woli :)
EDIT
jeszcze do kolegi @Solstafir: wybacz ale przeczytałem tylko twój pierwszy wpis bo dalej według mnie odleciałeś xD Nikt nie uważa, że bogaci są lepsi od biednych. Każdy wolnościowiec
  • Odpowiedz
@bussior: Fijor: "bogaci to szlachetni ludzir". Wojna Idei: "bogaci sa statystycznie inteligentniejsi". Opoqiadanie jak to kapitalisci ciezko i madrze pracowali na swoj kapital ( a nawet dalej pracuja niby, co jest jeszcze idiotyczniejsze) to juz na kazdym kroku u foliarzy. No i danie chocby 100zl biednemu jakos go demoralizuje. Korwina nie demoralizuje nawet 10 mln (wg ideologi pro-korwinowej)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@heniek_8:

"debile" którzy powtarzają rozne rzeczy za Leninem

a czytałeś coś tow. Lenina czy tylko zakładasz że debilizmy bo pięć gugoli ofiar ple ple?
  • Odpowiedz
@Solstafir: @Fan_Morawieckiego: nie wiem, jaką logikę uprawiacie, ale co ma demoralizacja spadkiem do demoralizacji rozdawnictwem? Jak ktoś dostaje spadek to jest to jego święte prawo, bo to pieniądze zebrane przez jego przodków i dobrowolnie przekazane. Jeżeli dziecko bogatych rodziców jest zdemoralizowane lub zostanie zdemoralizowane przez odziedziczenie milionów, to jest to problem tych rodziców, ale podstawową różnicą jest, że TO ONI TE PIENIĄDZE WYPRACOWALI. Jak komuś zabierasz pieniądze w
  • Odpowiedz
Jeżeli dziecko bogatych rodziców jest zdemoralizowane lub zostanie zdemoralizowane przez odziedziczenie milionów, to jest to problem tych rodziców,


@Ipratropium: Nie. Także społeczny, jeśli takie zdemoralizowane jednostki głosują na władzę czy oddziałują z innymi ludźmi.

ale podstawową różnicą jest, że TO ONI TE PIENIĄDZE
  • Odpowiedz