Wpis z mikrobloga

Skoro dawanie za darmo demoralizuje i rozleniwia, dlaczego korwiniści uważają, ze spadki to dobra rzecz?
Nie chodzi mi o prawo człowieka do robienia co chce ze swoimi pieniędzmi.
Mi chodzi w jaki sposób logicznie uzasadnić, że dawanie ludziom spadków, na które samodzielnie nie zarobili, nie rozleniwia ich i nie niszczy społeczeństwa, skoro pieniądz "za darmo" od państwa to robi.

#ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #gospodarka #pieniadze
  • 108
@Fan_Morawieckiego: Po pierwsze primo na spadek nie zrzucają się podatnicy. Po drugie historia zna wiele przypadków gdzie spadek został roztrwoniony, bo dzieci, czy wnuki się bawiły zamiast zarządzać majątkiem, ale też jeszcze więcej gdzie spadek został przemnożony. Wspominacie tu o dzieciach Kulczyka, ale pamiętajcie, że sam doktor Jan przecież dostał pierwsze dosyć duże pieniądze jak na PRL od swojego ojca pracującego w RFN. I co roztwonił je? Nie, stał się najbogatszym
@Solstafir: tak, szczególnie, że w życiu startuję od zera i opodatkowanie spadku albo jego brak mam w rzyci, bo i tak mnie nie dotyczy xD Nawet już mi się nie chce z wami dyskutować, bo komuniście ciężko coś wytłumaczyć, po prostu odczepcie się od pieniędzy ludzi, którzy uczciwie na nie pracują.
@Solstafir: o, widzę, argumentum ad debilum wkracza na scenę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wiesz, że najwięcej podatków płacą biedni i oficjalne dane Ministerstwa Finansów podają, że udział podatków w stosunku do dochodów jest najwyższy u najmniej zarabiających, a kwota wolna wynosi mniej, niż minimum przeżycia? Więc mimo teoretycznie wyższego opodatkowania bogatych, to i tak najbiedniejsi dostają najbardziej po dupie. I to wszystko dzięki twojemu uwielbianemu socjalizmowi
@Solstafir: uwaga - podatek od dziedziczenia płacą wszyscy dziedziczący, nie tylko bogaci. Poza tym - czemu Cię boli, ile kogoś rodzic wypracował? Bo twoich nie było stać, to musisz innym #!$%@?ć, w imię „byleby somsiad nie mioł lepij”? Ha tfu na takich homo sovieticus.
uwaga - podatek od dziedziczenia płacą wszyscy dziedziczący, nie tylko bogaci.


@Ipratropium: Jestem lewakiem a nie prawakiem. Chcę żeby tylko bogaci płacili. Ila trza tekstu żebyś to zrozumiał cepie?

A PODATEK OD DUŻYCH FORTUN o którym pisałem chyba dwa razy - go nie płacą biedni zapewaniam ćwoku xD

Którego z resztą w tym sprawaczałym kraju nie ma.