Wpis z mikrobloga

Skoro dawanie za darmo demoralizuje i rozleniwia, dlaczego korwiniści uważają, ze spadki to dobra rzecz?
Nie chodzi mi o prawo człowieka do robienia co chce ze swoimi pieniędzmi.
Mi chodzi w jaki sposób logicznie uzasadnić, że dawanie ludziom spadków, na które samodzielnie nie zarobili, nie rozleniwia ich i nie niszczy społeczeństwa, skoro pieniądz "za darmo" od państwa to robi.

#ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #gospodarka #pieniadze
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kapitaliści to przeważnie biedni ludzie nie bogaci


@Matan_Jagiz: xD

nie wiem, jaką logikę uprawiacie, ale co ma demoralizacja spadkiem do demoralizacji rozdawnictwem? Jak ktoś dostaje spadek to jest to jego święte prawo, bo to pieniądze zebrane przez jego przodków i dobrowolnie przekazane. Jeżeli dziecko bogatych rodziców jest zdemoralizowane lub zostanie zdemoralizowane przez odziedziczenie milionów, to jest to problem tych
  • Odpowiedz
Znaczy jej spadek sam nie pracuje, realnie tyrają tam w polu chłopi, podobnie jak kiedyś na pana feudalnego. Tyrają bo jeden ma ziemię a oni nie.
Ale wg wolnorynkowców korwin sam wypracowuje swój dochód xD
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Mi się wydaje, że dostrzegłeś złą stronę spadków, tzn. niektórych rozleniwiają ale nie trzeba uważać tego za dobrą rzecz, żeby to popierać. Zdrada małżonka też jest czymś złym a jednak nikt nie chce karać cudzołóstwa. Dla mnie pytanie jest tylko takie czy zakaz spadków będzie lepszy. Wg mnie nie bo prawo do dysponowania swoją własnością jest (przynajmniej dla mnie) wyższą wartością niż nierozleniwianie ludzi. Ponadto zakaz spadków również spowodowałby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Fan_Morawieckiego: Pracujesz przez całe swoje życie, żeby przyszłe pokolenie lepiej miało, niż ty. Durne komuchy mówicie o miłości do bliskiego, a sami o swoich bliskich nie potraficie zadbać. Socjale od państwa są gówno warte to, bo to są twoje pieniądze zabrane ci i jeszcze na dodatek jakaś część do ciebie nie wraca. Widzę, że przeszedłeś test na idiotę dając 700, a wyciągając 500.
  • Odpowiedz
Pracujesz przez całe swoje życie, żeby przyszłe pokolenie lepiej miało, niż ty. Durne komuchy mówicie o miłości do bliskiego, a sami o swoich bliskich nie potraficie zadbać. Socjale od państwa są gówno warte to, bo to są twoje pieniądze zabrane ci i jeszcze na dodatek jakaś część do ciebie nie wraca. Widzę, że przeszedłeś test na idiotę dając 700, a wyciągając 500.


@blizejprzegrywu: Wyzwiska od przegrywa traktuję jako komplement (
  • Odpowiedz