Wpis z mikrobloga

@Blacksnow: no pięknie, czyli wszyscy którzy zainwestowali w tę firmę prawdopodobnie stracili hajsy, bo nawet Buy-backa nie ma, na szczęście ja ich nie mam w portfolio ¯\_(ツ)_/¯

A po drugie:

Under section 5.6 of Kuetzal’s new terms and conditions, it states that ‘The Portal operator does not perform any due diligence of the borrower or project’. To us, this is clearly true. Even worse, under section 1.7, the ‘Portal Operator may
@krzyzakp: tak rozmawiam dzisiaj o tym I NIE tylko z CEO ale innymi inwestorami. Ja opisuje platformy P2P zawsze pisze ze na koniec to osobista sprawa w co sie inwestuje ALE. Ten projekt nie ma buybacku, dodatkowo pozyczka jest splacana ma bierzaco (info od CEO), Kuetzal bedzie organizowac spotkanie z przedstawicielami firmy I jesli znajdzie taka potrzeba to moze odzyskac kapital przed terminem. @dzafel: dlatego tez czesto powtarzam. Inwestujcie tylko
Alborg Petrol.

Recently one of the p2p bloggers has published an article about one of the loans listed on Kuetzal Platform- SIA Alborg Petrol company.
Going inside the article, several topics were raised regarding company’s activities, financials, actual presence in registered address etc.
We have to point out the fact, that:
There was a series of answers that were provided, quite a few of these argumentations are covered in the article.
While
dlatego tez czesto powtarzam. Inwestujcie tylko w pozyczki z gwarancja wykupu.


@pszymczyk2: dlatego nie mam tego projektu w swoim portfolio i pewnie bym się nawet tym newsem nie przejął

ALE

po pierwsze

Regulamin Kuetzala - nie robią absolutnie żadnych analiz firm które u nich się pojawiają w inwestycjach (no brawo!), a co więcej, w każdym momencie Kuetzal może sobie ot tak zwinąć interes!

po drugie jak już tak namawiasz na "gwarancje
@dzafel: tak jak pisalem o buybacku (konsultowalem z CEO). Kuetzal ma fundusz gwarancyjny ktory moze sfinansowac pozyczke ktora sie nie splaci. Oczywiscie to nie jest fundusz na wszystkie pozyczki. Z tego co wiem to jest to kwota na jedna pozyczke na raz )Bez wzgledu na kwote). W takim wypadku wkraczaja ma droge sadowa i gdy odzyskaja pieniadze, wtedy moga splacic ewentualna kolejna pozyczke.
@pszymczyk2: no tak, Kuetzal dla siebie wejdzie na drogę sądową i może odzyska hajsy, a ja jaką mam gwarancję że mi zwrócą hajsy jak się "Portal Operator" zwinie? Nie mam żadnej umowy na to, żadnej prawnej gwarancji ¯\_(ツ)_/¯
@dzafel: tak ale jesli idziesz ta droga to 99% platform teoretycznie moze zrobic to samo. Jesli chodzi o takie projekty jak Alborg to ja zawsze podchodze z dystansem. 1 Brak Gwarancji wykupu. 2. 20.5% nie przychodzi Bez ryzyka
@pszymczyk2: Fakt, ale dotyczy to przypadku gdy Mintos sie zwinie. Wtedy lepiej miec opcje gonienia po sadach, zeby odzyskac kase, niz byc z reka w nocniku i nie miec zadnych umow ani nic.
Fakt ze jest to bardzo slaba i malo prawdopodobna opcja, ale nadal masz jakas gwarancje. I w sumie mniej prawdopodobne, ze to zrobia, bo z kasa nie znikna tak o, bo umowy nie sa z nimi, wiec prawnie
@krzyzakp: nie, rozmawiam z CEO kuetzala i bedzie tez do tego wyjasnienie prawne. Pieniadze ktore zainwestowalismy nie sa wlasnascia kuetzala, on jest tylko posrednikiem. Jesli jakas firma nie splaci zobowiazania to musza oni przeznaczy te pieniadze (odzyskane)na splate inwestorow.
@pszymczyk2: To zostaje kwestia jak prawnie jest zabezpieczona kwestia priorytetow w splacie.. Czy pierwszym do odzyskanej kasy nie jest Kuetzal, a potem reszta.
Fajnie ze bedzie "wyjasnienie prawne", ale troche pozno sie za to zabieraja..
@krzyzakp: @dzafel: @pahamakaa: @brekomputers: @Blacksnow: Dzisiejsza odpowiedź Kuetzala. Trochę dla tych którzy uważają że platforma to wałek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dear Kuetzal Investor,

For the past days we have received a sufficient amount of questions regarding the SIA Alborg Petrol company and it’s activities.

As the complex, and, in our opinion, the most effective solution Kuetzal and Alborg Petrol management decided to