Wpis z mikrobloga

  • 685
Ja p------e człowiek pracuje jak ten robak codziennie po 10h, z--------a jak p------y, żre trociny i pije kranówe by cokolwiek mieć a przychodzi 10 i wszystko to jak krew w piach, 2200 zł k---a! Morawiecki z-----e ci 30% wyplaty, n-----e akcyz i innego gowna, a ty biedny polaczku pracuj byś mógł przeżyć kolejny miesiąc.
Ale zaraz się zleca wielcy wykopowi bogacze ze było pracować, dłużej, uczyć się i tak dalej- takie p---------e, żeby w tym kraju sie dorobić trzeba mieć albo wielkie plecy, albo kraść i kombinować. A zwykły człowiek pracujący za średnią krajową, który chce uczciwie zarobić jest j----y z każdej strony. Kraj z gowna i kartonu
#w---w #zalesie #polzga #zarobki #przegryw
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sholder
Wyobrażam sobie jak sie koszmarnie czujesz. Ja w UK mam 2500 funtów na mc i żyje się spoko pomimo długów to ta wypłata cieszy. A najgorsze że szykuje mi sie powrót do PL. Ze względu na dziecko musze wrócić i nie wiem jak to przeżyje :/
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: Ja bym od razu wypowiedzenie złożył. W ogóle jak można obciąć komuś wypłatę ? Masz umowę/aneks i masz określoną stawkę ...

Tak w ogóle patrzę po tych waszych wypocinach, że ogólnie to słabo z zarobkami. Ja niestety jestem w drugim progu i to jest dopiero ból ile mi państwo kradnie za uczciwie i ciężko zarobione pieniądze. Charakter pracy mam taki, że raczej inna umowa niż umowa o prace nie
  • Odpowiedz
@Sholder: ale p--------z, tak mnie w-------ą takie wysrywy.
Jak ktoś wcześniej mówił - kontakty się nawiązuje i plecy tak samo.
18 lat miałem jak w-------m do Warszawy, miałem tam tylko brata który przygarnął mnie do siebie gdzie płaciłem czynsz od samego początku. Gdyby rodzice mi nie dali to bym wziął pożyczkę by tylko s--------c z rodzinnej miejscowości.
Pierwsza g---o praca za 9 zł brutto na jakiejs słuchawce, druga to samo ale chyba za 11 zł. Po dwóch latach zmiana pracy i cyk 15 zł, potem 17 zł i tak do 25 zł.
I teraz w wieku 24 zarabiam sobie 6k a dodając wszelakie premie wychodzi około
  • Odpowiedz
ze było pracować, dłużej, uczyć się i tak dalej- takie p---------e, żeby w tym kraju sie dorobić trzeba mieć albo wielkie plecy, albo kraść i kombinować


@Sholder: trochę sfrustrowany jesteś na innych.. może od tego zaczniesz zmiany? jak się zna przyczynę swoich problemów - a zwykle jest się nią samym - to naprawdę DUŻO łatwiej jest coś w życiu zmienić, trust me, a nie mentalność ofiary i że cały świat
  • Odpowiedz
@Malganis: nie no, pracodawca nie złamał umowy. Nie wypłacił tylko premii uznaniowej jak robił to zawsze od kilku lat. Teoretycznie mógł tak zrobić bo to premia uznaniowa, ale c-----e zachowanie, zwłaszcza przed świętami.
Miałem jutro pojechać na przedświąteczne większe zakupy, choinkę itd., ale teraz nic z tego, przeżyję bez świątecznych ozdób i będą musiał kupić tańsze prezenty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sholder: W pkp cargo szukaja maszynistow zarobki po zdaniu 4.5 tysia okolo. Spora czesc souzby spisz albo przegladasz mirko. Mozesz isc do kolpremu/ctl i 8 tysiecy zarobisz na reke ale robosz na telefon i caly czas zapierdzielasz.
Haczyki sa 3
Kurs kosztuje 6 tysiecy
Musisz byc mega zdrowy, okulary odpadaja
Zawsze musiszz miec 0.0 nie mozesz miec 0.1 po przyjsciu rano.
  • Odpowiedz
@Illidan-Stormrage: Zgadzam się :) Ja również musiałem sobie sam radzić, bo starzy obciążeni własną głupotą ( kredyt frankowy ), który zjadał 70% ich zarobków + 2 równocześnie studiujących dzieci :) W wakacje zapierdałem po 16h żeby odłożyć jak najwięcej pieniędzy ( pracowałem również nawet jako pomocnik śmieciarza) i "w między czasie" dorabiałem sobie jako taksiarz :) W ciągu roku adakemickiego w weekendy pracowałem jako kierowca busa. Utrzymywałem się sam przez
  • Odpowiedz
@Malganis: o i pięknie! Twk trzeba Mirek.
Dobrze, ze przypomniałeś - sam już chyba od 14 roku życia z---------m przy 30 stopniach Celsjusza przy wisniach, jabłkach żeby odciążyć rodziców i, z kasy która zarobiłem kupowałem sobie używane podręczniki od starszych roczników. No wiadomo, ze w wieku 16 lat to co zostało to jakiś browarek, papieroski imprezki
Odkładać dopiero się ucze i chwilowo korzystając z życia p-----------m wszystko na swoje pasje
  • Odpowiedz
@Sholder: zrób jak ja, w-------l stąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChamskoCytuje: W Polsce można sobie poradzić, wystarczy coś sobą reprezentować.

A zwykły człowiek pracujący za średnią krajową


@Sholder: Z gówna to masz mózg, bo się zdecyduj dzieciaku, czy "zarabiasz" 2,2k, czy średnią krajową.
  • Odpowiedz
@Sholder: wbijaj do Holandii, na co k---a czekasz, przy 160h masz 1500euro gwarantowane w każdej gownorobocie, pokój 500 euro w centrum miasta, i ci 1000 euro na przeżycie zostaje, nawet jak będziesz kawior w--------l to ci 500 euro zostanie, bo jedzenie kosztuje tyle samo, jedynie niektóre rzeczy są droższa 1,5x albo 2x, ale są napewno zdrowsze niż te polski. JebC ten kraj( ja robię za 2,5k na fastkontrakcie i mam
  • Odpowiedz
@Sholder: prawdopodobnie nic nie umiesz robic, wiec albo jestes mlody i bez doswiadczenia albo jestes dzbanem ktory przepracuje cale zycie na magazynie. Jesli jestes mlody to pchaj sie do mechanika, budowlanca, elektryka do roboty nawet za gorsze po 3-5 latach bedziesz mogl robic sam i bedzie juz z gorki a nawet na etacie dostaniesz 3-5 kola, jesli ta druga opcja to wyjezdz z kraju, bo czeka cie tylko wegetacja
  • Odpowiedz