Wpis z mikrobloga

  • 685
Ja p------e człowiek pracuje jak ten robak codziennie po 10h, z--------a jak p------y, żre trociny i pije kranówe by cokolwiek mieć a przychodzi 10 i wszystko to jak krew w piach, 2200 zł k---a! Morawiecki z-----e ci 30% wyplaty, n-----e akcyz i innego gowna, a ty biedny polaczku pracuj byś mógł przeżyć kolejny miesiąc.
Ale zaraz się zleca wielcy wykopowi bogacze ze było pracować, dłużej, uczyć się i tak dalej- takie p---------e, żeby w tym kraju sie dorobić trzeba mieć albo wielkie plecy, albo kraść i kombinować. A zwykły człowiek pracujący za średnią krajową, który chce uczciwie zarobić jest j----y z każdej strony. Kraj z gowna i kartonu
#w---w #zalesie #polzga #zarobki #przegryw
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sholder: Dlatego wole sobie widlakiem jeździć za granicą niż w jakimś polskim januszexie. Też kokosów nie zarabiam ale jak dostaje wypłatę to nie mam zawału serca a często jest wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@Sholder: czemu sie porownujesz do Niemcow? to jest elita swiata. Moze porownaj sie z Bialorusinem albo Slowakiem a nie do ultra bogatych niemiec. Jak zaczynasz sie szkolic jako pilkarz to nie myslisz codziennie ile ci brakuje do Messiego tylko, ze wybijasz sie sposrod kolegow. Ale to tak na marginesie, nie mowie, ze twoja placa jest wysoka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Kotlet_2137_schabowy Tak się składa, że skończyłem technikum o kierunku informatycznym i doświadczenie które zdobyłem to to, że trzeba zrobić format jak jest jakiś błąd, więc szkola średnia nie bardzo pomaga w tym przypadku.
  • Odpowiedz
@Sholder: dazenie do najlepszych a porownywanie sie z nimi to dwie rozne rzeczy. jadac moim przykladem to wszyscy mlodzi pilkarze musza depresje dostawac na sam widok messiego w tv podczas gdy oni stawiaja pierwsze kroki na boisku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@violentj Ja nie mam problemu ze ktoś ma lepiej i mu tego zazdroszczę, czy się porównuje, tylko boli mnie to że w mojej Ojczyźnie jest tak c-----a sytuacja, mieszkam 30 km od niemieckiej granicy, mogłabym tam pracować, płacić podatki i zarabiać więcej, w tym rzecz że chciałbym w Polsce zarobić na tyle godnie żeby nie martwić się o to czy będzie mnie stać na paliwo do starego Forda
  • Odpowiedz
@Sholder: ja to wszystko rozumiem, fajnie, ze jestes zmotywowany, zeby miec lepiej ale takie gadanie, ze w polsce jest c-----o mnie denerwuje. c-----o to maja ludzie bez dostepu do wody albo ludzi z krajow gdzie jest wojna. badzmy troche obiektywni w tym narzekaniu.
  • Odpowiedz
@Sholder: No to albo się w jakiś sposób ogarnij albo dalej zarabiaj 2,2k. Widzisz mój szef dba o to, żebym miał gdzie mieszkać, czym dojechać do pracy. Pracuje 10 lat w jednej firmie. Porozumiewam się lokalnym językiem. Nie czuje się wykorzystywany czy poniżany, bo gdybym tak się czuł to napewno z pracy bym zrezygnował. I jest różnica między Ukraińcami w kraju gdzie są prawie sami Polacy a Polakiem w kraju
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sebek1987 Nie jest łatwo ogarnąć się, jebnąć wszystko i wyjechać na niepewny grunt, w sytuacji gdzie musisz zachować ciągłość finansową, a obecne zarobki nie pozwalają Ci nie pracować
  • Odpowiedz
@Sholder: Jasne. Ja to rozumiem. Wyjechałem mieszkając u mamy i nie mając żadnych zobowiązań. Nie miałem nic do stracenia. Nie mówię, że masz wyjechac. Chciałem tylko podkreślić gównianą sytuacje w jakiej są ludzie w Polsce zajmujący jakieś nic nie znaczące stanowiska jak np moje typu widlakowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz