Wpis z mikrobloga

@Kleki_Petra: Wiedźmin, seria książek o tym jak główny bohater musi mierzyć się z rasizmem i ksenofobią, a normą w świecie jest motłoch urządzający pogromy, religia piorąca czerepy wiernych i wiele wiele innych rzeczy które jadą po konserwatyźmie i nacjonaliźmie jak po psie. BTW, "Trylogia Husycka" Sapkowskiego dzisiaj by pewnie u nich by nie przeszła, w głównej mierze tym złym jest skorumpowany, twardogłowy i przegniły do cna Kościół Katolicki nie radzący sobie
@fenis: to też, gówniarskiego rejdżu, jakoś mi się z blek metalem kojarzącego (ostatnio bawię się jak fretka przy lekturze numeru Noise o black metalu) mi ubywa. Ale też z ilością przeczytanych książek wyraźniej się widzi to, że pióro Sapkowskiego aż takie lekkie nie jest.
@Kleki_Petra: Ale co tu jest nieprawdą? Przecież nawet nie znamy składu komisji noblowskiej. A że przydziela ją parunastu akademików - to kłamstwo?
Wiedzmin mający gry i seriale jest po prostu wyżej pod względem znajomości i uszczęśliwiania przeciętnego człowieka, chociaż może to być literatura niższych lotów od Tokarczuk. No ale jakoś trafił do większej ilości ludzi. Bez wybijających go w powszechnej świadomości nagród.

Piekara tu nawet nie ocenia kto pisze lepiej kto
@AvantaR I tu bym się z Tobą nie do końca zgodził. Wiedźmin to książka o rasizmie, wykluczeniu, fanatyzmie i o wielu innych tematach, które dotykają współczesnego człowieka. Jednocześnie nikt w tej książce nie jest jednoznacznie określony jako dobry/zły co jest chyba największym plusem tej książki. Do tego autor próbuje przedstawić argument każdej strony konfliktu a nie tylko "jedynie słusznego".
Nie wiem dlaczego literatura fantasy jest traktowana jako ta gorsza, skoro można dzięki