Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wy wszyscy faktycznie az tyle zarabiacie? Co nie czytam to kazdy min 10k. Dookola tez wszedzie widze jak ludzie buduja domy, kupuja mieszkania. Skad ludzie maja tyle hajsu?

Ja zarabiam 4,5 tys w wieku 28 lat i nie zanosi sie na duże zmiany. Mieszkam w dużym mieście. Swoja prace lubie, pracuje w transporcie, w swoim zawodzie. Ale czuje sie jak nieudacznik życiowy jak widze jak zyja inni. Do tego rozowa mi ciagle wypomina ze malo zarabiam. Nie wprost ale caly czas jakies przytyki, jej kolega wyjechal do Norwegii i oszczedza 7 tys miesiecznie, kolezanka sie buduje, maz kolezanki to firme zalozyl. Sama pracuje w sieciowce za najnizsza i wszystkie jej kolezanki podobnie, najnizsza krajowa a facet zarabia. Wiadomo dziwne zeby bylo odwrotnie i nic nie mowie na to bo ciaza itd i i tak facet musi utrzymac rodzine.

Rozowa caly czas suszy glowe o przyszlosc, kupno mieszkania, kredyt bylby tylko na mnie bo jej dochod nie jest na tyle staly, a za 4,5 tys miesiecznie to dostane moze ze 300 tys kredytu max na 30 lat a za to nie kupie nawet kawalerki, nie wspominajac o remoncie. Odlozone mam 50 tys. Zeby myslec o kredycie chcialbym jeszcze popracowac z 4 lata i wtedy moze bym dal rade juz kupic jakies male mieszkanie. Rozowa jak to uslyszala to trzasnela drzwiami tylko i juz nic nawet potem nie komentowala. Jest w moim wieku i wiem ze chcialaby juz wyjsc za maz, miec dzieci. Jestesmy razem 2 lata i gadalismy o slubie, ja to widze jako skromna uroczystosc, byle jak najtaniej, ona nawet nie chce slyszec o tym i musi byc wesele normalne. Jej ojciec jak uslyszal o moim pomysle to mu prawie piana z pyska poleciala i powiedzial ze wesele musi byc i ze corka ma zapisana dzialke i zebysmy to sprzedali i potraktowali jak prezent. Dzialka na kompletnym #!$%@?, nikt tego nie kupi, wokol dzialki powystawiane juz kilka lat i nie ma chetnych. Na pomoc rodzicow jakakolwiek nie ma co liczyc bo sami nie maja.

Zaczynam juz rozwazac wyjazd za granice, pracowalem swego czasu na wykonczeniach i moglbym odlozyc dwa razy tyle co tutaj. Ale z drugiej strony jak zrobie sobie taka kilkuletnia przerwe w zawodzie to bede skonczony na rynku pracy. Na programowaniu sie nie znam. Albo zostać #programista15k ale nie lubie komputerów

#praca #przegryw #zalesie #emigracja #gorzkiezale #rozowepaski #korposwiat #pracbaza #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 91
  • Odpowiedz
@Wap30: bo to jest nieistotne co konkretnie robie. Pisales o zakładach i kierunkach ciężkiej pracy i to jest podstawowy blad który popelniaja ludzie jak mysla ze jakis kierunek zaraz zrobi z nich specjalistow i hajs się będzie zgadzal. Trzeba ciężko pracować ale nie w pracy a ciężko pracować na swój sukces. Bądź w czyms dobry to będziesz dobrze zarabial ( pomijam proste prace gdzie dużo zarobić się w większości przypadkow nie
  • Odpowiedz
U mnie w korpo mam wgląd w zarobki w naszym dziale. Na 160 ludzi może z 10 osób na 10k i więcej. Tylko jeden typek ma 15k. Oczywiście to wszystko brutto.
Znając zarobki w całym dziale i widząc czym ludzie jeżdżą i jakie kupują nieruchomości stwierdzam że:
- ogromne kredyty
- bogaci rodzice którzy dokładają do wszystkiego
- rzadko ale jednak żona też zarabia podobnie i we dwoje można mieć już 16k
  • Odpowiedz
@SanczezG #!$%@? jak Was czytam to naprawdę jest mi przykro jak bogate życie to 4500zl... Przykro mi, że taka mentalność jest w narodzie i młodzi ludzie tak myślą. Nigdy w tym kraju nie będzie dobrze przez Was, bo ciągnięcie każdego w dół. 4000zl w Polsce żyjąc skromnie mając hobby i samochód to jest na przeżycie. Dopiero coś po 4k to można odłożyć cokolwiek. Gdzie oszczędności? Gdzie kasa na ratę? Gdzie kasa na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wyciągam z etatu 17500 netto, spółka przynosi miesięcznie 60k po wypłatach & opłatach, dzielimy ze wspolnikiem na dwa ale póki co 90% reinwestujemy.
Hipoteka, leasingi, edukacja pociech, miesiecznie 7k jak w morde strzelił, żyć się odechciewa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli pojedziesz za granice zapieprzać i żyć o chlebie i wodzie tylko po to by zrobić huczne wesele, którego nie chcesz nawet to sorry ale jesteś pantoflarzem do kwadratu lub idiotą. Nie wiem co gorsze.

No i pomyśl póki jeszcze jesteś młody nad kimś innym, bo wyobraź sobie całe życie z taką rozszczeniową osobą. Że już nie wspomnę o tym, że przy takim materializmie kiedyś może po prostu odejść do
  • Odpowiedz
zazdro że tyle zarabiacie, ja żyję za 2k jakoś z miesiąca na miesiąc i póki co nie zapowiada się na lepsze czasy. A różowa ma coś odlozone? W sensie czemu masz brać sam kredyt, ona też może coś od siebie dać? Choć kredyty to gónwo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania:
Witam.
Na elitarnym forum eksperckim wypok.PeEl minimalne zarobki to 15k/msc

Wysokie zarobki użytkowników ww. portalu nie przeszkadzają w tym żeby #rozdajo długopisu czy podkładki pod myszkę miało 8k+ plusów.

Wszystko co na tej stronie przeczytasz to prawda. #takbylo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arkos12: bardzo mądre słowa, znam wielu ludzi którzy pracują od świtu do nocy ale cierpi na tym rodzina, dzieci nie rozwijają się prawidłowo bo zamiast ojca widzą codziennie opiekunkę do wynajęcia, niby mają wszystko a to jednak dla mnie nie jest ideał szczęścia.Wole mieć mniej ale i żyć sobie spokojniej mając czas na pasje i rodzinę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakby Ci to powiedzieć - uciekaj od tej pijawki!
Z drugiej strony - 4500 netto to i dużo i mało. Jeśli na jakimś #!$%@? - dużo, jeśli Wawka - mało.

Ja w wieku 30 lat mam to osławione 10k netto, różowa 2,5k + 500 plus, ja od stycznia zmieniam pracę na 12,5k. Do tego dom w kredycie i auto w leasingu i często drapię się po głowie, co będzie jak
  • Odpowiedz