Wpis z mikrobloga

@Savvv zajmuje wiecej miejsca a np do grania obracam klawiature prawie pionowo, monitor blisko wiec mogloby nie starczyc miejsca. zawsze druga klawiatura z numeryczna jest gdzies na rogu biurka ale w ogole nieuzywana
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@maturzysta_ze_szczecina nie korzystam za dużo z Excela i wciąż nie wiem, jak miałbym mieć klawiaturę bez numerycznej.

@lukaszbsk hmm, no jest to jakiś argument. Chociaż nie wiem, może dla jakiegoś high elo esportowego świra to jakaś przeszkoda.

Argumentu z mniej zajmowanym miejscem nie kupuje, bez sensu.
  • Odpowiedz
@Savvv: odkąd przestałem #!$%@?ć tabelki w excelu numeryczna przydaje się dużo rzadziej ale fakt, też nie chciałbym klawiatury bez numpada. Tym bardziej że mam bardzo duże biurko, argumenty za oszczędnością miejsca mnie nie przekonują - nie wyobrażam sobie siedzieć kilka godz. przy kompie w jakimś schowku na miotły czy kąciku w sypialni między łóżkiem a szafą.
  • Odpowiedz
w

@Savvv: Używam kompa od 8 roku życia i nigdy nie potrzebowałem numpada, a dziś pracuję w finansach, dużo w excelu xd jak już zdejmuję prawą dłoń z myszki, to wolę trzymać dłonie w standardowym centralnym ułożeniu jak do zwykłego pisania, wtedy cyfry są zaraz u góry. Żadna filozofia.
  • Odpowiedz
@Savvv: wybrałem z cyferkami na boku, ale w niektórych sytuacjach czuć, że przeszkadzają i bez nich byłoby szybciej robić niektore rzeczy przy wielokrotnym przechodzeniu myszka-klawiatura, więc rozumiem zamysł klawiatury bez części numerycznej.
  • Odpowiedz
  • 7
@Savvv czemu nie kupujesz argumentu z zajmowanym miejscem? Węższa klawiatura poprawia ergonomię pracy, bliżej siebie mam mysz i część klawiatury której używam najczęściej. A klawisze numeryczne mam nad literami.

Kiedyś używałem numerycznych często bo faktycznie szybciej i precyzyjniej piszę na nich liczby ale robię to na tyle rzadko, że łatwo udało mi się przestawić (początkowo właśnie z braku miejsca bo miałem bardzo wąskie biurko). A w ogóle to najchętniej widziałbym klawiaturę
  • Odpowiedz