Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r00ti: ja bym został jakby mi zaproponowali. Masz gratisy od pracodawcy in państwa. A w razie wpłaty chyba odzyskujesz tyle o ile mniej pensji dostajesz. Kredki ogłoszą że będą basis kombinowaniu to wypłacasz a kraju nie to masz większą emeryturę o gratis od pracodawcy.
Pytanie tylko czy przy 1 podwyżce pracodawca nie stwierdzi że bo jesteś w PPK to zamiast 5% dostaniesz 3%
no obliczyłem to z tego że przy takiej kwocie różnica w tym co dostaniesz do ręki (przy zerowych kosztach co nie jest możliwe) to 2k na korzyść b2b?


@Przegrywek123: B2B !=B2B. Więc ciężko generalizować. W przypadku UoP możesz mieć sporo benefitów, które w przeliczeniu na rok daja sporą kasę :)
PPK


@r00ti: Sama idea programu nie jest głupia bo ZUS przez demografię będzie miał tylko większe problemy. Próba zmuszenia ludzi do budowania oszczędności nie jest zła - nie każdy jest świadomy i zabezpieczy swoje życie. Masz możliwość wypisania się. Dla wielu "prostych" pracowników to dobry pomysł, przy małych potrąceniach większość tego nie zauważy. Zostaje tylko jedna wątpliwość i niestety największa czy są rzeczywiście te środki będą twoje. Znamy historię OFE, ZUS
@Przegrywek123 @r00ti mi przy #b2b się to spodoba, jak w końcu limit #ikze będzie podniesiony dla #jdg.

Limit wpłat ma zostać podniesiony z 1,2-krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego do 1,8; ale dopiero od początku 2021 roku czyli wtedy gdy PPK zostaną objęte wszystkie przedsiębiorstwa łącznie z najmniejszymi.

Stąd dopiero wtedy będę mógł powiedzieć, że mi się to naprawdę podoba ;)

Ale i tak namawiam #rozowypasek zeby zostala w #ppk