Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym kupić mieszkanie z rynku wtórnego w #warszawa
Oglądałem już kilka nieruchomości i często zdarzają się jakieś dziwne sytuację jak brak księgi wieczystej i niechęć właściciel do założenia jej, brak w ogóle możliwości założenia kw przez nieuregulowana sytuację gruntów, itd. Generalnie boję się, że wladuje się na minę i zostanę oszukany bo im więcej czytam o tych zagadnieniach tym bardziej sobie uświadamiam, że zagrożeń podczas kupna nieruchomości z rynku wtórnego może czyhac mnóstwo. W związku z tym czy macie jakieś namiary na prawnika w Warszawie, który przeprowadziłby mnie suchą stopą przez zakup mieszkania? Powiedzcie też czy może po prostu panikuje i nie ma czego się obawiać.

#nieruchomosci #mieszkanie #prawo #prawokonsumenckie
  • 9
@ksardas: nawet jak wszystko będziesz miał czarno na białym to i tak może przyjść państwo i powiedzieć, że kamienica/blok/grunt należy do kogoś innego, bo jego dziadek kiedyś przechodził tędy i nara frajerze..
ale tak czy siak jak czujesz że superoferta lub ktoś coś kombinuje to mówisz dowidzenia i tyle..
@ksardas większość takich problemów ogarnia notariusz, jak już jakiś wałek tego typu to notariusz musiałby być podstawiony dlatego zadbaj żebyś to Ty go wybrał. Bardziej skup się na tym żeby mieć spoko sąsiadów więc na przypale dzwoń domofonem do ludzi, pytaj przed klatką itp. żeby dowiedzieć się czyich bąków będziesz słuchać przez ściany ;)
@odis: Notariusz dba tylko o to, aby umowa była zgodna z prawem. Reprezentuje on państwo. Nie jest to gwarantem bezpieczeństwa transakcji, a jedynie jej zgodności z polskim prawem.

@ksardas: Jeśli nieruchomość nie ma założonej KW i nie jest to spółdzielczo własnościowe prawo do lokalu to należy unikać takich transakcji, chyba, że cena nieruchomości jest odpowiednio zdyskontowana i potrafisz sobie poradzić z kwestiami prawnymi. W Warszawie działa kilka kancelarii prawnych zajmujących
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksardas: @marcpol: nieruchomość bez KW wcale nie oznacza że to mina. Przecież nie ma obowiązku zakładania KW. Dopiero nowy nabywca ma obowiązek aktualizacji KW (ergo: jeśli nie ma KW to trzeba ją założyć żeby zaktualizować).

Ale dziwi niechęć właściciela do założenia KW. Wtedy trzeba brać od niego akt notarialny k czytać. Ale zawsze może się okazać, że nagle wyjdą jakieś dziwne służebności osobiste
\_(ツ)_/¯
@odis: @staryhaliny: @mal_content: Dzięki za rady, przydadzą się.
@marcpol: to w takim razie będę stale odpuszczał mieszkania bez kw jednak. Czy polecasz specjalnie jakąś kancelarię?

Mirki dzięki jeszcze raz dzięki. W takim razie będę rozglądał za mieszkaniami z KW. Wtedy notariusz (wybrany przeze mnie, zgodnie z sugestią) mam nadzieję, że zabezpieczy wszelkie niekorzystne ryzyka.