Wpis z mikrobloga

Przygotowania do Ligi Wyciskania - 2 weeks out
Pierwszy tydzień normalnych po kontuzji klatki, trochę się go obawiałem bo nie zostało wiele czasu xD, na szczęście z klatką już wszystko w porządku i mogę wyciskać. Postanowiłem nie schodzić do 115kg bo nie chce mi się ograniczać jedzenia przez ten okres skoro i tak był on trudny przez kontuzję więc kategoria 125kg wita( ͡° ͜ʖ ͡°) Następny tydzień jest najważniejszy, według planu mam wejść w okolice 100-105%CM co może być bardzo trudne do wykonania na komendy xD
Waga: 121-122
Jeszcze nigdy nie byłem taki duży i w końcu zaczynam do dostrzegać xD

18.11
Wyciskanie leżąc z pauzą: 5x115, 3x125, 3x140, 3x150, 3x160, 2x175, 4x1x195
Rozpiętki: 3x12x70
Odwrotne rozpiętki: 3x15x43
Facepulls z rotacją: 3x12x43

20.11
Wyciskanie do deski(8cm): 3x120, 3x140, 3x160, 2x185, 2x195, 1x205, 3x1x220
Wyprosty na triceps: 10x10x63-125
Wiosłowanie na wyciągu: 5x8x100
Allachy: 4x12x63

22.11
Wyciskanie leżąc z pauzą: 3x115, 3x140, 3x160, 4x2x185
Rozpiętki: 3x12x70
Odwrotne rozpiętki: 3x15x43
Wyprosty na triceps: 4x12x70
Odwrotne wiosłowanie z rotacją na TRX: 4x10xCC

24.11
Wiosłowanie nachwytem: 5x10x100
Ściąganie na Hammerze: 4x12x70
Facepulls z rotacją+Odwrotne wiosłowanie na TRX: 3x12x43+3x10xCC
Rotacja zewnętrzna na linkach: 3x12x15
Wyprosty na rzymskiej: 3x15xCC

(Nie mam żądnego filmiku z tego tygodnia to wstawiam moje chamskie wiosłowanie 10x220, nikogo nie namawiam do wykonywania w taki sposób ale fajnie się to robi( ͡° ͜ʖ ͡°))

#mikrokoksy #silownia #filipides
Darksed - Przygotowania do Ligi Wyciskania - 2 weeks out
Pierwszy tydzień normalnych...
  • 41
@IntruderXXL: No to widocznie źle robiłeś xD Po tym wiośle kilka dni czułem górę, zdecydowanie lepiej mi wchodzi od seal row, uważam że górne plecy potrzebują dużego ciężaru i sporej ilości powtórzeń dlatego jak ktoś pierwszy raz zrobi dobrze Kroc row to ma problem przez kilka dni ręce podnieść.
No to widocznie źle robiłeś xD Po tym wiośle kilka dni czułem górę, zdecydowanie lepiej mi wchodzi od seal row, uważam że górne plecy potrzebują dużego ciężaru i sporej ilości powtórzeń dlatego jak ktoś pierwszy raz zrobi dobrze Kroc row to ma problem przez kilka dni ręce podnieść


@Darksed: No cóż jak uważasz...
uważam że górne plecy potrzebują dużego ciężaru i sporej ilości powtórzeń


@Darksed: +1
Na mnie też się dziwnie patrzyli ostatnio, dwóch chłopów machało setką z czuciem jak na tutorialach kfd, ja obok założyłem dwie paki i nie mogli doliczyć ile tam jest XD
Nawet przy takim ciężarze da się dopinać łopatki przez pierwsze 5-6 powtórzeń. I czuć to cały weekend akurat u mnie. "Małe" obciążenie i TUT można zostawić na wyciągach.
@Poemat: Jeżeli by to było jedyne ćwiczenie akurat na ten region ciała to nie byłby najlepszy wybór, ale na 1 "chamskie" ćwiczenie przypada mi 5-7 wykonanych z pełnym zakresem i kontrolą. Zazwyczaj rotuję między kroc row, cheat row i pendley row a na wielkość moich czworobocznych nie mam co narzekać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dokładnie tak uważam( ͡° ͜ʖ ͡°), podziel się swoją opinią.


@Poemat: @Darksed: No to tak

uważam że górne plecy potrzebują dużego ciężaru i sporej ilości powtórzeń


Zgadzam się z tym... ale i z tym można przesadzić... i wiele osób kompletnie przesadza np. to twoje wiosło.

To jest po prostu strata energii, energii która można wykorzystać o wiele lepiej i tyle. Ale to nie znaczy że należy
@IntruderXXL: Ehhh piszesz jakby to było jedyne ćwiczenia na plecy które robię, lubię robić takie machanie szczególnie że czuję po nim rezultaty. A co do najsilniejszych pleców tutaj też się nie zgodzę, chciałbym zobaczyć twoje podciąganie z dodatkowym 40kg na pasie tak jak ja robiłem z 85kg ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najgrubsze i największe masz na pewno ale to jest zasługa akurat tkanki tłuszczowej.
Najgrubsze i największe masz na pewno ale to jest zasługa akurat tkanki tłuszczowej.


@Darksed: No tak zapomniałem o swoim BF-ie 60%+...

A co do najsilniejszych pleców tutaj też się nie zgodzę, chciałbym zobaczyć twoje podciąganie


Prawdziwym testem siły pleców jest martwy ciąg klasyczny :)