Wpis z mikrobloga

Kupiłem taki miernik:
https://pl.aliexpress.com/item/32868104810.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.72275c0fUSmHh2

Pokazuje dzisiaj ponad 50 PM2.5. Podjechałem pod najbliższe stacje widoczne na Airly i tam na aplikacji Airly odczyt był około 25 PM2.5, a u mnie na mierniku nadal ponad 50. Czyli różnica jest duża. Czy te stacje na Airly są pewne?

W związku z tym jaki tani miernik możecie polecić, aby mieć jednocześnie pewność, że mam prawidłowy wynik? Bez jakiś cudów i bajerów aby tylko pokazywał prawidłowy odczyt jakości powietrza.

#airly #smog #oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #powietrze
  • 4
  • Odpowiedz
@Brajanusz_XIV:

Pokazuje dzisiaj ponad 50 PM2.5. Podjechałem pod najbliższe stacje widoczne na Airly i tam na aplikacji Airly odczyt był około 25 PM2.5, a u mnie na mierniku nadal ponad 50. Czyli różnica jest duża.


to jest trzochę bardziej
  • Odpowiedz
@maraswrona:

Dziękuję za dogłębne wyjaśnienie tematu.

Kupiłem ten miernik z myślą o zbadaniu otoczenia domu i jakości powietrza w samym domu aby rozważyć kupno oczyszczacza. Przykładowo wczoraj miałem wynik w dzień 7-15 PM2.5 po czym nagle około 15 sąsiad odpalił piec i na mierniku zobaczyłem nagle wzrost do ponad 30 (mam rozszczelnione okno dla wentylacji w dzień), dzięki temu wiedziałem kiedy warto zamknąć okno. Dzisiaj przykładowo na zewnątrz domu cały
  • Odpowiedz
@Brajanusz_XIV: już było trochę takich badań, oceniających jakość powietrza w pomieszczeniach (robili ludzie z alarmów smogowych, i inni zajawieni tematem). Bardzo ogólny wniosek jest taki że generalnie w pomieszczeniach masz ok 50% tego co na zewnątrz w danym momencie. Oczywiście bardzo dużo zależy od szczelności okien, rodzaju wentylacji itd. Można przyjąć że w najlepszym wypadku będzie to 25%, a w najgorszym 100%, albo i więcej (kumulowanie zanieczyszczeń, wadliwa wentylacja). Ja
  • Odpowiedz