Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko126
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1754

Składki ZUS wzrosną do niemal 2000 zł (+ zdrowotna)

Składki ZUS wzrosną do niemal 2000 zł (+ zdrowotna)

Składki ZUS wzrosną aż o 11,3% w roku 2026. Ze zdrowotną podejdą pod 3tys/msc. Dzięki ci PO-PISie za niszczenie klasy średniej!

henry-jest
henry-jest
z
zus.pox.pl
dodany: 21.05.2025, 20:22:06
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
  • 286
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Andrzej Duda zawetował obniżenie składek
nieco
z wykop.pl
  • 238
Biejat na ten temat (sama prosiła o weto)
mk321
z wykop.pl
  • 37

Komentarze (286)

najlepsze

Brzydka_Prawda
Brzydka_Prawda
21.05.2025, 21:31:11 via Wykop
  • 718
I tym magicznym sposobem zbliżamy się do przekroczenia 2 progu podatkowego wyłącznie MINIMALNĄ krajową.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przemek7891
przemek7891
22.05.2025, 03:41:32 via Wykop
  • 25
@Brzydka_Prawda: za duzo posłów senatorów radnych WYWALIĆ POLSKE POWIATOWA DO KOSZA I BEDZIE KASA
  • Odpowiedz
AnalLog
AnalLog
AnalLog
22.05.2025, 05:17:17 via Wykop
  • 26
@przemek7891: A co z ludźmi z polski powiatowej? Do utylizacji?
  • Odpowiedz
came_a_lot
came_a_lot
21.05.2025, 20:47:01 via Wykop
  • 316
Ktoś musi ten zbolały system napędzać (w samym ZUS i NFZ będziemy mieli kilkadziesiąt milionów deficytu w przyszłym roku). Od biedaków na minimalnej nie wezmą, bo to znaczący elektorat. Bogaczy nie ruszą, bo siedzą w ich kieszeniach, to kto zostaje do dymania? Ta już i tak drobna warstwa, która została pośrodku, w dodatku są to ludzie problemowi, bo w pewien sposób niezależni, nie da się nimi sterować, tak jak motłochem - żadna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Calhil
Calhil
21.05.2025, 21:34:21 via Wykop
  • 44
w samym ZUS i NFZ będziemy mieli kilkadziesiąt milionów deficytu


@came_a_lot: Nie kilkadziesiat, tylko kilkaset. Nie milionow tylko miliardow.

Kilkadziesiat milionow w budzecie to kwestia bledu statystycznego. Nikt by tego nawet nie bral pod uwage
  • Odpowiedz
Drokan11111
Drokan11111
Drokan11111
21.05.2025, 21:52:03 via Wykop
  • 49
@odomdaphne5113: może nie kilkaset miliardów, ale prognozowany deficyt ZUS w 2026 to 72 miliardy.
  • Odpowiedz
Sin-
Sin-
21.05.2025, 21:28:11 via Wykop
  • 219
Duda zrobił weto.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Ostateczna-decyzja-Prezydent-Andrzej-Duda-postanowil-co-z-obnizka-skladki-zdrowotnej,271166,1.html#google_vignette
Sin- - Duda zrobił weto.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/O...

źródło: IMG_6245

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vraagno
Vraagno
21.05.2025, 21:45:17 via Wykop
  • 96
@Sin-: no i Nawrocki zrobi to samo

Dla Polski (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
mk321
mk321
21.05.2025, 21:59:06 via Wypiek
  • 78
@Sin- Biejat sama go prosiła, żeby zawetował xD

Hołownia i PO było za.

Do czego to doszło, żeby lewacy razem z prawakami. A nie, przepraszam, PiS to gospodarcze lewactwo.
  • Odpowiedz
neverwalkalone
neverwalkalone
21.05.2025, 21:42:58 via Wykop
  • 186
Dobrze że rząd Tuska wywiązał się ze 100 konkretów na 100 dni i dziś mamy m.in. kwotę wolną od podatku 60 tys. + dobrowolny ZUS - dzięki temu przedsiębiorcom będzie łatwiej.

A nie, czekaj...

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

atencjon
atencjon
22.05.2025, 07:44:20 via Wykop
  • 36
@neverwalkalone: Chcieli chociaż obniżyć składkę zdrowotną to Dudua zawetował.
  • Odpowiedz
neverwalkalone
neverwalkalone
22.05.2025, 07:48:11 via Wykop
  • 4
@atencjon: no tak, ten debil musi pokazać jakim jest prezydentem z jajami, ale tylko wetując właśnie jakieś ustawy na korzyść przedsiębiorcom - których elektorat jest niewielki w porównaniu do starych dziadów, więc lepa im na ryj :) mój dziadek już poparł to weto - bo przecież „skądś pieniądze na te 13 naste emerytury muszą brać! Emeryci dość już kasy oddali”.

Gardzę PoPisem i tym elektoratem. To jest jeden i ten
  • Odpowiedz
B.....k
B.....k
konto usunięte 21.05.2025, 22:01:05 via Wykop
  • 124
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Donmenello
Donmenello
22.05.2025, 04:43:08 via Wykop
  • 14
@jacktheripper: odpal sobie kalkulator ile ten koleś zarabia. Przekonasz się że to nie są wcale kokosy, państwo nas dyma i rozdaje nierobom
  • Odpowiedz
jacktheripper
jacktheripper
jacktheripper
22.05.2025, 10:56:44 via Wykop
  • 1
@Donmenello: ale nie muszę odpalać kalkulatora. On jest w najgorszym przedziale zarobków jaki można sobie wyobrazić. Zarabia 2x więcej niż mediana, ale w podatkach oddaje 5x więcej. Tym bardziej przykre, że musi zostać na UOP i finansować ten p--------k.
  • Odpowiedz
dbbdott78
dbbdott78
dbbdott78
21.05.2025, 20:30:54 via iOS
  • 112
Od razu 4 tyś zrobić i po sprawie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nalot_1
nalot_1
21.05.2025, 20:37:07 via Android
  • 102
@dbbdott78 dokładnie a chleb najtańszy będzie po 40 zł.
  • Odpowiedz
henry-jest
henry-jest
Autor
21.05.2025, 20:46:08 via Wykop
  • 48
@dbbdott78:
za 2-3 lata bedzie
  • Odpowiedz
odomdaphne5113
odomdaphne5113
odomdaphne5113
21.05.2025, 21:44:31 via Wykop
  • 108
Najzabawniejsze jest to ze niezależnie kto wygra wybory, śruba będzie nadal dokręcana.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ProofOfConcept
ProofOfConcept
22.05.2025, 04:27:02 via Wykop
  • 5
@neoandrew: … podatków, a nie składek, opłat solidarnościowych, abonamentów (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Instynkt
Instynkt
22.05.2025, 16:53:54 via Wykop
  • 1
@odomdaphne5113: akurat przez długie lata można było odliczyć prawie całą zdrowotną od dochodowego i to właśnie pis tą możliwość zlikwidował + jeszcze skomplikował prostą rzecz
  • Odpowiedz
mitrov
mitrov
mitrov
21.05.2025, 21:23:54 via Wykop
  • 85
Ale aborcja!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cerastes
cerastes
22.05.2025, 16:59:33 via Wykop
  • 5
@mitrov: to juz nie działa.

To znaczy działa na debili i zmanipulowane baby, ale nie działa na tę część społeczeństwa która będzie decydować kto bierze władzę w najbliższych latach.
  • Odpowiedz
jazgarz
jazgarz
22.05.2025, 17:50:39 via Wykop
  • 0
tę część społeczeństwa która będzie decydować kto bierze władzę w najbliższych latach.


@cerastes: najbliższych znaczy kiedy?
  • Odpowiedz
patryk-milanoyt
patryk-milanoyt
21.05.2025, 21:47:46 via Wykop
  • 69
A i tak znajdą się znawcy co powiedzą że obniżka zusu na jdg bee bo ktoś ma czelność nie robić na minimalnej, z czym się to wiąże to banda nawet nie wie.
Tymczasem międzynarodowe korporacje wywożą kasę płacą grosze i na rękę im to bo mają mniej drobnej konkurencji..
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BelkaBec
BelkaBec
22.05.2025, 14:56:07 via Wykop
  • 6
@patryk-milanoyt: znawcy co roku robią zlot na głównej żeby pomarudzić w komentarzach co to za "przemsiembiorca jest jak ma problem dołożyć kilka stówek składek"
  • Odpowiedz
Desseres
Desseres
21.05.2025, 21:28:02 via Wykop
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mayki73
Mayki73
22.05.2025, 01:05:30 via Wykop
  • 27
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
diegson
diegson
22.05.2025, 08:27:54 via Wykop
  • 4
@Mayki73: u mnie ja + 3 pracowników, ponad 11 tys za kwiecień...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4060
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3999
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3109
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
2993
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2930
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking