Wpis z mikrobloga

#diablo4 #blizzard #blizzcon
Na początku byłem podjarany, ale im więcej wiadomo, tym bardziej uświadczam się w przekonaniu, że nie warto. Czarę goryczy przelał tekst jednego z producentów: "It's won't be out soon, not even Blizzard soon" - czyli kij wam w oko, premiera za 3-4 lata jak dobrze pójdzie. Po gameplay'ach widać nawet, że zaczęli na serio nad tym pracować dzień po zeszłorocznym Blizzconie - reskin Diablo 3, wypełniony placeholderami. Sami deweloperzy nie do końca wiedzą czym ich gra jest/ma być - w Q&A na większość pytań odpowiadali "We don't know". Krótko mówiąc skręcili Cinematic i gameplay na kolanie, żeby zamknąć buzie narzekającym po Diablo Immortal.
  • 17
Po gameplay'ach widać nawet, że zaczęli na serio nad tym pracować dzień po zeszłorocznym Blizzconie


@Novameh: No tak nowy silnik graficzny i wszystkie lokacje animacje potwory i ta dalej zrobi się w rok xD

Diablo 3 zostało zapowiedziane po 2 latach pracy i na demie był praktycznie cały contetnt jaki był gotowy. Dwie klasy postaci i bestia oblężnicza. Teraz choćby po zwiastunie rozgrywki widać że jest znacznie więcej gotowe.
@Zuben:

No tak nowy silnik graficzny i wszystkie lokacje animacje potwory i ta dalej zrobi się w rok xD

To chyba oglądaliśmy inny gameplay. Bo ja tam widziałem 70% assetów z Diablo 3 - od animacji, a na lokacjach kończąc.
@Zuben: Nawet jeśli nie są to w 100% identyczne assety, to wyglądają niemal tak samo. Podbita rozdzielczość to jednak trochę mało, żeby nazwać to czymś nowym. Wszystko co zostało zaprezentowane jest mega odtwórcze i zbyt podobne, żeby nazwać to czymś świeżym. Sami przeciwnicy i bossowie to też kałka z poprzedniej części. Recykling widać gołym okiem.
Nawet jeśli nie są to w 100% identyczne assety, to wyglądają niemal tak samo. Podbita rozdzielczość to jednak trochę mało, żeby nazwać to czymś nowym.


@Novameh: Ty twierdziłeś że to są assety z diablo 3, nie nie są i żadna podbicie rozdzielczości tylko model 3d wykonany od nowa.

. Wszystko co zostało zaprezentowane jest mega odtwórcze i zbyt podobne, żeby nazwać to czymś świeżym. Sami przeciwnicy i bossowie to też kałka
@Zuben:
Nie wiem, ja spodziewałem się jakiejś małej rewolucji, jakiegoś powiewu świeżości, nowych mechanik, a wyszedł reskin Diablo 3 w mroczniejszej aranżacji ¯\_(ツ)_/¯ To jest jednak Blizzard, ale już nie ten co kiedyś, patrząc też po tym jak podeszli choćby do Overwatch 2

Przed Blizzconem popularna była plotka mówiąca o tym, że gra będzie w FPP, niestety się nie sprawdziło, a szkoda, bo oglądanie tego brudnego, krwawego świata z perspektywy pierwszej
Przed Blizzconem popularna była plotka mówiąca o tym, że gra będzie w FPP, niestety się nie sprawdziło, a szkoda, bo oglądanie tego brudnego, krwawego świata z perspektywy pierwszej osoby byłoby czymś przezajebistym.


@Novameh: Przecież był spinoff fpp który został zezłomowany w 2016 dlatego że społeczność chciała gry izomerycznej.

Nawet kij z tym recyklingiem, hype mi zupełnie opadł po zobaczeniu w jakim stadium rozwoju obecnie ta gra jest. To nawet nie będzie