Wpis z mikrobloga

Tylko człowiek dopisuje sobie do wszystkiego ideologie. Ta ogolona małpa widzi wspaniałość w replikacji, chce czuć się wyjątkowa na tle innych gatunków. Kotka podczas życia narobi 40 kociąt i nie musi doszukiwać się w tym cudu, czegokolwiek. Zbyt wysoka świadomość zmusiła człowieka do wynajdywania najróżniejszych przyczyn, dla której on - "wyjątkowy władca Ziemi" - jest właśnie tu i teraz. Iluzja to mechanizm obronny i przybiera różne formy. Wiara w bóstwa, w życie po śmierci czy w ogóle odrzucenie śmierci - czyli śmierć jako proces który zdarza się wszystkim, poza mną.
#antynatalizm #efilizm
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli masz na myśli ludzi, którzy mają źle, to jest to coś normalnego, nie znamy (na razie!) innego świata. A przypomnij sobie jak to było 10 tysięcy lat temu. Albo 20 tysięcy. Wtedy to życie było na level hard. A dzięki nauce, determinacji udaje się to zmienić. I to jest piękne.


@satba: Nie wierzę co czytam, kiedyś było gorzej to mamy się cieszyć że tylko dwie trzecie żyje jak szczury,
M.....D - > Jeżeli masz na myśli ludzi, którzy mają źle, to jest to coś normalnego, n...

źródło: comment_TfQViMqr9gGnPnT4fdZb2ikVADceruNE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MPXD: teraz się dowiedziałaś, już nie kłam. Co się niby miało skończyć dawno temu, gatunek Homo sapiens? Właśnie fajnie, że jesteśmy tutaj, gdzie jesteśmy: my, jako gatunek Człowiek rozumny. Oczywiście dążymy do świata idealnego, bez cierpienia i innych złych rzeczy, to jest tylko kwestia czasu.
  • Odpowiedz
@satba: niestety ale to tutaj uprawiasz bieda erystyke.

Przeczytaj jeszcze raz ten komentarz, pomysl jakie bylo jego meritum, a potem sprawdz twoja odpowiedź
  • Odpowiedz
@paul772: ale fantasmagorie piszesz, widzę, że kolega nie opanował trudnej sztuki czytania ze zrozumieniem. Cóż, może w następnej klasie będziecie to przerabiać. I zostaw już @MPXD w spokoju, ona już porzuciła swoje wcześniejsze przekonania.
Co za zabawny tag z tego #antynatalizm, żadna osoba nie jest w stanie przekazać chociaż jednego argumentu za swoją ideologią. Dziś dzień Wszystkich Świętych, zapraszam do odwiedzania grobów bliskich i nie tylko.
  • Odpowiedz
Dobra rada, mniej wykopu, a więcej życia. Życie jest piękne.


@satba: yhym życie jest piękne. Odpowiem może w ten sposób.
Na pewnej wyspie istnieje tyran-czarodziej, który przetrzymuje w piwnicach swoich niewolników. Każdy z niewolników ma inną piwnicę. Niektórzy mają w niej ładnie i czysto, niektórzy żyją w śmierdzącym chlewie. Niektórzy dostają do jedzenia 3 pełnowartościowe posiłki dziennie, inni raz na kilka dni dostaną bochenek chleba i szklankę wody.
Tak żyją sobie w tych piwnicach jednak żaden z niewolników, nie może wyjść poza obszar swojej piwnicy. Są zmuszeni do przebywania w niej. Nie mają za grosz wolnej woli.
Tak sobie żyją, dzień po dniu i każdego dnia o ich losie decyduje wspomniany
  • Odpowiedz
@fapowiczowski: pierwszy błąd poznawczy, to przyrównanie człowieka do niewolnika, tutaj masz definicję tego pojęcia:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/niewolnik.html
A co do reszty, to można też tak podejść do kwestii życia i je tak opisać. To jest tylko kwestia interpretacji otaczającego świata, dla mnie dziwna forma, ale ja jestem tolerancyjny na takie kwestie. Starożytni Grecy mieli mitologię, a ty mas wizję świata opartą o "niewolnictwo", jak widać można z tym żyć ( ͡°
  • Odpowiedz
@satba: przypomnę Ci ta naukę jak zdechniesz, wczoraj był pogrzeb 32 latka w okolicy, miesiąc wcześniej 29 z guzem mózgu. Żyjesz już z wyrokiem, nie ważne co to skończy - już umierasz.
  • Odpowiedz
@satba: Dostałeś masę argumentów, w każdej dyskusji. Problem z Tobą jest taki, ze każdy zanegujesz, bo musisz. Inaczej twoje życiowe cele szlag trafi. Twoje nieistotne życie opiera się na wyssanych z dupy filarach i wartościach, które złamie cokolwiek, bo człowiek nic nie znaczy. Będziesz mądry tutaj, tak jak każdy Natal, ale jak spotka cię tragedia w postaci śmierci dziecka lub ciężkiej choroby, to wtedy będziesz zalil się ma internecie i
  • Odpowiedz
@Bazarnia:
fakt, że obecnie jesteśmy śmiertelni, jest powszechnie znany i mu nie zaprzeczam. Oczyeiście w dniu narodzin można powiedzieć, że od teraz się umiera. Można też powiedzieć, że od tego momentu zaczyna się niesamowitą podróż. Obecnie skończoną podróż. Ale kiedyś może podróż nie będzie miała końca, nauka mireczku.
Z kolei napisanie komuś, że zdechnie jest niekulturalne i świadczy o twoim słabym obyciu ;).
A co do drugiego wpisu, to żaden
  • Odpowiedz
@satba: Ty z kolei nie podałeś ani jednego celu ziemskiego bytu. Ty musisz udowodnić że to ma sens, a nie my ze go nie ma. Gdy wymyślę magicznego robaka to muszę przedstawić dowody że istnieje, a nie odwrotnie.

Żyjesz deluzjami, może, może coś tam będzie, wymyślasz sobie historie i robisz religie i nazywasz ja nauką. Szukasz nadziei dla siebie i potomków jeśli będziesz ich mieć, będziesz karmil ich wizja szklanych
  • Odpowiedz
@Bazarnia: naukę nazywasz religią, to już większy poziom niedouczenia. Ja nie szukam nadziei, ja ją mam ;). A ty nie masz nadziei? A jesteś w stanie powiedzieć, że życie Hawkinga to nie był cud?
  • Odpowiedz