Wpis z mikrobloga

Tylko człowiek dopisuje sobie do wszystkiego ideologie. Ta ogolona małpa widzi wspaniałość w replikacji, chce czuć się wyjątkowa na tle innych gatunków. Kotka podczas życia narobi 40 kociąt i nie musi doszukiwać się w tym cudu, czegokolwiek. Zbyt wysoka świadomość zmusiła człowieka do wynajdywania najróżniejszych przyczyn, dla której on - "wyjątkowy władca Ziemi" - jest właśnie tu i teraz. Iluzja to mechanizm obronny i przybiera różne formy. Wiara w bóstwa, w życie po śmierci czy w ogóle odrzucenie śmierci - czyli śmierć jako proces który zdarza się wszystkim, poza mną.
#antynatalizm #efilizm
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Bazarnia życie samo w sobie jest bezsensu. Puszczanie puli genów dalej jest jedynym wyzwaniem. Odpuszczanie tego jest jak przegrać nawet nie próbując. Tak działa cała natura.
  • Odpowiedz
@robvan: > Odpuszczanie tego jest jak przegrać nawet nie próbując
Patus który zrobi pięcioro dzieci nie wygrywa nic - raz że c-----e życie - a dwa on i tak na końcu przegra jak każdy. Wszyscy na końcu przegrywają i nie ma zwycięzców.
  • Odpowiedz
@robvan:

Więc przegrywasz nawet nie próbując.

Ale i tak każdy przegra, wszyscy poniosą na koniec klęskę. Lepiej płynąć z nurtem i się nie zamęczać.

Tu nie chodzi o wygraną. Tu chodzi o granie.

Mam coś robić tylko po to żeby na koniec skończyło się fiaskiem i każdy o tym wie? Nie dzięki xD
  • Odpowiedz
  • 0
@m00n bo tylko to nam zostaje. Granie dla samego grania. Życie jest bezsensu czy tak czy siak. Skoro już tu jesteśmy to wypada grać.
  • Odpowiedz
@robvan: Skoro nawołujesz do tego, że warto coś robić bo jest naturalne i komórki też to robią, to mam nadzieję, że nie obraziłbyś się jakbym ci z-----ł łopatą i wypchał twoim truchłem zamrażalnik, bo do tego akurat namawia mnie natura, a wzbrania przed tym wspomniana wcześniej "wysoka świadomość", którą nakazujesz ignorować.
  • Odpowiedz
  • 1
@Manumortis nie wysoka świadomość a tchórzostwo raczej. Ludzie mają atawistycznie w sobie zakodowany strach przed zabijaniem innych o ile nie stanowią dla nich zagrożenia.
  • Odpowiedz
@robvan: Świadomość, również w kontekście świadomości konsekwencji czynów ("ograniczenia wolności" w razie złapania itp.).

Jednakże twoje p---------e typu "Więc przegrywasz nawet nie próbując. Tu nie chodzi o wygraną. Tu chodzi o granie. Cała natura jest tak skonstruowana. " to jawne nawoływanie do atawizmu które potencjalnie mogłoby przechylić szalę u kogoś, kto się waha.

Co do ostatniego zdania, jestem w stanie przytoczyć przykład z otoczenia (wiem, dowód anegdotyczny), gdzie przez większość
  • Odpowiedz
  • 0
@Manumortis czemu mnie wyzywasz? Próbuje tylko normalnie dyskutować. A u ciebie to nie żadna wyższa świadomość tylko wychowanie w patologii widać, sądząc po twoich wypowiedziach.
  • Odpowiedz
@robvan: Tak, można powiedzieć, że posiadam zrozumienie z "obu stron" i tak, jestem świadomy tego, że przez złe wychowanie i doświadczenia jestem dużo bardziej niestabilny emocjonalnie niż reszta "filozofujących". Także częsciowo mogę tutaj się z tobą zgodzić. Ale hej, przynajmniej udało mi się wyrosnąć na kogoś kto ma jakiśtam pozytywny wpływ na ludzkie życie (a raczej może częsciowo posprzątać syf na tej planecie do jakiego się przyczynił).
  • Odpowiedz
ale jedyny sens tej gry to właśnie robić potomstwo. (...) To jest jedyny sens w tym bezsensie


@robvan: Przedłużanie bezsensu poprzez przenoszenie go na innych nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek sensem.
  • Odpowiedz