Wpis z mikrobloga

Tylko człowiek dopisuje sobie do wszystkiego ideologie. Ta ogolona małpa widzi wspaniałość w replikacji, chce czuć się wyjątkowa na tle innych gatunków. Kotka podczas życia narobi 40 kociąt i nie musi doszukiwać się w tym cudu, czegokolwiek. Zbyt wysoka świadomość zmusiła człowieka do wynajdywania najróżniejszych przyczyn, dla której on - "wyjątkowy władca Ziemi" - jest właśnie tu i teraz. Iluzja to mechanizm obronny i przybiera różne formy. Wiara w bóstwa, w życie po śmierci czy w ogóle odrzucenie śmierci - czyli śmierć jako proces który zdarza się wszystkim, poza mną.
#antynatalizm #efilizm
  • 171
@robvan: Świadomość, również w kontekście świadomości konsekwencji czynów ("ograniczenia wolności" w razie złapania itp.).

Jednakże twoje #!$%@? typu "Więc przegrywasz nawet nie próbując. Tu nie chodzi o wygraną. Tu chodzi o granie. Cała natura jest tak skonstruowana. " to jawne nawoływanie do atawizmu które potencjalnie mogłoby przechylić szalę u kogoś, kto się waha.

Co do ostatniego zdania, jestem w stanie przytoczyć przykład z otoczenia (wiem, dowód anegdotyczny), gdzie przez większość dzieciństwa
@Manumortis czemu mnie wyzywasz? Próbuje tylko normalnie dyskutować. A u ciebie to nie żadna wyższa świadomość tylko wychowanie w patologii widać, sądząc po twoich wypowiedziach.
@robvan: Tak, można powiedzieć, że posiadam zrozumienie z "obu stron" i tak, jestem świadomy tego, że przez złe wychowanie i doświadczenia jestem dużo bardziej niestabilny emocjonalnie niż reszta "filozofujących". Także częsciowo mogę tutaj się z tobą zgodzić. Ale hej, przynajmniej udało mi się wyrosnąć na kogoś kto ma jakiśtam pozytywny wpływ na ludzkie życie (a raczej może częsciowo posprzątać syf na tej planecie do jakiego się przyczynił).
@robvan: Inteligentny człowiek stwierdzi: "#!$%@?, jakie ja mam kwalifikacje, żeby tworzyć życie?", "jak mogę stworzyć coś dobrego mając do tego prymitywny kawał sterczącego mięsa za ster?", "jak mogę ochronić to co stworzę, skoro nie potrafię ochronić sam siebie przed światem zewnętrznym; naturą - chorobami, starzeniem się, śmiercią", "jak mogę wkładać coś tak kruchego i w założeniu pięknego jak inteligencja w ciało zarządzane prymitywnymi potrzebami i wystawione na tyle degradujących czynników?".
@paul772:
paul772 1 min. temu
" a co stwierdzi nie inteligentny człowiek?"

"bóg tak chce", "natura tak chce, zwierzęta się jebią przecież", "kumple robią to ja też", "bedzie śmiesznie", "ktoś mi dupę wytrze jak będę stary, po to robię #!$%@?, żeby potem na mnie #!$%@?ł ("ups wsadzili mnie do domu starców i opiekun mnie #!$%@?, jest silniejszy a moje słowo nic nie znaczy")", "musi być syn bo tradycja #!$%@? i trzeba
@HAL__9000 że każdy powinien robić to co uważa za stosowne. Ty wolisz nie mieć dzieci i przegrać życie bez walki. Inni wolą też przegrać ale chociaż powalczyć dla samej walki.
@robvan:

Ty wolisz nie mieć dzieci i przegrać życie bez walki. Inni wolą też przegrać ale chociaż powalczyć dla samej walki.


Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś powyżej i zastanów się kilka razy nad sensem tych słów. Do tego czasu nie rób niczego, co uważasz za stosowne, bo z taką inteligencją to się może źle skończyć.
o na czym polega wasze życie. Jaki jest jego sens? Byle umrzeć?


@robvan: kazdy znajduje sobie swoj wlasny cel, nie ma zwiazku pomiedzy nierozmnazaniem sie a celem w zyciu. Ty rozumiesz ze brak rozmnazania = brak celu/brak walki o jaiis cel. Jedno z drugiego nie wynika.
Musisz poprawic swoje zdolnosci dedukcyjne