Wpis z mikrobloga

Poleci mi ktoś źródło naukowe które udowadnia że znaki zodiaku to mit? Jestem bardzo sceptyczny ale gdy zacząłem czytać o zodiakach i ich charakterystykach to kurczę łapałem się za głowę że coś w tym jest. Potrzebuję być wyprowadzony z błędu, stąd moje pytanie. Zapraszam do dyskusji #nauka #gruparatowaniapoziomu #astrologia
Pobierz homesick_alien - Poleci mi ktoś źródło naukowe które udowadnia że znaki zodiaku to mi...
źródło: comment_STqbT1JesFtPR9H1eD5eRi641s6pAzfr.jpg
  • 60
@Goglez: rozumiem ale na pewno jest jakieś wytłumaczenie tego że od tysięcy lat trwa jakaś wiara w to że układ gwiazd gdy się rodzisz ma wpływ na to jaki masz charakter. niech mnie ktoś sensownie wyprowadzi z błędu
rozumiem ale na pewno jest jakieś wytłumaczenie tego że od tysięcy lat trwa jakaś wiara w to że układ gwiazd gdy się rodzisz ma wpływ na to jaki masz charakter. niech mnie ktoś sensownie wyprowadzi z błędu


@homesick_alien: Kulistość Ziemii była znanym faktem już w starożytności, a jakoś do tej pory są ludzie, którzy wierzą że Ziemia jest płaska. Z każdą inną bzdurą może być tak samo.
Przecież można pokazać OPowi co z punktu widzenia metody naukowej "nie gra" w pseudohipotezie wpływu gwiazd na życie człowieka. Mówiąc że "nie da się i tyle" nie zachęcimy go do naukowej dedukcji.


@Slucham_psa_jak_gra_: No jasne, że można. Tylko to potem prowadzi do udowadniania, że nie da się odczytać przyszłości z fusówm, przejście pod drabiną nie gwarantuje pecha a czarny kot to po prostu czarny kot. OP musi zrozumieć, że w metodzie
@Slucham_psa_jak_gra_: ale ja dałem stronę na wiki o tym, dość szczegółowo tam się rozpisali.
W sumie ciekawe zagadnienie, jeśli odpowiednio do tego podejdziesz (podobnie jest z resztą z tarotem, czy innymi wróżbami), to wszystko ci się zgrywa w całość.
@Iperyt: najbardziej interesuje mnie źródło na temat jak to jest możliwe ze ktoś wymyślił sobie takie charakterystyki znaków zodiaku że gdy to czytasz to widzisz że faktycznie ludzie urodzeni pod tymi znakami tacy właśnie są. ja tak mam gdy czytam te opisy i chcę wiedzieć jaki mechanizm kieruje tymi opisami.