Wpis z mikrobloga

@Iperyt: Nie trzeba udowadniać tego w ten sposób. Moża pokazać, że wnioskowanie na którym opiera się cały ten nurt jest zaburzone i niewłaściwe, pomija istotne kwestie. Samo to powinno dać mu do myślenia.
@vomalio:

jeśli odpowiednio do tego podejdziesz (...), to wszystko ci się zgrywa w całość

To prawda. Odpowiednio niewielki, prosty i spójny pomysł przemawia do ludzkiego umysłu lepiej, niż teoria do zrozumienia której trzeba przeczytać dziesiątki
  • Odpowiedz
najbardziej interesuje mnie źródło na temat jak to jest możliwe ze ktoś wymyślił sobie takie charakterystyki znaków zodiaku że gdy to czytasz to widzisz że faktycznie ludzie urodzeni pod tymi znakami tacy właśnie są.


@homesick_alien: Autosugestia, brak zdolności logicznego myślenia i ogólne sformułowania. Do tego podawane są cechy, które występują u większości ludzi, bez względu na datę urodzenia.
  • Odpowiedz
pytam o źródła naukowe, nie "chłopski rozum"


@homesick_alien: Ciężko udowodnić, że czegoś nie ma/nie działa (to drugie może trochę łatwiej). To po stronie twierdzącej, że coś działa leży ciężar dowodu.
  • Odpowiedz
Poleci mi ktoś źródło naukowe które udowadnia że znaki zodiaku to mit?


@homesick_alien: Z tego wynikało raczej to, że chcesz źródła które potwierdzą brak działania. Niemniej jednak cieszę się, że masz co czytać i mam nadzieję, że szybko zrozumiesz na czym polega ten szwindel.
  • Odpowiedz
@Iperyt: wiem, już zrozumiałem że nie da się potwierdzić nieistnienia, powiedzieliście mi. teraz chcę wiedzieć jak działa ludzka psychika gdy czyta się te charakterystki i się potwierdzają z życiem.
  • Odpowiedz
ludzka psychika gdy czyta się te charakterystki i się potwierdzają z życiem.


@homesick_alien: to nie do końca działa tak, że potwierdzają się.
Po prostu po przeczytaniu horoskopu, zaczynasz wyszukiwać u siebie cech zbieżnych z tym, co przeczytałeś. Kiedyś czytałem opis swojego znaku zodiaku no i niby wszystko pasowało, ale jak spojrzałem na to po jakimś czasie, to połowa rzeczy była totalną głupotą.
Coś jak z wróżbą - jak usłyszysz, że
  • Odpowiedz
@homesick_alien: nawet jeśli jest jakaś korelacja między charakterem a znakiem zodiaku to nie jest to wina "ułożenia gwiazd" tylko że np jak ktoś się urodził w zimę, mrozy to potem jakiś bardzier nerwowy będzie.
  • Odpowiedz
@homesick_alien: już śpieszę z obaleniem. Zodiakalne skorpiony ponoć są porywcze, agresywne w relacjach z innymi i bywają nieuprzejmie. Sam jako skorpion jestem tego zupełnym zaprzeczeniem. A jak uważasz inaczej, mogę Ci #!$%@?ć #!$%@?. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz