Wpis z mikrobloga

Network Engineer - Katowice
Wymogiem jest min. 2 lata doświadczenia z routerami, switchami. Mile widziane certyfikaty w tym obszarze oraz doświadczenie z Cisco.
Umowa o pracę bezpośrednio z pracodawcą, stawka do uzgodnienia na spotkaniu (można podać swoje oczekiwania), są otwarci na propozycje.
Firma ma wiele benefitów, nie ma nocek ani dyżurów.
Chętnych zapraszam na priv.

#katowice #pracait #damprace
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oto_ja: potencjalny target takich ofert i tak dostaje co kilka dni wiadomosci od rekruterów (sam dostaję) na tego typu stanowisko z reguły 11-13k oferują, a widocznie ciężko znaleźc w tych widełkach skoro dostaje co miesiąc od tych samych ludzi wiadomości, że oferta nadal dostępna
  • Odpowiedz
@thorne_forrester: I taką konwersację to ja rozumiem. Dziękuję. Jeśli masz ochotę, to uzasadnię i przedstawię mój punkt widzenia:
Postanowiłam wrzucać tutaj, bo widziałam ile osób szuka pracy w IT, pomyślałam, że chociaż informacyjnie Wam tutaj umieszczę, kto będzie chciał to skorzysta. Robię to rzadziej, nie wykluczam, że przestanę (już się oddalam od tego). Choć nadal tu jestem, dla kontaktu z fajnymi ludźmi i in.

Brak widełek nie jest częstym zjawiskiem. Jeżeli taki się pojawia to najczęściej ze względu na nowo tworzone stanowiska pracy - firma nie wie jeszcze ile osób by chciała, bo nie wie ilu kandydatów z jakim doświadczeniem się zgłosi. Albo po prostu nie zamykają się na oferty finansowe kandydatów. Oczywiście mogę tutaj podawać widełki rynkowe, ale nie widzę w tym sensu, bo będzie to kłamstwo z mojej strony i jednocześnie ograniczanie osób, które w tych widełkach się nie zmieszczą.
Jeżeli kandydat wie, ile chce zarabiać i poniżej tego absolutnie nie zejdzie, to zawsze można to zaznaczyć. Mnie też nie zależy na traceniu czasu, rozmowie telefonicznej z Wami (choć miło mi się gada, ale nie czarujmy się, mam w ciągu dnia z kim gadać) i zawracaniu d--y 3 stronom - Wam, sobie i managerowi.
Jak napisałam wcześniej - nikt nie chce tracić czasu. Obojętnie czy to dotyczy kandydatów do pracy, czy projektów - za te z bardzo niskim budżetem nikt się nie weźmie. Chyba, że szukają bez dośw., bez angielskiego i w ogóle
  • Odpowiedz
@Oto_ja: kurła jakie czasy, nie podasz widełek to chcą ukrzyżować na miejscu :D śmiem twierdzić, że te wykopki nie mają żadnego doświadczenia z Cisco, tylko zauważyli ten nieszczęsny brak wideł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@passage: Z doświadczenia tutaj napiszę: jeszcze nigdy osoba negatywnie komentująca moje posty nie była osobą adekwatną do stanowiska. Nie ważne jaki był budżet. Te realnie zainteresowane zawsze się zgłaszały prywatnie.I mam nadzieję, że zawsze dostały komplet rzetelnych informacji ode mnie (czasem nawet doradzenie w kwestii CV czy innych). Ale taka specyfika. Nie wiem czy portalu, czy ludzi dzisiaj.
  • Odpowiedz
W większości projektów, które tutaj ogłaszam są określone etapy, aby wzajemnie oszczędzić sobie czas - rozmowa telefoniczna (kiedyś ze mną, 10-15min), rozmowa z HR lub bezpośrednio z managerem (spotkanie/telefon). Nie zdarzyło mi się więcej niż 3 etapy.


@Oto_ja: no i dokładnie z tego powodu powinien być etap 0 czyli podanie widełek, po co takie podchody? Przypadek jaki opisalaś czyli firma ma naprawdę nieograniczony budżet na stanowisko/a i zupełnie nie wie
  • Odpowiedz
@Oto_ja: widzę, że Pani Rekruter?
Jak to jest, że jak ludzie odpisują na ofertę pracy czy to na wykopie czy to na fb to często zdarza się tak, że zwykły człowiek który szuka pracy, w momencie kiedy zbierze się na odwagę i zacznie narzekać, że nie ma podanego wynagrodzenia to zaraz pokaże się właśnie jakaś osoba z rekrutacji tłumacząc się, że to wcale nie potrzebna informacja w ogłoszeniu. Czy wy
  • Odpowiedz
@Oto_ja: jeśli firma jest na poziomie to zazwyczaj orientuje się jakie stawki są na rynku i rzadko kiedy przestrzeli się widełkach. Ja po prawie 4 latach zmieniałem firmę (Notabene też networking) i o firmie słyszałem dobre opinie i na samym końcu gdy już chcieli mnie zatrudnić gadaliśmy o kasie. Z pierwsza oferta prawie idealnie się wstrzelili, kilkaset złotych mniej więc otworzyliśmy bramy negocjacji i moja kwota jest na umowie. Jeśli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Oto_ja: No dobra. To ja jestem chętny, aktualne stanowisko takie jak w ogłoszeniu, certyfikacja w toku, doświadczenie w tym obszarze już kilka lat, switche routery firewalle serwery, WDMy. Praca na sprzęcie Cisco, plus sporo innych vendorow. Jak praca zdalna? Jaka wielkość sieci? Pakiet przeprowadzokowy?

Jak coś to zapraszam na prib
  • Odpowiedz
@Oto_ja: Od wielu lat mam router i wiem co to cisco, 10k na ręke i mogę pracować.

(A tak poważnie to nigdy bym nie wysłał cv do ogłoszenia w którym nie ma nazwy firmy, skąd mam wiedzieć czy zaraz po wysłaniu cv nie będe dostawał zaproszeń na wystawe luksusowej pościeli)
  • Odpowiedz
@Oto_ja: bezpośrednio na wypoku możesz nie pisać, ale gdybym zapytał na priv i usłyszałbym to samo, to podziękowałbym. Już miałem takie przygody, gdzie uczestniczyłem w kilku etapach, na każdym mówiłem tę samą kwotę, na każdym byli zachwyceni, ale jak na sam koniec powtórzyłem stawkę, to drugiej stronie zrzedły miny i kończyło się na "zadzwonimy do pana".
  • Odpowiedz