Wpis z mikrobloga

Mirki, w listopadzie ruszam z #naukaprogramowania na cały etat - złożyłam wypowiedzenie w #pracbaza i stawiam wszystko na jedną kartę - taka nauka po godzine/dwie przynosi u mnie bardzo słabe efekty, ale pozwoliła mi stwierdzić, że to całkiem fajna sprawa

Chciałabym prosić o pomoc w trzech kwestiach:
1. Jak poprawić koncentrację? Obecnie stosuje kawe, ashwagande, żeń szeń i sport 4 razy w tygodniu, ale organizm już sie chyba przyzwyczaił i nie widać takich efektów jak kiedyś. Polecicie coś? Myślałam o #yerbamate - może yerbowe swiry coś zaproponują?
2. Nauka angielskiego - mój poziom jest mocno średni, teoretycznie B2, ale dużo zapomniałam. Jakie gry, metody, strony, książki używacie do samodzielnej nauki?
3. Książka, która każdy początkujący programista powinien przeczytać to...? Niezależnie od kierunku w jakim pójdę, chcę mieć solidne podstawy

Dzięki z góry mireczki, obiecuje się odwdzięczyć, jak już zostanę chociaż #programista3k :)
#programowanie
  • 97
@spytko_z_melsztyna: @anonimowy_uzytkownik: @d3n3b: @b3rly: @tomtom666: @Draakul: @Wap30: @Lewo: @struga: @Voraz: @niko444: @tomosano: @macialdo: @loczyn: @noelo_cohelo: i inni - Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nie spodziewałam się takiego odzewu :)

Prawdopodobnie pójde w stronę testera, mam paru znajomych, którzy obiecują pomóc w znalezieniu roboty/zlecą pierwsze proste zadania. Oszczędności mam na rok, a jak zacisnę pasa to 1,5 roku, ale
@Kowixx "Obecnie stosuje kawe, ashwagande, żeń szeń i sport 4 razy w tygodniu"

Nie umiesz. Adaptogeny lecą w stałej suplementacji, nie doraźnie.

Lepszym rozwiazaniem zamiast ashwy w celu efektywnej nauki byłaby Bacopa- ma lepszy profil dzialania jesli chodzi o prace układu nerwowego pod kątem nauki.

Bacopka przez kilka miesiecy cyk, doraznie do nauki, doraznie mozesz kombinowac z jakimis nootropami, stimami i zestaw gotowy, tylko sie uczyc.

No i pamietajmy, ze na funkcję
@SoulShredder w sumie tak. Kilka miesięcy po rozpoczęciu nauki przyszła pandemia, więc idealnie wstrzeliłam się w termin. Pojedyncze zlecenia zaczęłam w kwietniu, poważna pracę na cały etat w październiku, a od stycznia jestem na jdg. Z frontendu skręciłam na fullstacka. Ogólnie jest w pytę, także nie warto się przejmować zniechecaniem przez samych programistów, wielu z nich jest mocno zadufanych w sobie i uważa że to nie wiadomo jaka kosmicznie trudna sztuka xdd
W sumie pozwolę sobie zawołać osoby biorące udział w dyskusji (nie bijcie) na to mini podsumowanie. Niestety, osoby które mi życzyły najgorzej i wyśmiały na samym początku, takie jak @Danhelyo są zbanowane lub usunęły konta, więc zabrało mi to trochę satysfakcji xd
@defoxe: @MMARS: @LongWayHome: @leoha: @scriptkitty: @Przegrywek123: @1001001: @puto: @spytko_z_melsztyna: @MostlyRenegade: @anonimowy_uzytkownik: @ZebysSieSpytal: @mocneAnaboliczne: @d3n3b: @veranoo:
@Kowixx: Gratulacje Szczerze - jesteś pierwszą osobą jaką spotkałem w internecie, bez backgroundu w IT, która zadała takie dosyć nijakie pytanie i faktycznie wzięła się za siebie i coś tam zadziała.

Byłem pewnie tym "zniechęcającym", ale uwierz - po latach aktywnego pomagania "newbies" na kilku forach programistycznych (10 lat temu, ale było) i tego typu wątkach, w których ktoś zaczyna od wspomagaczy i książek - nie
@Kowixx: nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°) gratuluję ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ja w międzyczasie wymiękłem w swoim gówno zawodzie i się zwolniłem xD + zacząłem kurs Javy, po czasie stwierdzam że wolę backend i java jak najbardziej mi się podoba. Ale sam bym się tego nie nauczył, po prostu bym nie wiedział czego mam się uczyć w jakiej kolejności i zwłaszcza na początku
@Kowixx: Udało się ogarnać jakaś pracę ? Jaki stos ? Opowiedz coś więcej ! Gratulacje :) Ja w ciagu roku pokochałem yerbę, znienawidziłem, only coffee( ͡° ͜ʖ ͡°)
@1001001: @loczyn: @gzymspiwniczny: @dzek: @LongWayHome: @puto: @Crisu: dzięki. pracuję głównie we vue+node. Jeśli chodzi o pracę to spamowałam cvkami wszystkie toruńskie softwarehouse, aż w końcu któryś się odezwał żebym zaimplementowała bootstrapa na ich stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc pobawiłam się cssami na początek, w sam raz na pierwszą pracę. Poszło dobrze, nie mieli dla mnie więcej zleceń, ale polecili mnie