Wpis z mikrobloga

Mirki, w listopadzie ruszam z #naukaprogramowania na cały etat - złożyłam wypowiedzenie w #pracbaza i stawiam wszystko na jedną kartę - taka nauka po godzine/dwie przynosi u mnie bardzo słabe efekty, ale pozwoliła mi stwierdzić, że to całkiem fajna sprawa

Chciałabym prosić o pomoc w trzech kwestiach:
1. Jak poprawić koncentrację? Obecnie stosuje kawe, ashwagande, żeń szeń i sport 4 razy w tygodniu, ale organizm już sie chyba przyzwyczaił i nie widać takich efektów jak kiedyś. Polecicie coś? Myślałam o #yerbamate - może yerbowe swiry coś zaproponują?
2. Nauka angielskiego - mój poziom jest mocno średni, teoretycznie B2, ale dużo zapomniałam. Jakie gry, metody, strony, książki używacie do samodzielnej nauki?
3. Książka, która każdy początkujący programista powinien przeczytać to...? Niezależnie od kierunku w jakim pójdę, chcę mieć solidne podstawy

Dzięki z góry mireczki, obiecuje się odwdzięczyć, jak już zostanę chociaż #programista3k :)
#programowanie
  • 97
staram się wykorzystywać każde dostępne źródło wiedzy.


@Kowixx: Zamiast wykorzystywać każde źródło wiedzy skup się na dwóch trzech, z których będziesz korzystała.
Taką naukę trzeba dobrze zaplanować bo potem okaże się, że zaczniesz jakiś kurs a po tygodniu znajdziesz inny "lepszy" i zamienisz jedno na drugie.
Wg mnie:
1. wybierz język programowania
2. Znajdź jakiś kurs np na edx.org, coursera, udemy.
3. Tak jak ktoś tu wspomniał poza samym językiem ważne
@Kowixx 1. Możesz poczytać też o czymś takim jak Guayusa. Yerba też jest spoko, ale wiele zależy od organizmu. U mnie na przykład mocne yerby powodują straszne rozproszenie. Wejdź na allegro, kup zestaw różnorodnych yerb z bombillą za 2-3 dychy i sprawdź sama. To nie majątek. Na tagu pełno jest postów od początkujących więc możesz poczytać. Na start wart tylko unikać marek takich jak Guarani, Verde, Yaguar. 2. Nigdzie nie nauczyłem się
@1001001 właśnie w październiku już odpuszczam stricte naukę, a skupiam się na rozplanowaniu - wyszukaniu kursów które chce zrobić, ustaleniu kolejności, zamówieniu książek itp. dzięki za konkrety

@Szanowny_Wykopek no to godzinka przyjaciół dziennie w ramach nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) yerbe zamówie na pewno, najwyżej współlokatorzy wypiją. Przyznam że angielskiego bardziej się obawiam niż samego programowania. Nigdy mi nie wchodził, nawet mature wolałam że szwabskiego napisać. Dzięki za