Wpis z mikrobloga

Mirki, w listopadzie ruszam z #naukaprogramowania na cały etat - złożyłam wypowiedzenie w #pracbaza i stawiam wszystko na jedną kartę - taka nauka po godzine/dwie przynosi u mnie bardzo słabe efekty, ale pozwoliła mi stwierdzić, że to całkiem fajna sprawa

Chciałabym prosić o pomoc w trzech kwestiach:
1. Jak poprawić koncentrację? Obecnie stosuje kawe, ashwagande, żeń szeń i sport 4 razy w tygodniu, ale organizm już sie chyba przyzwyczaił i nie widać takich efektów jak kiedyś. Polecicie coś? Myślałam o #yerbamate - może yerbowe swiry coś zaproponują?
2. Nauka angielskiego - mój poziom jest mocno średni, teoretycznie B2, ale dużo zapomniałam. Jakie gry, metody, strony, książki używacie do samodzielnej nauki?
3. Książka, która każdy początkujący programista powinien przeczytać to...? Niezależnie od kierunku w jakim pójdę, chcę mieć solidne podstawy

Dzięki z góry mireczki, obiecuje się odwdzięczyć, jak już zostanę chociaż #programista3k :)
#programowanie
  • 97
@Kowixx pamiętaj że mózg człowieka jest przystosowany do około 4h nauki dziennie :)
I przeczytaj o sposobach szybkiego uczenia(na tedx, w książce "włam się do mózgu" czy innych takich)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@puto: IT to nie tylko front end, nie wiem dlaczego aż tyle osób pcha się do frontu.

Ostatnio widziałem ofertę dla CSS developera za 8k - głównie zadania w SASS/LESS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lewo: 2019 r i ludzie nadal polecaja technike pomodoro i to jeszcze przy nauce programowania :<

Kołczingowy bulszyt wam zdrowy rozsadek zjadl.
@Kowixx: Jeśli możesz to wróć do poprzedniej pracy, nie nauczysz sie programować w rozsądnym czasie.
Znam kilka osób które raptem postanowiły zostać programistami XD no ale niestety to tak nie działa.
@loczyn: albo patrzysz na to jak janusz który jak zobaczy wybranego keyworda to się odpala xD
http://www.cs.bham.ac.uk/~rjh/courses/ResearchTopicsInHCI/2015-16/Submissions/fengjia.pdf
imo przy pisaniu projektu gdy już coś się umie lepiej robić większe interwały (ale lepiej mieć określone by nie skończyć potem po 3h nauki z 3x przerwami po 30minut na oglądanie kotków na wykopie) np. 50m - 10m, ale na początku to jest czytanie źródeł i dokumentacji z chwilami na przepisanie kodu lub prosty
@Lewo: tak tylko pomodoro poleca sie nubom, a zaden pro tego nie uzywa, bo kluczem jest wchodzenie w stan „flow” czyli moment w ktorym nawet nie patrzysz na zegarek tylko chcesz cos skonczyc/zrozumiec/nauczyc sie i swiat wtedy nie istnieje. Flow moze trwac 30 min ale i 6 godzin.
Ustawianie sztywnego rozpraszacza to klucz do porażki.
@loczyn: autor wpisu pytania o metody na koncentrację więc zakładam, że nie jest z tym najlepiej i lepiej mieć sztywne, wyznaczone sesje szczególnie jak jeszcze nie umie ocenić ile czasu coś mu zajmuje. pewnie po czasie przejdzie w "flow" i sam zobaczy, ze te przerwy zaczynają już mu przeszkadzać, ale na początku jak co któreś zdanie z ksiązki trzeba rozkminiać o co chodzi to nie ma się ochoty na "ja chcę
@Kowixx: 1. Znaleźć coś co Cię autentycznie zainteresuje. Wtedy człowiek się naturalnie koncentruje i czas mija szybko :) A jeżeli masz problem z natłokiem myśli, to tak jak ktoś pisał wyżej, może poranna medytacja?
2. Oglądać wszystko co się da po angielsku (filmy, seriale, kursy) a najlepiej znaleźć sobie kogoś z kim można rozmawiać tylko po angielsku
3. Nie doczytałam jakie konkretnie technologie Cię interesują, backend, frontend, fullstack? Na pewno warto
@Kowixx: bez sensu, programuj dla siebie I nie rzucaj pracy, bez zadnych studiow, innych rzeczy do CV nawet nie beda cie brali pod uwage, za duzo ludzi jest juz takich jak ty na rynku (Hur dur uczylam sie w domu!!?)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kowixx: z rana sport, zimny prysznic, kawa. A jak chcesz lepszego kopa to cerebro od kfd (nie robię im reklamy ale serio mnie dobrze pobudza) Podstawa jest jednak sen i ruch. Zakoduj parę crudow na początek jak już poznasz podstawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kowixx: Sproboj parzenia kawy w sposób alternatyny (drip, Areopress, chemex) taka kawa ma więcej kofeiny. Dodatkowo dobrej kawy a nie sklepowej
@tomosano: Wymagania w ogłoszeniach to jedno a konkurencja do tego stanowiska to drugie. Mogą wymagać tylko sass/css i dawać 8k ale powysyłają im cv ziomki z pełnymi cv i nie wezmą Cb tylko ich. To samo dotyczy każdej branży.