Wpis z mikrobloga

Jestem z żoną na etapie szukania projektu domu 145-160m2 . Planujemy budowę z płaskim dachem i ni cholery nie możemy znaleźć "idealnego" planu gdzie wystarczyłoby przesunąć tylko kilka ścianek. Pytanie teraz do osób które to przechodziły, albo są w temacie. Co wyjdzie najlorzystniej
A) zakup projektu z dachem spadzistym (gdzie układ pomieszczeń nam odpowiada) i nastepnie zmiana dachu na płaski u architekta?
B) zakup projektu domu z płaskim dachem i przeróbki układu pomieszczeń u architekta (przejrzalem naprawde wiele projektów z płaskim dachem i niestety w każdym wiazaloby sie to tez z ruszeniem bryły budynku- jest albo o pomieszczenie za dużo, albo za mało)
C) indywidualny, nowy projekt .

#budujzwykopem #architektura #architekt
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k4rolex: Zarówno w A i B cena wyjdzie podobna do C. Jeśli w grę wchodziłoby samo przerobienie nie ruszając bryły czy newralgicznych miejsc (przestawienie ścianki itp) to psie pieniądze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niepanimaju plan który nam najbardziej odpowiada opierany jest na jednym z 2 projektów - Praktycznie identycznych, ale różniących sie powierzchnią i delikatnie układem, w jednym brakuje 10m2 w drugim jest za dużo 10m2. Obie przeróbki wiązałyby siw z ruszenie bryły, stad gdybanie

@10101110001100101010101010 pozwala

@Sckb czyli chyba najlepiej zrobić nowy od zera, wzorujac sie na tym co nam sie podoba
  • Odpowiedz
@k4rolex: Ja bym tak zrobił. Przechodziłem przez to, tylko że kupiliśmy gotowiec i przerabialiśmy kilka ścianek. Z racji, iż architekt robił nam też PZT to machnął to przy okazji.
@nophp: zważ, że w latach 80-90 robiło się tego na pęczki, ale...czemu to zły pomysł?
  • Odpowiedz
@Sckb: Lubią przeciekać, przy dużych opadach śniegu trzeba go ręcznie zrzucać łopatą. Czego w Polsce nie budują, ale ogólnie przeważają spadziste z powodu pogody.
  • Odpowiedz
  • 1
@k4rolex w przypadku płaskiego dachu masz ściany nośne, siła rzeczy ich nie przesuniesz bez konstruktora. Lepiej wziąć kopertowy dach na kratownicach, wtedy w środku masz 0 ścian działowych ziomek.
  • Odpowiedz
@k4rolex: Wybierz indywidualny, zapłacisz raz i możesz wymyślać co tylko chcesz. W projekcie gotowym płacisz za projekt + adaptacja+ dodatkowe opłaty jeśli masz dość dużo zmian( a z tego co mówisz co byś chciał przesuwać ściany nośne lub zmieniać konstrukcję dachu).
A w tych pięknych projektach gotowych dość często się zdarza przeprojektowanie konstrukcji, ostatnio trafił mi się projekt który miał nawalone stali co najmniej o 50% za dużo lub dach
  • Odpowiedz
@k4rolex: Czy możesz wytłumaczyć laikowi jak np. Płaski dach radzi sobie podczas zimy/ulew itd? Czy trzeba jakoś dbać o to i na przykład odśnieżać czy są wprowadzone jakieś systemy które radzą sobie z naporem tego białego s-----------a
  • Odpowiedz
@k4rolex: dlaczego płaski dach? Jeżeli to kwestia kosztu to sprawdź z ubezpieczycielem czy czasem koszt ubezpieczenia domu z płaskim dachem nie wzrośnie ci tak, że dach kopertowy zwróci ci się w kilka lat
  • Odpowiedz
@k4rolex: idz do arch i spytaj co uważa, B czy C, może zobaczy działke i bedzie miał na to dobry pomysł lepszy niz gotowe projekty, a jak zdecydujesz sie na B to i tak przecież on to będzie przerabiać, no i pewnie zna duzo wiecej gotowców niż ty wyszukałeś
  • Odpowiedz
@Chrzonszcz: Mieszkam w takim, w instrukcji użytkowania dostałem info o wytrzymałości dachu i generalnie nic go nie ruszy, zupełnie nie rozumiem w czym problem.
  • Odpowiedz