Wpis z mikrobloga

#pracbaza #logikarozowychpaskow #zalesie #heheszki

Właśnie Pani Krystyna przez przypadek skasowała sobie swój plik WORD na którym pracuje, jak go nie odzyskam to ona się zwalnia.

Babka pracuje w firmie chyba od początku jej istnienia jakieś 10 lat - wszystkie dokumenty, zestawienia, itp. miała w 1 pliku .doc który miał z 3000 stron.

- 2000 razy mówiłem, żeby sobie to podzieliła jakoś, chociaż na lata albo zmieniła higienę pracy,

- w sumie mogłem jej zrobić jakiś backup tego, albo skrót na dysku sieciowym

No w sumie to chyba ja z------m bo mogłem się domyśleć, że to kiedyś ona coś odwali z tym plikiem.

Zobaczymy jak szybko to odzyskam i czy odzyskam i w jakim stanie
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@samuraj24 "raczej" bo w zależności co już robiłeś... Ja jestem na finiszu odzyskiwania z 55TB danych, ale u mnie sprawa dużo bardziej skomplikowana ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlatego zanim będziemy się wyśmiewać następnym razem z tego jak jakaś pani lub ktoś starszy od nas nie zrobi czegoś oczywistego według nas, poświęćmy im chwilę, usiądźmy, wytłumaczmy, pokażmy, kilkukrotnie, niech sobie zapisują, żeby mogli do notatek wrócić. Nauczmy ich się uczyć z pomocą Google. Może w końcu się przekonają, że to nie takie straszne.


@zexan: to jeszcze przede wszystkim muszą chcieć, a jednak większość osób tego typu ma podejście
  • Odpowiedz
@Shajo: Nie, nie ma racji. Tym bardziej, że mnie nie zna, więc nie wie, w jakim wieku jestem, co oglądam i jak zostałem wychowany. Więc tak naprawdę g---o wie o mnie. I dlatego Ty też trafiasz na #czarnolisto, bo raczyłeś go zacytować.
  • Odpowiedz
Miejmy to na uwadze w przyszłości i pomagajmy starszym ludziom


@zexan: Masz plusa od staruszka.
Gdy straciłem w podobny sposób kilka godzin swojej pracy - poszedłem do kibla, a ktoś mi zamknął otwartą stronę bez zapisywania, od tej pory crtl + s jest już moim nawykiem.
Kopia na dysk zewnętrzny co tydzień.
  • Odpowiedz
@samuraj24: czemu ty tego nie backapujesz? wystarczyłoby jej wgrać dropboxa i zsynchronizować ten plik. Nawet by nie zauważyła różnicy. Tak jak słusznie napisałeś, ona z-----a ale ty też, wiedząc jak ważny jest ten plik i wiedząc jak uparta jest.
  • Odpowiedz