Wpis z mikrobloga

#pracbaza #logikarozowychpaskow #zalesie #heheszki

Właśnie Pani Krystyna przez przypadek skasowała sobie swój plik WORD na którym pracuje, jak go nie odzyskam to ona się zwalnia.

Babka pracuje w firmie chyba od początku jej istnienia jakieś 10 lat - wszystkie dokumenty, zestawienia, itp. miała w 1 pliku .doc który miał z 3000 stron.

- 2000 razy mówiłem, żeby sobie to podzieliła jakoś, chociaż na lata albo zmieniła higienę pracy,

- w sumie mogłem jej zrobić jakiś backup tego, albo skrót na dysku sieciowym

No w sumie to chyba ja z------m bo mogłem się domyśleć, że to kiedyś ona coś odwali z tym plikiem.

Zobaczymy jak szybko to odzyskam i czy odzyskam i w jakim stanie
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m0rgi: @hu-nows: Spoko pomysł, tylko trzeba mieć: infrastrukturę, know-how i soft do tego. Januszexom się zdarza lecieć na Windowsach Home, bo 100 zł szkoda na pro. A już żeby zatrudnić admina który to sensownie ogarnie to w ogóle bajka, Janusz by się zapłakał jakby usłyszał, że ktoś chce zarabiać więcej niż 2500 na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zgredzimierz: co ty u mnie był taki przypadek, że jak księgowe podpisują elektronicznie faktury. To jedna do mnie dzwoni, że jej podpis nie działa - a okazało się że zapomniała włożyć kartę do czytnika, który znajduje się w klawiaturze...
Niestety to są tego typu ludzie:

Że dostawały całe życie komunikat czy chcesz wprowadzić zmianę / wydrukować / wysłać - otrzymywały komunikat OK / NIE teraz zmieniło się na TAK /
  • Odpowiedz
@samuraj24: Kto pracował na helpdesku ten w cyrku się nie śmieje.
Help desk - H, Stara baba - S
S- Proszę Pana, nie mogę się zalogować do programu, chyba zapomniałam hasła.
H- Dobrze, w takim razie zresetuję Pani hasło na tymczasowe, a Pani po pierwszym logowaniu założy sobie własne i tym razem ZAPAMIĘTA.
S- No ok, ale nadal nie mogę się zalogować.
* po 5 minutach kombinowania co jest
  • Odpowiedz
@MeandrycznaMonaterka: To teraz u mnie, prawdziwe że w h0000000000y.
Instaluje nowe programy - nieważne jakie - które wymagają uwierzytelnienia za pomocą logowania - zakładam użytkowników na serwerze itp.

No i baba się loguje loginem który jej założyłem z 1 hasłem które po logowaniu od razu każe jej zmienić

no i baba
  • Odpowiedz
W sumie to też mam jeden plik, który utrzymuję od 16 lat, ale a) regularnie robię backupy, b) to plik tekstowy z różnymi notatkami. 2 MiB, 49141 linii.
  • Odpowiedz
@samuraj24: Przytoczę anegdotę, którą opowiedział mój wykładowca, z czasów gdy pracował jako Project Manager.
Prezentacja programu dla klienta. Program działa zgodnie z założeniami. Na ekranie pojawia się komunikat "Wciśnij dowolny przycisk, aby kontynuować." Co zrobił przedstawiciel klienta?

  • Odpowiedz
Szef ktory p----------a sie do byle czego


@chigcht: jeżeli celowe narażanie firmy na straty/problemy z działaniem przez rażące niedbalstwo pomimo napomnień to dla ciebie "byle co" to pracuj calej za 12 brutto w jakiejś gównorobocie
  • Odpowiedz