Wpis z mikrobloga

@szpongiel To, że wystąpią sprzężenia zwrotne to fakt. Chociażby jak stopią się lodowce, to inne będzie albedo ziemi i bedzie się szybciej nagrzewała. Im cieplej, to w pewnym momencie uwolnią się hydraty metanu i atmosfera będzie się nagrzewać jeszcze szybciej, bo metan jest silnym gazem cieplarnianym. Podobnie wyglądało to podczas wymierania permskiego, tyle, że wtedy przyczyny były naturalne. Jeżeli natura nas teraz zaskoczy, to na pewno nie pozytywnie. Osobiście też myślę,
  • Odpowiedz
@hwk1988: super lachony z pieknymi oczami.

Zieloni aktywisci to nie zawsze zlo. Wielu naprawde w to wierzy, wielu to idealisci.

...co gnoje wyzej wykorzystuja...
  • Odpowiedz
@hwk1988: XDD Za dużo Wykopu xDD Przeczytałam "OSTATNI ODDECH ANETY" i przez dłuższą chwilę byłam przekonana, że to jakieś kolejne heheszki z klimy i tego, że Aneta już kaszle xD
  • Odpowiedz
To jak tymi "odpowiedzialnymi decyzjami" chcesz wygasić Bełchatów? xD


Wejdź sobie na stronę PSE i sprawdź szczytowe zapotrzebowanie na moc (rekord 26504 MW). Następnie porównaj to z mocą elektrowni w Bełchatowie (5472 MW). Jest to 1/5.

Póki nie powstanie w Polsce elektrownia jądrowa, wyłączenie Bełchatowa nie jest możliwe. Tak się składa, że przeciwko jej powstaniu protestuje głównie lewactwo.

To
  • Odpowiedz
@szpongiel: w sumie zgadzam się z Tobą w najważniejszej dla mnie w tym kontekście rzeczy, nie jest naturą człowieka codziennie jeść mięso. I zdaje się że masz racje odnośnie braków kalorycznych miedzy udanymi polowaniami, chociaz mialem wrażenie że nie były one zbyt duże i ludzie mogli sie żywić sie ze zbieractwa, w tej dziedzinie mam szczątkowe informacje z obecnych badań i analiz, i tak najważniejszym dla mnie bylo znalezienie diety
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bernan: @bacaa90: co wy z tym odchodzeniem od mięsa? Jakby to było najważniejsze, lol.
Dopóki większość energii i transportu opiera się na spalaniu paliw kopalnych, to #!$%@? o mięsie jest oszołomstwem. Wyżej na liście priorytetów jest planowe zużycie, masowa produkcja celowo nietrwałych produktów, które po chwili lądują na wysypisku albo na dodatek w spalarnii. Również zbędnych jednorazowych opakowań. Jeśli zaś chodzi o żywność to marnotrastwo, wyrzucanie pewno z
  • Odpowiedz
@szpongiel: wiesz co, podyskutowałbym z Tobą, pewnie w wielu miejscach przyznał rację, chociaż masz też poglądy zbyt skrajne i okopane. Ale mnie szufladkujesz i obrażasz, a moja niechęć do takich rozmów jest silniejsza niż chęć starania o się znalezienia racji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bernan: sorry, akurat taki moment gdy pisałem ten komentarz. No i męczy mnie już o tym mięsie. Zarówno, że to niby nie jest naturalna dieta człowieka, jak i że to wysoki na liście priorytetów temat w kwestii zmian klimatu. Jak widzę ludzi powtarzających mity bez zastanowienia x razy to już mi się czerwona lampka zapaliła.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Jedyny problem z atomem jaki mam to taki że u nas jeszcze nie nastawiano bloków na tyle żeby można było wymusić przejście na ogrzewanie prądem w domach prywatnych, do tego subsydiowanie kosztów ogrzewania i cyk, poziom zanieczyszczeń w powietrzu spada u nas o 90%.
Tyle że nigdy do tego nie dojdzie bo takie niedokształcone dzbany jak ty będą protestować tak jak im pan Putin powie
  • Odpowiedz