Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Ohjeny: dlatego ludzie są ludźmi bo się nauczyli polować. Człowiek zaganiał zwierzynę na śmierć. Taka antylopa jest szybka ale w "starciu na maraton" to człowiek jest bardziej wytrzymały, a czterokopytny pada z wycieńczenia po kilku godzinach. I to właśnie dzięki humadoidalnej postawie ciała, gdzie wydatek energetyczny przy poruszaniu na dwóch kończynach jest dużo niższy.

Co do małp zależy, goryle są roślinożerne ale już szympansy nie. Potrafią łapać i jeść żywcem nawet
  • Odpowiedz
@hwk1988: Ktoś protestujący, że UUU RZONDY NIC NIE ROBIO W SPRAWIE GLOBALNEGO OCIPIENIA nie może po prostu być zdrowo myślącym człowiekiem, bo jedno drugiemu przeczy. Prędzej jest tępym stadnym baranem, który wykształcił się w Pcimiu Dolnym i jego źródłem wiedzy o świecie jest Onet i Pikio.

Spośród 10 najbardziej zanieczyszczonych rzek na świecie 8 jest w Azji, za to nie ma ani jednej europejskiej.
Największym emitentem dwutlenku węgla na świecie są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gucias:

W pierwszym zdaniu piszesz, że CO2 w sumie to jest spoko, a w drugim, że wzrost temperatury, powodowany również przez CO2, jest dużym zagrożeniem.

Nie jest zagrożeniem dla planety tylko dla nas. A ludzie zawsze hurrdurzą jak to "trujemy planetę" tym całym CO2. Otóż CO2 nie jest trujące, nawet dla nas nie jest trujące - cały czas masz go trochę we krwi i w płucach. Zatrułeś się?
Irytuje mnie wypaczanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel No wlasnie myslenie takich dzbanow jak Ty to problem. Bo przecież co2 nie widac! To nie ma problemu. To, ze co2 wplywa na ocieplenie klimatu to wiedza z XIX wieku i jezeli nic z nim nie zrobimy to do konca stulecia sie ugotujemy, cywilizacja upadnie a nawet mozliwe, ze my jako gatunek umrzemy. I to nie jest straszenie jakiegos wariata, tak jak z koncem swiata w 2012, tylko efekt prac tysięcy
  • Odpowiedz
jak już to "we", ale faktycznie strach i to że rozpieprzamy planetę jest nieracjonalny,


@Deska_o0: a po co oni te swoje hasełka podnoszą w europie? China coal emituje 17% co2, czy pojechali do chin protestować? Nie. Czy pojechali do arabi saudyjskiej protestować przeciwko ropie? Nie, są w miejscach w których ta bogata młodzież może podejść na piechotę i pokazać jak są trendy, walczą o coś tam itd. Po czym zrobią zdjęcia
  • Odpowiedz
@szpongiel: Super podejście. Chcesz to usiądź na dupsku i zdychaj. Szary człowiek nie ma innej metody wymuszenia na rządzacych działania inaczej niż poprzez protesty. A krytykując to tylko się ośmieszasz. Możesz pisać takie brednie, bo póki co jeszcze żyje nam się wygodnie, ale jak zaczną się masowe migracje, głód, brak wody, to wtedy zmięknie Ci faja i zacznie się płaku płaku.
  • Odpowiedz
@szpongiel: Zgadza się, dieta polegająca na zbożach jest też czymś nowym i czymś do czego nie jesteśmy ewolucyjnie przystosowani. Jednak właśnie to co udało się zebrać było dla nas codziennością, a jak był lód itp to ludzie migrowali tam gdzie się dało zebrać lub ginęli na lodowym pustkowiu. Jak najbardziej nie zachęcam do weganizmu, ale samo ograniczenie jedzenia mięsa o połowę - to już ogromny plus dla naszej planety która nie
  • Odpowiedz
Otóż CO2 nie jest trujące, nawet dla nas nie jest trujące - cały czas masz go trochę we krwi i w płucach. Zatrułeś się?


@szpongiel: Mam i co z tego? To akurat idiotyczny argument, którego użyłeś przeciwko tezie którą sam postawiłeś. Nigdzie nie napisałem, że CO2 samo w sobie jest trujące, no ale odpowiem. Tak, w medycynie istnieje pojęcia zatrucia dwutlenkiem węgla i były takie przypadki. Jeżeli coś nie jest z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Super podejście. Chcesz to usiądź na dupsku i zdychaj. Szary człowiek nie ma innej metody wymuszenia na rządzacych działania inaczej niż poprzez protesty. A krytykując to tylko się ośmieszasz. Możesz pisać takie brednie, bo póki co jeszcze żyje nam się wygodnie, ale jak zaczną się masowe migracje, głód, brak wody, to wtedy zmięknie Ci faja i zacznie się płaku płaku.

@GrammarNazi: to chyba nie do mnie?
Przecież nie krytykuję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bernan: ogólnie to się zgadzam z tym piszesz jedynie to jest raczej kontrowersyjne

Dlatego jesteśmy przystosowani do wielu małych posiłków w ciągu dnia

Tzn. to zależy. Bo gdy upolowano większe zwierzę to była full wyżera ile wlezie. Lodówek i tak nie było, więc reszta na zmarnowanie. No chyba, że zima i mróz to mogło leżeć albo ewentualnie suszono.
W każdym razie to do czego przede wszystkim ewolucyjnie jesteśmy przystosowani to bycie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Otóż CO2 nie jest trujące, nawet dla nas nie jest trujące - cały czas masz go trochę we krwi i w płucach. Zatrułeś się?


@szpongiel: Mam i co z tego? To akurat idiotyczny argument, którego użyłeś przeciwko tezie którą sam postawiłeś. Nigdzie nie napisałem, że CO2 samo w sobie jest trujące, no ale odpowiem. Tak, w medycynie istnieje pojęcia zatrucia dwutlenkiem węgla i były takie przypadki. Jeżeli coś nie jest z
  • Odpowiedz
@terwer358: @diogene: @KolegaCzlowieka: Niby takie zatroskane o planetę, ale brwi zrobione, oko umalowane. Ta po lewej ma bluzę marki DKNY za kilka stówek, czym wspiera wyzysk dzieci w sweatshopach w Bangladeszu i Wietnamie. Pewnie też lubią posiedzieć przy latte w Starbucksie.

Założę się, że te dwie lewaczki mają znacznie większy ślad węglowy i produkują więcej śmieci niż ja. Czysta hipokryzja.
  • Odpowiedz