Wpis z mikrobloga

i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami.
Dla zainteresowanych: do końca września postaram się wrzucać zrzut co dzień. Od października, co tydzień z posumowaniem. Nadchodzi zima. Produkcja pomału powinna lecieć na łeb.

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWh na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na wschód.
Wykres z 17.09.2019 - bardzo duże zachmurzenie i deszcz
kwahu666 - i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami. 
Dla zainteresowa...

źródło: comment_y39xnz5M6qNEUicMlzWMEmVzEDhDhnHF.jpg

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
@kwahu666: a czy przed założeniem instalacji długo mieszkałeś w domu, tzn. wiedziałeś jakie masz roczne zużycie prądu, czy to pierwszy rok ? Bo ja mam pompę, dom ok 200 m2, 4 osoby w domu i roczne zużycie energii (łączne tj. oświetlenie domu i ogrodu, ogrzanie domu, wszystkie urządzenia ) to ok 3400 zł, (ok 7500 kwh). I teraz licząc, że panele kosztowałyby mnie 35.000 (5000 x 7), a nawet po odliczeniu
  • Odpowiedz
@brakalternatywy cena pradu na pewno wzrosnie, gwarancje na sprawnosc i mnie w firmie masz 25 lat, nawet jak bedzie awaria falownika to albo wymiana na inny albo jak panele nie pracuja firma zwraca Ci koszty pradu za dany czas
  • Odpowiedz
@kwahu666: Zastanawiam się czy jest możliwe zainstalowanie większej ilość takich paneli dodatkowo na działce (jakaś przybudówka czy coś takiego. Jak to wygląda z planem zagospodarowania? Wiadomo że im więcej paneli tym więcej się pewnie produkuję. Nie znam się zupełnie na tym. Jak to jest?
  • Odpowiedz
@kwahu666: sam znalazłeś firmę i ci założyli, czy z dofinansowaniem od np. taurona? albo dofinansowanie Wojewódzkich srodków.
jaki jest czas realizacji. i koszt całkowity tej inwestycji? mam dompompę ciepła i chcę w to wejść. Tauron, nie dał dofinansowania bo się skończyło. Przekazali namiary do firmy która robi te systemy. Ale pewnie mają zajob więc sobie poczekam. dlatego pytam czy inwestycja ze swoich czy z dofinansowaniem.
  • Odpowiedz