Wpis z mikrobloga

i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami.
Dla zainteresowanych: do końca września postaram się wrzucać zrzut co dzień. Od października, co tydzień z posumowaniem. Nadchodzi zima. Produkcja pomału powinna lecieć na łeb.

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWh na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na wschód.
Wykres z 17.09.2019 - bardzo duże zachmurzenie i deszcz
kwahu666 - i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami. 
Dla zainteresowa...

źródło: comment_y39xnz5M6qNEUicMlzWMEmVzEDhDhnHF.jpg

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BigArtoo: w Tauronie są 3 pola do zaznaczenia 1. Ważny certyfikat potwierdzający kwalifikacje do instalowania odnawialnych źródeł energii z UDT, który jak wynika z ustawy może spokojnie dostać każdy inż. Elektryk. 2. Świadectwo kwalifikacji SEP 3. Uprawnienia budowlanew odpowiednim zakresie. I w sumie to wygląda to tak, że wystarczy jedno z tych trzech, bo są kratki do zaznaczenia. Ale nie składałem tego kwitka, więc pewności nie mam.
  • Odpowiedz
@Kontestator tak jak piszesz lecz do punktu pierwszego inż. Elektryk nie wystarczy, ponieważ ktoś musi trochę zarobić, UDT w tej chwili egzamin plus certyfikat to jakieś 1200 zł na 5 lat
  • Odpowiedz
@atri: coś nie podobają mi się odległości w jakich są podparte panele, góra wg, nmie nie trzyma normy, co może skutkować uszkodzeniem paneli, w jakiej odległosci od brzegu panela są podparte ? Czemu robisz tak blisko gąsiora, chyba że źle widzę ale jest bardzo blisko, to ma kilka wad, obciążenie wiatrowe większe i jeśli byś zakładał odgrom to za małe odległosci separacyjne. Będziesz uziemiał panele ?
  • Odpowiedz
Ja nie mogę się doczekać kiedy mi w końcu zainstalują (wczoraj dzwoniłem i prawdopodobnie już w przyszłym tyg) Instalacja 2,2kw z dofinansowaniem wyszła nas 2400zł :)
  • Odpowiedz