Wpis z mikrobloga

i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami.
Dla zainteresowanych: do końca września postaram się wrzucać zrzut co dzień. Od października, co tydzień z posumowaniem. Nadchodzi zima. Produkcja pomału powinna lecieć na łeb.

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWh na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na wschód.
Wykres z 17.09.2019 - bardzo duże zachmurzenie i deszcz
kwahu666 - i pyk, kolejny dzień produkcji z #fotowoltaika za nami. 
Dla zainteresowa...

źródło: comment_y39xnz5M6qNEUicMlzWMEmVzEDhDhnHF.jpg

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: powtarzam, PVMonitor, znajdziesz sobie instalację PV w okolicy. Są podane moc instalacji, produkcja dzienna, miesięczna, roczna. Sam przekonaj się na własne oczy. Jak masz niezacieniony dach bliski południowego to opłaca się.
  • Odpowiedz
@testmail: wtedy potrzebujesz mocniejszej instalacji chyba ok 20-25 %. Szczyt produkcji masz przed południe. Jak do firmy dasz zapytanie to ci wylicza ile wyjdzie mniej więcej na twoim dachu i będziesz mógł porównać do warunków optymalnych.Niech poprawi mnie ktoś bardziej kumaty tutaj bo wszystkiego nie wiem sam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blazek: nie jest to takie pozbawione sensu. Prosty warunek, a chodzi pewnie głównie o to, żeby przedsiębiorcy bulili. Chociaż na firmę to pewnie i tak się jakoś odliczy. A osoby prywatne raczej nie mają potrzeby montować tego gdziekolwiek indziej.
  • Odpowiedz
@kwahu666: Najlepszy moment jest jak dostajesz rachunek a tam

0 kWh

0zł

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale są jeszcze opłaty stałe, u mnie wyszło około 47zł gdzie 40 to za 3-fazy ... za pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blazek: Pozostaje przesadzić drzewo na północną stronę domu ( ͡º ͜ʖ͡º) To ciężki dylemat, bo z jednej strony szkoda miejsca na działce, żeby panele tam stawiać no i drożej, wiadomo. A z drugiej to drzewo na pewno daje chłód latem, #!$%@?ąc od problemu wycinki, bo już nie wiem nawet jak w tej chwili prawnie to wygląda.
  • Odpowiedz
Mireczki. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z PV. Sprzedaje to od kilku lat. Tylko w tym roku ponad 100 instalacji na terenie Śląska i okolic.
  • Odpowiedz
W przyszłym roku ponoć ma być rozliczenie 1 do 1, a nie jak teraz 1 do 0,8.


@kwahu666: Jakieś źródło - nie słyszałem o takim projekcie. Jest za to projekt, żeby VAT na ziemi i na budynkach gospodarczych był 8% a nie jak teraz 23%.

Teraz jest tak, że jak masz garaż wolno stojący to za instalacje na nim zapłacisz 23% VAT a na budynku 8%... i nie ważne, że całą
  • Odpowiedz